Varšuva: ką verta pamatyti?

 (24)
Varšuvos senamiestis
Varšuvos senamiestis
© Shutterstock nuotr.

Varšuva – didelis, modernus ir įdomus miestas. Lenkijos sostinės istorija yra sena, turtinga ir kartais netgi tragiška, tad čia netrūksta unikalių muziejų, meno galerijų ir kitų įdomių lankytinų vietų.

Nepaisant to, kad per Antrąjį pasaulinį karą buvo sugriauta 85 proc. miesto, čia gausu senų pastatų ir rūmų. Kai kurie sugriauti pastatai ir kvartalai, pavyzdžiui, Karališkoji pilis ir senamiestis, buvo kruopščiai atstatyti ar restauruoti.

Būdami Varšuvoje privalote apsilankyti Kultūros ir mokslo rūmuose. Šis 230 metrų aukščio sovietinio stiliaus pastatas dar vadinamas „Stalino dovana“ Lenkijos žmonėms. Nuo apžvalgos aikštelės, kuri yra 30-ajame aukšte, atsiveria nuostabi miesto panorama.


RIA/Scanpix nuotr.

Eidami link Vertybinių popierių biržos pastato, galite nusistebėti, ką žiedinės sankryžos viduryje veikia palmė ir ar ji tikra. Ne. Tai meno kūrinys su humoristine potekste.

Lazienki parko ir rūmų kompleksas

Lazienki parko ir rūmų kompleksas yra vienas nuostabiausių tokio tipo kompleksų Europoje. Šiame XVII a. pab. įkurtame parke yra daug įdomių architektūrinių paminklų, kurių svarbiausias – „Rūmai ant vandens“. Tai buvo paskutiniojo Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio vasaros rezidencija, garsėjusi „Ketvirtadienio vakarienėmis“.

Vilanovo parko ir rūmų kompleksas

Vilanovo rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Vėliau čia gyveno Augustas II ir kitos aristokratų šeimos. Tai nuostabus didingojo baroko pavyzdys ir buvusios Respublikos didybės liudininkas. Rūmus supa didžiuliai dviejų lygių itališki sodai ir romantiškas angliško stiliaus parkas. Čia vyksta svarbūs kultūriniai renginiai ir koncertai. Buvusiose arklidėse įsikūręs Plakatų muziejus.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
24
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Sezono pradžiai – nuotaikinga muzikinė premjera

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 18:34
Seniausiai Lietuvoje operetės tradicijas puoselėjantis Kauno valstybinis muzikinis teatras jau gyvena artėjančio kūrybinio sezono nuotaikomis. Jau keletą metų iš eilės sezono pradžioje teatras žiūrovus kviečia į naują spektaklį, tad teatro gerbėjų ir šį kartą laukia intriguojanti premjera.

Gurmaniškos kelionės: ką paragauti Graikijoje (5)

2014 rugsėjo mėn. 29 d. 08:14
Graikijos virtuvė susiformavo veikiant europietiškai ir Bizantijos kultūrai. Čia, kaip ir daugelyje arabų šalių, gausiai naudojamas jogurtas, o mėsą, paukštieną ar jūrų gėrybes mėgsta kepti ant iešmelių.

Ką būtina paragauti nukeliavus į Portugaliją (7)

2014 rugsėjo mėn. 25 d. 06:02
Portugalija ribojasi su Ispanija, o likusią jos dalį skalauja Atlanto vandenynas. Todėl kulinariniam šios šalies paveldui įtaką darė kaimyninės šalies tradicijos ir... Atlantas. Portugalija labiausiai didžiuojasi jūros gėrybėmis (omarais, krabais, krevetėmis) ir žuvies patiekalais. Tiesą pasakius, portugalų virtuvė yra gana riebi.

Gurmaniškos kelionės: ką paragauti Prancūzijoje (8)

2014 rugsėjo mėn. 24 d. 00:01
Apie šios šalies kulinarinį paveldą kalbėti galima be pabaigos. Kiekvienas Prancūzijos regionas garsėja savais patiekalais, kuriuos visuomet verta atrasti ir paragauti. Jei norėtumėte paskanauti visus šalį garsinanančius patiekalus, reikėtų į gurmaniškąją Prancūziją atvykti tris ar net daugiau kartų. Tačiau net ir mažiau yra visuomet geriau negu nieko.

Devynias dienas stebinęs festivalis „nowJapan“ abejingų nepaliko (5)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 19:06
Devynias dienas stebinęs festivalis „nowJapan“ abejingų nepaliko
K.Šešelgio nuotr.
Rugsėjo 13 – 21 dienomis Vilniuje vyko jau šeštasis japonų kultūros festivalis „nowJapan 2014”. Šiemet išaugusio festivalio programa domino įvairaus amžiaus vilniečius ir miesto svečius.