Nepamirštama kelionė. Merhaba!

 (10)
Stambulas
Stambulas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Merhaba (liet. labas), na, tai norit gauti nuotykių iš kebablandijos??? Gerai, tarkimės: 55 lyros, na, gerai 40, bet kaip Jums - 25, o paskutinė kaina 10, taigi Jūs saviškiai - bus "Sifir" (dykai).

Bet, žinokit, viskas taip ir yra: jei pamato, kad tu ne tamsiaplaukis ir ne rudaakis, tai tu esi rusas (jei tavo akys šviesios), arba kinas (jeigu tavo akys siauros). Ir jei turkas šiek tiek moka rusiškai, tai pamatęs šviesaus gymio žmogų, iškart stengiasi šnekėti rusiškai, nesvarbu, iš kur tu būtum. Taigi mums čia kaina šoka tris kartus!!!

Teko pakeliauti po Turkiją, nes Stambule pragyvenau pusę metų.

Vaizdas Stanbule aiškus: namai, namai, laukai su šiukšlėm, namai, namai, laukai, vėl namai, vėl laukai. Taigi, čia sakoma, kad Stambulas įsikūręs ant septynių kalnų, o aš sakyčiau, kad čia yra septyni miestai... Nes kai važiuoji visuomeniniu transportu, vaizdelis maždaug toks: važiuojant jau atrodo, kad matosi miesto galas, o pavažiavus iki jo dar 30 min. (beje, negalvokit, kad vairuotojai važiuoja lėtai - autobuso vid. greitis apie 100 km/h, visur po keturias juostas ir jos prikimštos mašinų, o jei nori ilipt į autobusą, turi įbėgti pro duris dar jam važiuojant, nes jis duoda garsinį signalą, kad gali palikti tave, jei nepaskubėsi.) Tai štai privažiuojam tą kalvą, o ten dar viena ir už jos dar viena, o ten dar trys... O kalvų apačioje šiukšlės, nebaigtos statyti lušnos, nes vietiniai gyventojai išsišluoja savo butus ir viską pila į lauką.

Pats Stambulo centras gana europietiškas – civilizacijos prasme, čia gyvenimas verda, netrūksta pramogų, didžiulės parduotuvės, barai, restoranai, muziejai. Gyvenamieji kvartalai pilni parduotuvių, kur gali gauti ko tik širdis geidžia (net barzdos kirpėjų čia pilna, nes kaip žinia, turkai patys tingi barzdas skustis).

Naktinis gyvenimas vertas atskiros plunksnos!!! Žodžiu, kontrastas - nepalygint nei su kuo.

Įspūdžiai iš vaikščiojimo maratono po Stambulo senamiestį

Oras kaip tik buvo pakankamai lietuviškas-klaipėdietiškas - saulė švietė, bet vėjas pūtė, tad nei karšta, nei šalta). Miesto centre aplankiau labai gražų parką, kur pilna palmių, šiaip visokių gražių augalų. Parko gale nuo kalno atsiveria puikus vaizdas į Juodąją Jūrą. Toliau paėjus iškyla dvi ypatingai didelės mečetės: viena iš jų Sofija, kita - baltoji Mečetė,  tikrai verta dėmesio, nes kai į vidų įėjau, net negalėjau įsivaizduoti, kaip ten aukštai tie skliautai!!!

Kitą istoriją galima susukti apie kelionę per Bosforo sąsiaurį. Vaizdelis pasakiškas: visa panorama su gynybiniais bokštais ant kalvų.

Po Turkiją per tą pusmetį pakeliavau nemažai. Žinot, teisingai pasakyta, kad Turkija - tai kurortai, Stambulas, Pemukale, Efesus ir dar kelios įžymios vietos, kurias verta aplankyti.

Apie kelionę po Pemukalę galima pasakoti be galo. Tai vienas iš pasaulio stebuklų - kalnas geizeris su didele kalio koncentracija vandenyje. Kadangi geizeris šiltas, vanduo bėga žemyn stingdamas, formuoja pačias įdomiausias formas, kurios panašios į nišas su savais baseiniukais. Pačioj viršūnėj didelis baseinas su šiltu vandeniu. Ten galima nusimaudyti, bet jau už tam tikrą mokestį…

O pačioje viršūnėje labai senas graikų miestas – Heropolis, kuriame buvo įsikūrę apie 50 000 žmonių. Gana patogu, gyveni sau kaip Dievas ant kalno – šiltas vanduo, geizeris, vaizdas...

Įspūdžiai iš kelionės prie Egėjo jūros

Visad svajojau pamatyt tokį vaizdelį, kokius kelionių agentūros turi ant sienos pasikabinusios. O taip ir buvo, nes miestelis, kuriame mes apsistojome, yra kruizinių laivų prieplauka, tai kiekvieną dieną (mes ten gyvenome 3 dienas ) atplaukdavo dideli kruiziniai laivai, kurie buvo matyti pro mano viešbučio langą. Na, o kruiziniai laivai čia atplaukia tuo pačiu tikslu, kaip ir mes, nes aplinkui šį miestelį buvo įsikūrę patys seniausi graikų ir Romos imperijos laikų miesteliai, tarp kurių ir Efes miestas, kuriame gyveno 200 000 žmonių, kuris buvo graikų sostinė Azijos sričiai.

Žinoma, visų įspūdžių neįmanoma perteikti popieriuje, bet pažiūrėję fotografijas, ne vienas užsikrės “kebablandijos (suprask,kebabų šalies) virusu.

Kęstas

www.DELFI.lt
 
10
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

10 įdomių faktų apie Bulgariją (2)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (3)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (18)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.