Plaukų fiksatoriai

Graži šukuosena - mįslingos garbanos ar paprasčiausiai purūs kirpčiukai - dar ne viskas. Svarbu mokėti išsaugoti šukuoseną tokią, kokia ji buvo sumanyta iš pat pradžių. Ar žinote, kuo šukuosenas tvirtindavo mūsų mamos ir senelės? Ogi naudojo pragarišką masę iš alaus, citrinos sulčių ir meškauogės nuoviro.
Dabar gyventi paprasčiau. Lakas, želė ir vaškas - gana jauni garbingosios fiksatorių genties atstovai.

Pirmuoju, saugojančiu šukuoseną, tapo lakas "Šellak". Jis iš tiesų mirtinai sutvirtindavo garbanas ir dar suteikdavo plaukams blizgesio. Kadangi jis buvo pagamintas iš vaško pavidalo medžiagos, nuo jo plaukai tapdavo lipnūs. Pastangas, kurių reikėjo laką "Šellak" pašalinti nuo plaukų, sulygintume nebent su bandymais išvalyti galvą nuo dervos ar naftos. “Priešistorinis” lakas ant plaukų palikdavo kažką panašaus į pleiskanas. Kam gi tai gali patikti?

Tobulesnė priemonė šukuosenai buvo sukurta 50- aisiais metais, kuomet kasdieniniame mūsų gyvenime atsirado eilinis chemikų atradimas - sintetinis polimeras polivinilpirolidonas (PVP). Skirtingai nei "Šellak", naujasis lakas buvo lengvai iššukuojamas, tačiau turėjo pagrindinį trūkumą: drėgnas oras panaikindavo jo sugebėjimą fiksuoti šukuoseną.

Kiti kūrybiniai bandymai turėjo pagrindinį tikslą - lakas turi taip tvirtai laikytis, kad pati dama būtų užtikrinta, jog nei rūkas, nei vėjas, nei lietus su sniegu nesugadins jos išvaizdos. Chemijos mokslas patenkino šį poreikį - moteris smarkios liūties metu galėjo sušlapti iki paskutinio siūlelio, o jos šukuosena likdavo kaip buvusi.

Tačiau ar yra ribos tobulėjimui? Juolab, kad net pats geriausias lakas negalėjo mados vergių apsaugoti nuo lipnių ir šiurkščių plaukų pojūčio.

Paskutinis XX amžiaus dešimtmetis tapo revoliuciniu. Į sceną išėjo naujas lakas, pagamintas pagal Elastess technologiją, fiksuojantis šukuoseną ir tuo pačiu išsaugantis plaukų natūralumą.

Fiksuokime protingai

Pati populiariausia plaukų fiksavimo ir gražių šukuosenų sukūrimo priemonė yra lakas.

Vidutinės fiksacijos lakas reikalingas išskirti tam tikras detales: kirpčiukus arba pakaušio purumą.

Ekstra stiprios fiksacijos pavadinimas pasako už save: šukuosena liks nepakitusi, net esant įvairiems gamtos siurprizams.

Lakas su blizgesiu veikia švelniau. Jo funkcija - sutvirtinti sruogas ir garbanas. Ypač žaismingai atrodo tokia šukuosena, esant vakariniam apšvietimui.

Želė tinka ploniems plaukams. Jos dėka taip pat galima padidinti šukuosenos apimtį - žele sutepami drėgnoki plaukai, o šukuosena formuojama rankomis arba fenu, kurio oro srovė neturi būti pernelyg stipri. Po to šukomis naudotis negalima, nes žėlė lengvai iššukuojama.

Superstiprios fiksacijos želė suteikia žymiai tvirtesnę apimtį. Šiai šukuosenai atgaivinti šukų naudoti negalima. Geriau ją perbraukti drėgnomis rankomis.

Plaukų vaškas nepakeičiamas, jei jūs - šlapių plaukų efekto gerbėja. Vaško pagalba sukurtą šukuoseną galima šukuoti, atnaujinti drėgnomis rankomis. Kitą dieną plaukus geriau ištrinkti, kad jie neatrodytų susmegę.

Putomis taip pat galima sutvirtinti atskiras sruogas, tačiau jos būna šiurkštesnės. Šią priemonę geriau naudoti, džiovinant plaukus fenu ir norint sudaryti gausumo įspūdį.

Gana dažnai, panaudojus putas, putų vašką, želė ar vašką, šukuosena sutvirtinama laku.

Specialistų patarimai:

1. Jeigu jūsų plaukai prarado savo spalvą, tuo pačiu metu nenaudokite stiprios fiksacijos putų ir lako, nes jie praras gyvybingumą ir žvilgesį. Tuo atveju, jei jūsų plaukai buvo chemiškai apdoroti, naudokite vidutinės fiksacijos putas. Kruopščiai iššukuokite plaukus ir sutvirtinkite ekstra stiprios fiksacijos laku.

2. Negalima naudoti vieno ir to paties fiksatoriaus papildomai dar kartą - tai neigiamai paveiks plaukų gyvybingumą ir tvirtumą.

3. Nemaišykite skirtingų firmų lako ir putų - pasekmės gali būti neprognozuojamos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Vitamino D stokos problema aštrėja su amžiumi (1)

Niekas negali organizme pakeisti vitamino D, kuris dar vadinamas ir hormonu. Trūkstant saulės efektyviai papildyti jo atsargas padeda tinkamas vitamino D papildų vartojimas.

Fitoterapeutas atskleidė, kaip ruošti žalumynus, kad gautume maksimalią naudą

„Mes ne karvės, ne avys ir ne ožkos ir mes fermento augalinei ląstelienai virškinti neturime. Mes augalo naudingąsias medžiagas pasisaviname tik tada, kai ląstelė perlaužiama.

Įgimta širdies yda padėjo atrasti naujos veiklos (2)

Šiaulietei Genovaitei Čekatauskienei (63 m.) jaunystėje diagnozuota įgimta širdies yda pakeitė įprastą gyvenimo ritmą, atėmė dalį darbingumo, bet tai netapo kliūtimi mėgautis kasdienybe, atrasti naujos veiklos.

Profesorė: nieko keisto, kad žmonės nesupranta, kodėl vėžys toks piktas (8)

Nacionaliniame vėžio institute sklando legendos apie ją – aristokratiško grožio, bajoriškos kilmės moterį, absoliučiai kietą mokslininkę, narsiai įveikiančią visus gyvenimo sunkumus ir savo pavyzdžiu demonstruojančią, kad nuo vėžio gelbsti tik sveikatai nekenksminga kasdienybė.

Gydytoja: per dažnai lakstyti į tualetą yra blogai (11)

Įprotis per dažnai be didesnio poreikio lankytis tualete, specialistų manymu, ne tik nėra naudingas, bet ir gali būti žalingas. Nors daugeliui pastangos ištuštinti šlapimo pūslę prieš ilgą kelionę atrodo logiškos, iš tikrųjų toks įprotis ateityje gali sukelti papildomų rūpesčių.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.