Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (36)
Katė ir šuo

Įsigaliojus pasikeitimams žmonės skuba registruoti savo gyvūnus

Politikams besiginčijant, ar reikia, ar ne privalomai ženklinti naminius gyvūnus, specialistai teigia, kad šių metų pradžioje įsigaliojus įstatymui registruojamų gyvūnų skaičius smarkiai auga. Seime penktadienį rengiama diskusija apie privalomą naminių gyvūnų ženklinimą ir registravimą.

Gyvūnų augintinių registro duomenimis, per pora savaičių iš viso jau užregistruota per 600 šunų, apie 200 kačių ir 8 šeškai. Iki šių metų privalomai ženklinti naminius gyvūnus nereikėjo, o savanoriškai žmonės to daryti neskubėjo.

Specialistų nuomone, norint, kad ateityje šis procesas nesulėtėtų, būtina atsižvelgti į mažas pajamas gaunančių žmonių galimybes, galbūt ženklinimo paslaugas kompensuoti, nes nevisi pajėgūs susimokėti veterinarams.

Gyvūnų globos organizacijų atstovai sako, kad ženklinimas išspręs benamių gyvūnų problemą, skatins žmones atsakingiau rūpintis savo keturkojais, kad jie neplatintų ligų ir nekeltų grėsmės visuomenės saugumui. Tačiau naujajai tvarkai priešinasi kai kurie politikai, žinodami gyventojų nenorą registruoti savo augintinių.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas