Šiuo metu šalyje atnaujinami dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

„Pastarųjų metų rezultatai iliustruoja ne tik akivaizdų Programos progresą, bet ir išryškina dar keletą svarbių momentų. Pirmiausia, tai kardinaliai pasikeitusį gyventojų požiūrį į renovaciją – jeigu, remiantis visuomenės nuomonės tyrimais, dar prieš penkerius metus renovacijos procesus skeptiškai vertino 93,4 proc. šalies gyventojų, tai naujausių apklausų duomenimis, 92 proc. visuomenės atstovų pritaria, jog būtina atnaujinti pastatus, didinant jų energinį efektyvumą. Antra, dabartiniai rezultatai labai aiškiai parodo, jog pagrindine renovacijos proveržio priežastimi tapo savivaldos įtraukimas į Programos įgyvendinimą – 75 proc. visų projektų vykdoma pagal naująjį modelį,“ – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, jeigu panašiomis kryptimis ir tempais judėsime toliau, jau po kelerių metų galėsime skaičiuoti ne atskirų namų energinį efektyvumą, bet ir ženklų energijos vartojimo sumažėjimą visos šalies mastu.

Vertinant rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog daugiabučių renovacijos procesai įsibėgėję visoje Lietuvoje. Iš daugiau kaip 1500 pastaraisiais metais renovuotų daugiabučių, arti 400 atnaujinta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, t.y. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, likusi dalis – kitose šalies savivaldybėse. Iš mažesnių savivaldybių išsiskiria Ignalinos savivaldybė, kurioje per aptariamąjį laikotarpį atnaujinti 78 daugiabučiai, Druskininkai – atitinkamai 70 daugiabučių, Tauragė – 42, Molėtai – 41 daugiabutis namas (duomenys apie kiekvieną savivaldybę – www.betalt.lt ).

Bendros investicijos į daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. viršija 0,5 mlrd. eurų. Vien praėjusiais metais į daugiabučių atnaujinimą buvo investuota 230 mln. eurų, t.y. arti 10 proc. visos 2015 m. statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,6 mlrd. eurų.