Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (22)
Konfiskuojamas brakonierių automobilis
Šiaulių RAAD nuotr. / Konfiskuojamas brakonierių automobilis

Gerai organizuota brakonierių gauja uždaryta į areštinę

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Šiaulių agentūros ir Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai turėdami informacijos, kad Šiaulių rajone gali būti brakonieriaujama, surengė pasalą. Po persekiojimo buvo sulaikyti visureigiu „Range Rover“ važiavę keturi vyrai. Užklupti įtariamieji bėgdami pro automobilio langą išmetė šautuvą.

ŠRAAD pareigūnai turėjo informacijos, kad Šiaulių rajone veikia gerai organizuota brakonierių gauja. Po kelis mėnesius trukusio darbo pirmadienį vakare Šiaulių rajone, kelyje Amalai – Smilgiai, buvo surengta pasala.

Pergudravę brakonierių žvalgus, pareigūnai sulaukė tamsoje be šviesų važiuojančio visureigio. Įjungus švyturėlius, naudodamas krivūlę, vienas pareigūnų visureigį stabdė, tačiau vairuotojas nepakluso. Dideliu greičiu ir toliau važiuodamas be šviesų, pavojingai manevruodamas, automobilis spruko. Visureigį persekiojantys pareigūnai matė, kaip pro mašinos keleivio langą buvo išmestas šautuvas ir kiti daiktai. Po puskilometrį trukusių gaudynių automobilis sustojo.

Konfiskuotas brakonierių šautuvas
Konfiskuotas brakonierių šautuvas
© Šiaulių RAAD nuotr.

Automobilį vairavo A.L. (1985m.), šalia jo sėdėjo neblaivus, gerai aplinkosaugininkams žinomas, už brakonieriavimą teistas P.E. (1983 m.). Be jų automobiliu važiavo D.P. ir R.L.. Manydami, kad nepastebėti atsikratė įkalčiais, jaunuoliai ėmė juokauti, kad grožisi naktine gamta. Juokai išgaravo, kai už kelių šimtų metrų buvo rastas užtaisytas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu.

Nei vienas iš sulaikytų vyrų neturėjo nei ginklo dokumentų, nei leidimo ginklui. Ginklas bei įariamieji perduoti policijai. Ketveriukė uždaryta į areštinę, o dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikytasis P.E. praeityje buvo medžiotojas, tačiau teismo sprendimu teisė medžioti jam atimta. 2014 metais Šiaulių apylinkės teismas jį bei jo bendrus pripažino kaltais dėl brakonieriavimo. Tris stirnas ir vienuolika elnių nušovusiam P.E. buvo skirta daugiau kaip 20 tūkstančių litų bauda ir paskaičiuota daugiau kaip 13 tūkstančių litų gamtai padaryta žala. Tačiau vyras, kaip įtariama, brakonieriaus amato nemetė.

Konfiskuotas brakonierių šautuvas
Konfiskuotas brakonierių šautuvas
© Šiaulių RAAD nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Skaitomumo indikatorius

157417893
Tiek kartų perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaičiuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaitė publikacijų nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)

Apklausa

Copyright © 1999-2016 DELFI. All rights reserved.  Atsakomybės apribojimas