Britanijos valdžia persekioja buvusius „MG Rover“ vadovus

 (9)
Didžiosios Britanijos vyriausybė vis dar persekioja „Phoenix“ investicinės bendrovės vadovus kaltindama juos dėl paskutinio stambaus šalies automobilių gamintojo „MG Rover“ bankroto.
Rover 75
© Gamintojo nuotr.

„Phoenix“ 2000 m. už 10 svarų sterlingų (39 Lt) iš BMW grupės įsigijo sunkumų kamuojamas MG ir „Rover“ markes bei gamyklas, tačiau jų atgaivinti nepavyko ir 2005 m. „MG Rover“ dėl nemokumo turėjo skelbti bankrotą.

Britanijos ekonomikos ministras Peteris Mandelsonas teigė, jog, remiantis neseniai atliktu „MG Rover“ bankroto tyrimu, bus siekiama „Phoenix“ vadovus pripažinti netinkamais vadovauti jokiai kitai bendrovei. Ši sankcija būtų taikoma vadinamajam „Phoenix“ ketvertui: Peteriui Beale’ui, Johnui Edwardsui, Nickui Stephensonui ir Johnui Towersui.

Savo ruožtu šie vyrai teigia esą raganų medžioklės aukos. Anot jų, „MG Rover“ bankroto tyrimo ataskaitoje neanalizuojamas šalies premjero Gordono Browno, kuris tuomet buvo finansų ministras, vaidmuo vyriausybei atsisakant suteikti gamintojui trumpalaikę 100 mln. svarų sterlingų (389 mln. Lt) paskolą.

Dviejų vyriausybės paskirtų inspektorių parašytoje ataskaitoje teigiama, kad „Phoenix“ ketveriukei bei „MG Rover“ vadovui Kevinui Howe’ui atlyginimų ir įvairių priedų forma buvo išmokėta apie 42 mln. svarų sterlingų (163 mln. Lt).

Ataskaitos išvadose pastebima, kad per penkerius metus „Phoenix“ vadovams ir K.Howe’ui išmokėta nepagrįstai didelė suma. Vis dėlto rugpjūčio mėnesį Britanijos sukčiavimo stambiu mastu tyrimų tarnyba (SFO) atsisakė pradėti „MG Rover“ bankroto kriminalinį tyrimą.

Be gausybės priekaištų „Phoenix“ vadovams ataskaitoje kritikuojami ir vyriausybės atstovai, žiniasklaidai pranešę apie žlugusias „MG Rover“ ir Kinijos automobilių gamintojo SAIC derybas dėl bendros įmonės sukūrimo. Būtent po šių derybų žlugimo Britanijos gamintojas turėjo skelbti bankrotą, dėl kurio darbo neteko per 6 tūkst. žmonių.

„Phoenix“ vadovai jiems mestus kaltinimus atmeta teigdami, kad gamintojas bankrutavo ne dėl jų atlyginimų, o dėl negautos vyriausybės paramos. Pasak jų, ši ataskaita tėra raganų medžioklė ir vyriausybės reabilitavimas.

„Phoenix“ vadovai pastebi, kad minima ataskaita mokesčių mokėtojams atsiėjo 18 mln. svarų sterlingų (70 mln. Lt), o tai yra gerokai daugiau, nei „MG Rover“ kada nors yra gavęs iš vyriausybės.

P.Mandelsonas atkerta, kad žlugus deryboms vyriausybė neturėjo pagrindo remti „MG Rover“, o paprasčiausias lėšų pervedimas būtų prieštaravęs ES teisės normoms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

„BMW M dienoms“ į Lietuvą atgabeno aštuonis išskirtinius automobilius (10)

Kačerginės Nemuno žiede nuo trečiadienio rinkosi BMW prekės ženklui neabejingi vairuotojai ir norintys jais tapti. Čia vyko analogų Lietuvoje neturintis renginys, kurio metu „BMW M“ serijos gerbėjai galėjo patirti unikalų „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobilių teikiamą vairavimo malonumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos (1)

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (6)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Aiškinosi, ar Europos vairuotojai pasiruošę persėsti į savivaldžius automobilius (3)

Sparčiai tobulėjančios technologijos suteiks galimybę įlipti į automobilį, nustatyti kryptį ir atsipalaiduoti, nes automobilis vairuoja pats. Tai gali būti ateities mobilumas, kurį užtikrins autonominės transporto priemonės, todėl „Goodyear“ jau dabar padeda vairuotojams, mąstantiems apie rytdienos kelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amerikietis parduoda vietą eilėje naujai „Teslai“ įsigyti (3)

„eBay“ atsirado skelbimas, kad parduodama vieta eilėje naujam elektromobiliui „Tesla Model 3“ įsigyti. Pirkėjas galės susikomplektuoti automobilį pagal savo skonį, kadangi šio modelio gamyba dar nepradėta, praneša motor.ru.
Facebook draugai