„Volvo” sunkvežimiai išbandys biodegalus

 (3)
2010 m. „Volvo Trucks“ taps pirmuoju sunkvežimių gamintoju, pradėsiančiu išsamius bandymus su bio-DME. Šie biodegalai pasižymi itin žema anglies dvideginio emisija. Ilgalaikėje perspektyvoje jie gali pakeisti 50 proc. šiandien transporto sektoriuje sunaudojamo dyzelino kiekio Europoje, rašoma pranešime spaudai.
Volvo Trucks Bio-DME
© Gamintojo nuotr.

Jungtiniame bandymų projekte dalyvauja Europos Sąjunga, Švedijos energetikos agentūra, degalų kompanijos, transporto sektoriaus ir kitos įmonės, kurių tikslas – įvertinti DME (dimetilo eterio), kaip transporto priemonių degalų, potencialą.

DME gaminamas iš biomasės, arba bio-DME, kuris pasižymi aukšta energetine verte ir nedideliu šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos lygiu visoje grandinėje nuo šaltinio iki panaudojimo transporto priemonėje. Jo žaliava yra šalutinis miško pramonės produktas – juodasis šarmas, kaloringa ir klampi medžiaga. Jeigu vietoj degalų naudojamas ne dyzelinas, o bio-DME, anglies dvideginio emisija sumažėja 95 proc.

„Volvo Trucks“ šiam projektui skyrė 14 „Volvo FH“ sunkvežimių, kuriuos 2010-2012 m. išbandys pasirinkti vežėjai keturiose Švedijos dalyse. Degalų kompanija „Preem“ pastatys degalų kolonėles, todėl sunkvežimiai galės vykdyti regioninių ir vietinių gabenimų užduotis. Pirmasis bandymams skirtas sunkvežimis šiandien pristatomas Pitea mieste, kuriame bus gaminamas bio-DME.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Hyundai Motor“ pranešė apie smukusį ketvirtinį pelną

Pietų Korėjos korporacija „Hyundai Motor“ pranešė apie žemiausią ketvirtinį grynąjį pelną per penkerius metus ir perspėjo, kad antrasis 2017 metų pusmetis bus sudėtingas, nes politinė įtampa smogė pardavimams Kinijoje, o paklausa Jungtinėse Valstijose išlieka vangi, informuoja „Reuters“.

„Volkswagen“ ir „Daimler“ stebėtojų tarybos sušauks neeilinius posėdžius po kaltinimų karteliniu susitarimu

Dviejų didžiųjų Vokietijos automobilių gamintojų „Volkswagen“ ir „Daimler“ stebėtojų tarybos sušauks neeilinius posėdžius po to, kai buvo apkaltintos pažeidus Europos Sąjungos kartelines taisykles, informuoja BBC.

„Toyota“ ruošiasi solidžiam šuoliui į elektromobilių rinką (12)

„Toyota“ kuria elektromobilį su nauja baterija, kuri žymiai pailgintų važiavimo nuotolį ir sutrumpintų įkrovimo laiką. Kaip rašo japonų laikraštis „Chunichi Shimbun“, norima pradėti pardavinėti tokius elektromobilius nuo 2022 m., informuoja autonews.com.

D. Britanija veržiasi tapti pasaulio lydere elektromobilių baterijų srityje (3)

Didžiosios Britanijos vyriausybė per ketverius metus investuos 246 milijonus svarų (275 milijonus eurų) į elektriniams automobiliams skirtų baterijų technologiją, mat siekia šiame sektoriuje tapti pasauline lydere, rašo autocar.co.uk.

„General Motors“ pelnas krito pardavus „Opel“ (3)

Detroite įsikūrusi automobilių bendrovė „General Motors“ (GM) paskelbė, kad šių metų antrojo ketvirčio grynasis pelnas krito 58 proc. dėl nuostolių, patirtų pardavus padalinį Europoje, ir vienkartinių išlaidų, susijusių su bendrovės pasitraukimu iš kai kurių Azijos rinkų, informuoja „MarketWatch“.
Facebook draugai