Ragina spartinti elektromobilių naudojimą

 (12)
Elektros energetikos įmonių, elektros skirstomųjų tinklų sistemos operatorių ir nacionalinių elektros energetikos asociacijų vadovai iš 28 Europos valstybių pasirašė deklaraciją, raginančią skatinti elektromobilių technologijų ir jų įkrovimo infrastruktūros plėtrą, rašoma pranešime spaudai.
© Reuters/Scanpix

Deklaraciją Lietuvos elektros energetikos įmonių vardu pasirašė Lietuvos elektros energetikos asociacijos prezidentas Vladas Paškevičius.

„Pagrindinis deklaracijos tikslas – gauti politinę paramą iš Europos Komisijos ir šalių narių vyriausybių, siekiant įveikti elektromobilių ir elektros baterijų technologijų įėjimo į rinką ir pradinio komercializavimo barjerus, taip pat skatinti jų mokslo tyrimus ir taikymą“, – sakė V.Paškevičius.

Europos energetikos organizacijų vadovų deklaracijoje pažymima, kad būtina elektromobilių transporto plėtros sąlyga – technologinės įrangos standartai, kurie yra svarbūs reikalingos infrastruktūros sukūrimui.

Teigiama, kad bendrieji standartai leis taupyti sąnaudas bei sukurs masto ekonomijos pridedamąją vertę elektros energetikos bendrovėms ir elektromobilių gamintojams, taip pat padės užtikrinti, kad elektromobilių vairuotojai turėtų patogias naudoti įkrovimo stoteles visoje Europos Sąjungoje, kad būtų išvengta skirtingų kabelių ir adapterių įvairovės bei išlaidų, pritaikant įvairias įkrovimo sistemas. Vartotojai galės pasirinkti elektros tiekėją bei įkrauti savo elektromobilius bet kurioje Europos elektromobilių įkrovimo stotelėje.

Pasak Lietuvos elektros energetikos asociacijos prezidento V.Paškevičiaus, elektromobiliai yra efektyvesni negu bet kurios kitos alternatyvios transporto technologijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pasaulį išvydo unikalus „Porsche“: Baltijos šalims skirtas vienas egzempliorius (1)

Unikalus, prabangus ir galingas – taip apibūdinamas naujausias „Porsche“ kūrinys „911 Turbo S Exclusive Series“. Pasaulį išvys tik 500 tokių automobilių. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šiuo išskirtiniu naujuoju modeliu pristatomas „Porsche Exclusive Manufaktur“ padalinys, iki šiol veikęs kaip „Porsche Exclusive“.

BMW artimiausiais metais tyrimams išleis nuo 5,5 iki 6 proc. visų pajamų

Vokietijos automobilių gamintojas BMW mažiausiai iki 2019 m. išlaidas tyrimams ir plėtrai išlaikys aukšto lygio, teigia kompanijos vyriausiasis finansininkas Nicolasas Peteris.

Po skandalo Vokietijoje bus įkurta nauja automobilių taršos testavimo organizacija

„Volkswagen Group“ automobilių išmetalų emisijų skandalui atskleidus visos industrijos masto taršos problemą, siekiant atgauti klientų pasitikėjimą Vokietijoje bus įkurta nauja organizacija, tikrinsianti automobilių išmetamųjų dujų emisijas.

„Ford EcoBoost“ šeštą kartą tituluotas metų varikliu (9)

Automobilių koncerno „Ford“ sukurtas kompaktiškas ir galingas trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis šeštą kartą iš eilės tapo pasaulio „Metų varikliu“ savo klasėje. Taupų „EcoBoost“ šeimos variklį geriausiu metų varikliu išrinko žurnalistų-ekspertų komisija iš 31 pasaulio šalies. Šiemet „EcoBoost“ nugalėjo net 35 varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

BMW įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje

Vokietijos automobilių gamintoja BMW, sulaukusi kritikos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo, įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje. Pirmadienį Vokietijos automobilių gamintoja pažadėjo sukurti 1000 darbo vietų JAV rinkoje iki 2021 metų, ketindama padidinti sportinių automobilių gamybą Pietų Karolinoje, informuoja „MarketWatch“.
Facebook draugai