Skrandžio perrišimas

Kas žadama? Skrandžio perrišimas priskiriamas palyginus nesudėtingoms operacijoms. Jo poveikis paremtas tuo, jog mažinant skrandžio tūrį, sistemiškai mažinamas ir suvalgomo maisto kiekis. Tai padeda padaryti reguliuojamas skrandžio žiedas, kuris sukuria „mažąjį skranduką“ nuo 50 iki 150 ml talpos. Pasitelkus šį metodą, vidutiniškai netenkama apie 60 proc. pirminės kūno masės.

Ką gauname? Operacija, net pati paprasčiausia, visuomet susijusi su tam tikra rizika. Skrandžio perrišimas kelia nemažai pavojų, pradedant skausmais pilvo srityje bei žiedo migracija skrandžiu ir baigiant vidiniu kraujavimu. Šis metodas padeda sulieknėti, bet kokia kaina? Beje, klinikos, kuriose atliekamos šios operacijos, stengiasi nutylėti atvejus, kai 150 – 170 kg svėrę pacientai atsikrato tik 10 kg ir daugiau nebegali sulieknėti. Tokių pacientų yra net 40 proc. Buvo ir atvejų, kai žmonės dėl šių operacijų mirė.

Preparatai su kirmėlių kiaušinėliais

Kas žadama? Teigiama, esą šie preparatai padės „greitai sulieknėti neribojant mitybos“. Jų sudėtyje yra parazitinių kirmėlių – askaridžių (Ascaris lumbricoides) – kiaušinėlių. Šios kirmėlės parazituoja storojoje žarnoje, kur minta pusiau apvirškintu maistu. Suaugusios kirmėlės gali būti net 30 cm ilgio. Jūs valgysite tiek, kiek geidžia jūsų širdis, o kirmėlės atsakys už tai, kad nepilnėtumėte. Taip tvirtina šių preparatų reklama. Anot jos, visos kirmėlės greitai pasišalina su išmatomis, todėl jos nekelia jokios grėsmės sveikatai.

Ką gauname? Askaridžių patelės gali padėti iki 200 tūkst. kiaušinėlių per dieną. Iš šių kiaušinėlių išsirita lervos, kurios prasiskverbia pro žarnų sieneles į kraują. Su krauju jos patenka į plaučius, o žmogui atsikosėjus, - į gerklę. Iš gerklės jos vėl nuslenka į virškinimo sistemą, kurioje išsivysto į suaugusias kirmėles. Jeigu žarnyne askaridžių smarkiai padaugėja, žmogus junta diskomfortą – pilvo skausmus, spazmus, pilvo pūtimą, pykinimą. Infekcija gali komplikuotis į plaučių pažeidimus, skrandžio uždegimą, tulžies bei kasos latakų užsikimšimą. Didelis kiekis askaridžių (iki kelių šimtų) taip pat gali sukelti žarnų nepraeinamumą, visiškai užkimšdamas žarnas. Būtent toks askaridžių kiekis suryja visas naudingąsias medžiagas, dėl to pradeda kristi svoris, organizmas netenka vitaminų. Esant šiai ligos (askaridozės) stadijai, gydymo medikamentais nebepakanka - parazitus tenka šalinti chirurginiu būdu.

25-ojo kadro efektas

Kas žadama? Ši metodika propaguojama jau beveik 50 metų ir šiandien vis dar kelia nemažai kalbų. Šio metodo šalininkai tvirtina, esą 25-ojo kadro efektas – panacėja nuo visų ligų. Jis be skausmo ir visai nepastebimai žmogaus pasąmonėje įtvirtina informaciją, padedančią išspręsti kokią nors problemą. Šio metodo esmė aiškinama taip: bet kokį vaizdo įrašą sudaro greitai besikeičiančios nuotraukos, sudėtos į vaizdo eilę. Jeigu šioje eilėje kas 25 kadras skelbs tam tikrą informaciją, žmogaus akis jos nepastebės. Tačiau ši informacija pasieks pasąmonę, kuri žmogaus elgesį pakreips atitinkama linkme.

Ką gauname? Jeigu riebalai tirptų nuo pamatytų vaizdų, tai problemų su antsvoriu jau seniai nebūtų. Įsigiję diską su tokia programa, jūs greičiausiai tik nualinsite savo regėjimą, nes greitai besikeičiantys vaizdai (mirgančio ekrano efektas) daro neigiamą poveikį akių tinklainei. Tai eilinė apgaulė, padedanti pasipelnyti sukčiams.

Kodavimas

Kas žadama? Kodavimas nuo antsvorio paremtas poveikiu žmogaus psichikai. Jo pasąmonėje sukuriamas patvarus dominuojantis židinys. Bėgant laikui, šis židinys pradeda egzistuoti savarankiškai ir nuslopina nepageidaujamus troškimus. Tokia pati metodika naudojama koduojant nuo narkotikų bei alkoholio priklausomus asmenis. Kovojant su antsvoriu, slopinamas apetitas.

Ką gauname?
Kodavimosi nuo antsvorio efektas priklauso nuo žmogaus tikėjimo stebuklingomis „hipnotizuotojo“ galiomis. Pastarojo tikslas yra įtikinti pacientą savo antgamtiniais sugebėjimais. Savo klientui jis pasakoja, kad vaikystėje savo patirtį jam perdavė vietos žiniuonė, tuomet jis penkerius metus studijavo ekstrasensorikos institute, o nuo tada be atokvėpio pluša žmonijos lieknumo labui. Daktaras įtaigiai mosuoja rankomis, kažką murma ir apžavėta persona iš tikrųjų gali pajusti rezultatą. Tiesa, tai trunka neilgai. Jau antrą ar trečią dieną sugrįžta senasis apetitas, todėl nereikalingiems kilogramams toks metodas vargu ar turės kokios nors įtakos.

Piliulės ir arbatos

Pradėkime nuo arbatų.

Kas žadama? Gamintojai tvirtina, kad lieknėjimui skirtos arbatos šalina iš organizmo toksinus, normalizuoja riebalų apykaitą, stabilizuoja ir pagreitina medžiagų apykaitą, užkertą kelią riebalų pasisavinimui.

Ką gauname? Jeigu manote, kad žolelės nepadarys jums jokios žalos, smarkiai klystate.
• Kai kurios sudedamosios arbatos dalys gali sukelti alergiją.
• Gerti tokias arbatas griežtai draudžiama, jei šlapimo pūslėje turite akmenų.
• Kai kurios liekninančios arbatos stimuliuoja smegenų darbą, malšina apetitą, o kitos smarkiai padidina kraujospūdį. Tai reiškia, kad jas vartoti draudžiama hipertonikams.
• Nuolat geriant tokias arbatas, išplaunama žarnyno mikroflora. Tai sutrikdo virškinimo procesus.
• Šlapimą varančios arbatos gali sukelti širdies aritmiją.

Dabar apie piliules.

Kas žadama? Teigiama, jog dėl šiose piliulėse esančių medžiagų jūs galite greitai ir efektyviai atsikratyti 30 – 40 kg.

Ką gauname? Piliulės, pirktos vaistinėje, o ne „už kampo“, iš tikrųjų gali būti efektyvios – bet tik kurį laiką. Jose būna stimuliatorių, kurie slopina apetitą, arba / ir nestiprių diuretikų, kurie šalina iš organizmo skysčių perteklių. Tokie preparatai gali šiek tiek sumažinti jūsų apimtis ir svorį, bet riebalų jie nesudegins. Nustojus gerti šias piliules, ankstesnis svoris dažniausiai sugrįžta.
Tokie preparatai turi itin daug šalutinių poveikių: nuo šoktelėjusio kraujospūdžio iki kraujo išsiliejimo į smegenis ir nuo širdies priepuolių iki skydliaukės sutrikimų. Yra buvę ir mirtimi pasibaigusių atvejų.
Ilgai vartojant tokius preparatus, gali išsivystyti priklausomybė jiems. Itin pavojingos piliulės, jeigu jose yra:
• amfetaminų grupės medžiagų;
• tokių žolelių kaip efedra (Ephedra sinica), šaltekšnių, senos lapų ir ginkmedžio;
• tiratrikolio – stipraus tiroidinio hormono.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)