Iš pirmojo mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą. Antrasis Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 13 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas penktadienį žurnalistams sakė, kad apkaltos tekstus rengė įvairių parlamento frakcijų atstovai, konsultuodamiesi su teisininkais. Kitą savaitę planuojama pradėti rinkti parašus. Apkaltą Seimo nariui gali inicijuoti ne mažiau kaip 36 parlamentarai.

A.Salamakinas teigė manąs, kad surinkti šiuos parašus pavyks, bet nebuvo tikras, ar užteks politinės valios užbaigti pradėtą procesą.

Seimo statutas numato, jog teikti Seimui pradėti apkaltos procesą parlamentarui galima jam šiurkščiai pažeidus Konstituciją ar sulaužius priesaiką, taip pat jei jis įtariamas padaręs nusikaltimą.

L.Karalius ir A.Sacharukas kaltinami pažeidę Seimo statutą ir nusižengę Valstybės politikų elgesio kodeksui.

Be to, abu parlamentarai kaltinami, kad "veikė bendrai ir iš anksto susitarę siekdami pridengti L.Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas".

Taip pat konstatuojama, kad L.Karalius Seimo Sveikatos reikalų komitetui pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, jog komiteto posėdžiuose negali dalyvauti, nes dėl esą nenumatytos išvykos į Klaipėdos apygardą, kitą kartą - dėl tėvo ligos.

Jis taip pat sudarė galimybę pasinaudoti savo balso teise kitam Seimo nariui.

Apkaltos dokumente remiamasi Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimu, kad L.Karalius pakenkė Seimo reputacijai ir autoritetui.
L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Šią savaitę Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje jis aiškino, kad planavo grįžti, bet dėl nenumatytų aplinkybių negalėjo to padaryti. Dar praėjusių metų gruodžio 29-ąją jis išvyko atostogų į Aziją ir parlamente pasirodė tik vasario pradžioje.

Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota 13 kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.

Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 13 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.