Kaip interviu LTV laidai „Savaitė“ kalbėjo premjeras, šiais metais numatoma pradėti socialinės srities reforma susidės iš kelių etapų.

„Pirmajame etape bus galbūt greitesni, bet labai svarbias struktūrines pertvarkas lemsiantys sprendimai, pavyzdžiui, pensinio amžiaus ilginimas. Manau, kad tai padarysime labai netrukus, ir tuos 7 ar 8 principus, kuriuos šiais metais įgyvendinsime, netrukus paskelbsime.

Tai, kaip jau sakiau, pensinio amžiaus ilginimas, įmokų administravimo apjungimas, kai kurių išmokų peržiūrėjimas, kurios bus mokamos tiems, kurie šiandien jas gauna, bet naujos nebebus skiriamos. Turiu omenyje pirmo ir antro laipsnio pensijas. Ir kiti tokie dalykai, esminiai dalykai, bet juos galima padaryti susitarus ir apsitarus greitai, šiais metais“, – teigė A. Kubilius.

Anot jo, per artimiausius keletą metų pensinis amžius pailgės iki 65 metų, vėliau gali ilgėti dar keliais. Šiuo metu Lietuvoje moterys į pensiją išeina sulaukę 60 metų, vyrai – 62,5 metų.

„Norime nuosekliai siekti, kad pensinis amžius pailgėtų iki 65 metų. Tai bus daroma ne per pusę metų, ne per metus, bet per tam tikrą laikotarpį, matyt, artimiausius keletą metų. Bet toliau mes turime matyti ir tai, kad daugumoje Europos valstybių, turinčių ir galbūt didesnį socialinės gerovės laipsnį, yra einama ir prie 67 metų amžiaus. Tai tų 67 metų, kalbant apie ateinantį dvidešimtmetį, negalime pamesti iš savo akių. Bet tikrai neturime gąsdintis, kad tai bus artimiausiu metu“, – „Savaitei“ sakė premjeras.

Pasak jo, šiais metais valdantieji ketina pradėti esmines diskusijas, kaip socialinė, pensijų sistema turėtų atrodyti po 30–40 metų.

„Čia esminiai dalykai – kiek „Sodros“ sistemoje lieka draudiminio elemento, kiek solidarumo dalykų persikelia į valstybės biudžetą ir kiti panašūs dalykai, kurie reikalauja didelių ir ilgų diskusijų“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.