Vyras tris savaites išgyveno Aliaskos sniegynuose: išgelbėjo užrašas ant sniego (2)

9209
REUTERS
2020 m. sausio 14 d. 10:15
Kaip pranešė Aliaskos valstijos policijos pareigūnai, 30-ies metų amžiaus Tysonas Steele buvo rastas tarp savo atokiai stovėjusios sodybos griuvėsių Susitnos slėnyje ketvirtadienį ryte, atlikus patikrinimą sunerimusių draugų prašymu.

Šioje sodyboje jis gyveno nuo rugsėjo mėnesio. Savo namus jis apibūdino kaip lengvo karkaso trobelę, uždengtaą plastiko brezentu. Statinį vyras įsigijo iš Vietnamo karo veterano.

Nelaimėlis prisipažino, kad gaisras kilo dėl „per skubėjimą“ padarytos klaidos. Norėdamas greičiau įkurti ugnį, jis į krosnį įgrūdo didelį kartono gabalą. T. Steele mano, jog degančio kartono gabalėlis išlėkė per kaminą ir nusileido ant stogo. Vyras pabudo naktį ir išgirdo, kaip lydosi stogo danga. Išėjęs į lauką, jis pamatė, jog „visas stogas skendi liepsnose“.

Jis pradėjo nešti lauk įvairius daiktus, įskaitant antklodes ir medžioklinį šautuvą, tačiau labiausiai norėjo išgelbėti šokolado spalvos šešerių metų amžiaus Labradoro retriverį Philą. T. Steele liepė šuniui bėgti į lauką, ir kai šis nušoko nuo lovos, vyras pamanė, kad augintinis saugiai paliko trobelę. Tačiau išėjęs į lauką, T. Steele išgirdo iš vidaus sklindantį Philo kaukimą.

Deja, T. Steele neturėjo kada apraudoti savo keturkojo bičiulio, nes reikėjo pasukti galvą, kaip išgyventi. Jis surinko nesudegusius maisto produktus (įvairius konservus, truputį pupelių ir riešutų sviesto) ir suprato, jog visą mėnesį kasdien gali suvalgyti po dvi skardines.

T. Steele turėjo „niekam tikusį“ telefoną, kurį naudojo skambinti draugams ir šeimos nariams, tačiau teisėsaugos pareigūnai pranešė, jog jis sudegė.

Jei niekas nebūtų atvykęs 35-ąją dieną po gaisro, T. Steele ketino ieškoti pagalbos pats. Iš pradžių jis miegojo sniego urve, tačiau vėliau susirentė geresnę pastogę iš brezento likučių ir medienos atraižų. Taip pat sniege jis užrašė SOS ir apvedė raides pelenais, kad išsiskirtų baltame fone.

Galiausiai maždaug po 20 dienų T. Steele virš galvos išvydo Aliaskos valstijos policijos pareigūnų sraigtasparnį.

Rekomenduojame

Naujausi