Venecijos kino festivalyje – dokumentinio filmo apie Chodorkovskį premjera (0)

612
REUTERS
2019 m. rugsėjo 3 d. 15:29
Kadaise turtingiausiu Rusijos žmogumi vadintas buvęs „Jukos“ naftos bendrovės vadovas Michailas Chodorkovskis šeštadienį pasirodė Venecijos kino festivalyje surengtoje dokumentinio filmo apie jį „Citizen K“ premjeroje, o vėliau davė interviu „Reuters“.

Venecijos kino festivalyje pristatytos dokumentinės juostos kūrėjas – režisierius Alexas Gibney‘is. Filmas pasakoja buvusio „Jukos“ vadovo ir kadaise turtingiausio Rusijos žmogaus istoriją, 2003 metais įvykdytą areštą, dešimtį metų, praleistų už grotų ir 2013 metais prezidento Vladimiro Putino suteiktą malonę. Juosta paremta daugiau nei 24 valandomis įvairių interviu su M. Chodorkovskiu.

Kaip teigia pats filmo režisierius A. Gibney‘is, jo pasakojime nėra jokių sensacijų ar nežinomų dalykų. Greičiau tai paprasčiausias bandymas parodyti, kaip atrodė Rusijos valstybės gyvenimas ir transformacija laikotarpiu nuo 1991 iki 2018 metų.

M. Chodorkovskis – vienas iš pagrindinių V. Putino kritikų. Jis įsitikinęs, kad jo baudžiamasis persekiojimas buvo ne kas kita, o politinis susidorojimas, o Rusijos valdantysis režimas – paprasčiausia valdžios nagais įsitvėrusi mafija.

Kremlius visus jam metamus kaltinimus kategoriškai neigia, o pats Rusijos prezidentas ne kartą buvusį oligarchą pasmerkė kaip „eilinį vagį“.

2013 metais išėjęs iš kalėjimo M. Chodorkovskis kurį laiką gyveno Šveicarijoje, o vėliau persikėlė į Jungtinę Karalystę. Į Rusiją grįžti jis negali – tėvynėje jis kaltinamas Neftejugansko mero Vladimiro Petuchovo nužudymo 1998 metais organizavimu.

Paskelbta buvusio „Jukos vadovo paieška, Rusijoje jis būtų nedelsiant sulaikytas. Naujais namais Jungtinę Karalystę M. Chodorkovskis pasirinko neatsitiktinai.

Nepaisant to, M. Chodorkovskis pripažįsta, kad Jungtinėje Karalystėje jis vis dar jaučiasi kaip svečias, o gyvena, kaip teigia pats, iš esmės „Rusijos problemomis“.

Tik ar kada nors galės saugiai grįžti į tėvynę, nežino niekas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai