Taivano tatuiruočių meistras nori atgaivinti vietines tradicijas (2)

1417
REUTERS
2019 m. gegužės 5 d. 08:48
Gaiviame kalnų ore sklinda tuksenimo garsai. Švelniai kaldamas plieninę adatą tradicinių Taivano tatuiruočių meistras Cudjuy Patjidresas sako, kad yra pasišventęs svarbiai savo protėvių kultūros apraiškai, kurią nori atgaivinti.

Antra pagal dydį Tailando Paivano gentis nuo seno praktikuoja kalimo adata tatuiravimo techniką – Paivano meistrai nenaudoja tatuiravimo aparato.

Tatuiruočių meistras panardina adatas (vieną adatą, jei tai miniatiūrinis piešinys, arba kelias adatas, jei tatuiruojamas didelis raštas) į rašalą, ir tada suleidžia jį į odą kaldamas į medinį kotelį, prie kurio pritvirtinta adata.

Tradicinė Taivano tatuiruočių kultūra praktiškai išnyko, nes ilgus dešimtmečius ją draudė iš pradžių kolonizatoriai japonai, o vėliau – nacionalistinė Kinijos vyriausybė.

C. Patjidresas kurį laiką taikė įprastą tatuiravimo techniką, o tada japoniškoje knygoje pamatė tradicines vietinių genčių tatuiruotes, kurios jį įkvėpė gilintis į šį meną ir bandyti atgaivinti užmirštą tradiciją.

Prieš uždraudžiant tatuiruotes tradicinis pigmentas buvo gaminamas iš degintų sorų stiebų, sumaišytų su nuo puodo nugramdytais suodžiais.

C. Patjidresas naudoja šiuolaikinį tatuiruočių rašalą ir tradicines plienines adatas su mediniu kotu.

Kalimo adata tatuiravimo tradicija vis dar gyva kai kuriose tradicinėse kultūrose Samoa salose, Filipinuose, Havajuose ir kitose Ramiojo vandenyno salose.

C. Patjidresas mano, kad Taivano vietinės gentys, kurios priklauso šalims su austronezietišku kultūriniu paveldu, turėtų atgaivinti savo tradicinių tatuiruočių meną ir išsaugoti šią tradicinės kultūros apraišką ateities kartoms.

Rekomenduojame

Naujausi