Specialistai perspėja apie pavojus, gresiančius dėl skuboto sportininkų vakcinavimo (2)

413
REUTERS
2021 m. sausio 13 d. 09:17
Kol organizatoriai kruopščiai rengiasi atidėtų Tokijo Olimpinių žaidynių startui, du vakcinų ir virusų specialistai perspėja apie pavojus, gresiančius dėl skuboto sportininkų vakcinavimo.

Įsisiautėjus koronavirusui pernai buvo nuspręsta nukelti Olimpines žaidynes. To nėra buvę per visą olimpinio judėjimo istoriją. Net ir atidėjus žaidynių startą didžiausia sporto renginys pasaulyje buvo pakibęs ant plauko. Išrastos vakcinos teikia vilčių, kad Tokijo žaidynės įvyks.

Tarptautinio Olimpinio komiteto atstovai praėjusią savaitę paragino šalis suteikti pirmumą skiepams gauti ir olimpiečiams, kurių startai Japonijos sostinėje turi prasidėti liepos 23-ią.

Tačiau Tokijo Universiteto vakcinų ekspertas daktaras Ken J. Ishii sako, kad pavojinga dėl žaidynių skubinti skiepyti sportininkus.

Pagrindinis mokslininko rūpestis - dėl pagreitinto skiepijimo proceso galima nepastebėti vakcinos šalutinių poveikių, kurie gali būti labai pavojingi sportininkams.

Manitobos universiteto infektologas Jasonas Kindrachukas taip pat mano, kad sportininkai negali būti bAndomieji triušiai. Jis pritaria, kad žaidynes galima rengti saugiai taikant ir kitas priemones.

Paskutinės apklausos rodo, kad 80 procentų japonų mano, kad žaidynės turėtų būti darkart nukeltos arba iš viso atšauktos. Tuo tarpu šalies ministras pirmininkas Yoshihide Suga tirtas - žaidynės turi įvykti.

Japonija, kurios ekonomika trečia pasaulyje, dėl pandemijos patyrė didelių sukrėtimų. Susirgimų skaičius ėmė augti, tad šalyje praėjusią savaitę paskelbta mėnesį truksiantį nepaprastoji padėtis.
Anksčiau Japonijos valdžia yra minėjusi, kad antrą kartą atidėti žaidynių galimybių nėra.
Tikėkimės, kad jos vis tik įvyks, tačiau akivaizdu, kad jos nebus tokios žaidynės, kokias esame įpratę matyti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai