Šiaurės Korėjos lyderis kartu su teta stebėjo naujametinį koncertą (5)

7795
REUTERS
2020 m. sausio 27 d. 15:43
Sekmadienį (sausio 26 d.) valstybiniu Šiaurės Korėjos televizijos kanalu KRT buvo pademonstruotas vaizdo įrašas, kuriame nufilmuota, kaip šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) kartu su teta Kim Kyong Hui (Kim Gjon Hi) stebi Kinų Naujųjų metų proga surengtą koncertą.

Pasirodymas Pchenjane vykusiame šventiniame renginyje yra pirmasis Kim Jong Uno tetos išėjimas į viešumą nuo tada, kai prieš šešerius metus, vykdant politinį valymą, buvo nužudytas jos sutuoktinis.

Kim Kyong Hui yra buvusio Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) sesuo. Pirmaisiais dabartinio šalies lyderio Kim Jong Uno valymo metais jai buvo patikėtos atsakingos pareigos.

Nuo 2013-ųjų moteris pasitraukė iš visuomenės akiračio. Tais metais Kim Jong Uno nurodymu jos vyrui Jang Song Thaekui buvo įvykdyta mirties bausmė. Minėtina, kad tas žmogus tada buvo laikytas antru pagal svarbą asmeniu Šiaurės Korėjoje.

Kim Kyong Hui ir jos vyras kitados turėjo ypatingų galių. Tada dar jauno, ūmaus būdo Kim Jong Uno užnugaryje veikusi pora atliko dominuojantį vaidmenį Šiaurės Korėjos politiniame gyvenime.

2011-ųjų gruodį iš tėvo šalies lyderio postą pavedėjusio Kim Jong Uno laukia sudėtingos užsienio ir vidaus politikos metai. Kalbos su Jungtinėmis Valstijomis dėl branduolinio ginklo atsisakymo taip ir nepajudėjo iš mirties taško, o tarptautinės sankcijos gerokai stabdo Šiaurės Korėjo ekonomiką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai