Seulas kaltina Rusijos karinį lėktuvą dėl oro erdvės pažeidimo (19)

3946
REUTERS
2019 m. liepos 23 d. 14:16
Pietų Korėjos naikintuvai antradienį paleido beveik 400 įspėjamųjų šūvių į Rusijos karinį lėktuvą, pažeidusį šalies oro erdvę, pareiškė Seulas, tačiau Maskva tai neigia.

Pietų Korėja pareiškė, kad rusų karinis lėktuvas A-50 su su oro kontrolės ir įspėjimo sistema dukart pažeidė jos oro erdvę virš Japonijos jūros, todėl į orlaivį buvo paleista įspėjamųjų šūvių.

Tuo metu Maskva paneigė, kad jos kariniai lėktuvai pažeidė Pietų Korėjos oro erdvę, ir tvirtino, kad vyko planuotos pratybos virš tarptautinių vandenų.

Tačiau Seulas nurodė, kad karinis lėktuvas pažeidė Pietų Korėjos oro erdvę netoli ginčijamų Dokdo salų. Šią teritoriją kontroliuoja Pietų Korėja, tačiau pretenzijas į ją reiškia ir Japonija.

Tai buvo pirmas toks oro erdvės pažeidimas nuo 1953-ųjų, kai baigėsi Korėjos karas.

Pietų Korėjos prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Chung Eui-yongas Rusijos saugumo tarybai skirtoje žinutėje perspėjo apie rimtas pasekmes, jei toks incidentas pasikartotų, pranešė Mėlynųjų rūmų atstovė.
Maskva savo ruožtu tvirtina, kad jokio incidento nebuvo.

Be to, šalies gynybos ministerija paneigė, kad Pietų Korėjos naikintuvai paleido įspėjamųjų šūvių.

Vienas Pietų Korėjos kariuomenės pareigūnas sakė, kad reaguojant į pirmąjį oro erdvės pažeidimą buvo paleista 80 šūvių, o per antrąjį – 280.

Savo ruožtu, Japonija pareiškė protestą Maskvai ir Seului dėl incidento virš Japonijos jūros, kuriame dalyvavo rusų karinis lėktuvas, antradienį pranešė japonų žiniasklaida, remdamasi šaltiniais vyriausybėje.

Japonijos vyriausybės atstovas Yoshihide Suga nurodė, jog Tokijas Rusijai pareiškė „rimtą protestą“ dėl incidento prie Liankūro salų, kurias Pietų Korėja vadina Dokdo, o Japonija – Takešima.

Naujausi