Rizikinga gelbėjimo operacija apgultame Bachmuto mieste: šešiametė grąžinta mamai (0)

1002
REUTERS
2023 m. vasario 2 d. 16:20
Ukrainos policininkai šią savaitę surengė rizikingą gelbėjimo operaciją apgultame Bachmuto mieste, esančiame rytinėje šalies dalyje, ir evakavo šešerių metų amžiaus mergaitę, kuri buvo atsiskyrusi nuo savo nėščios mamos.

Mažoji Arina buvo rasta gyvenanti su savo seneliais apgriuvusiame daugiabutyje Bachmute, kur vyksta nuožmūs mūšiai. Nubridę per sniegą, kad pasiektų Ariną, tolumoje gaudžiant artilerijai, policininkas Pavlo Djačenka ir du jo kolegos mergaitę nuvežė į netoliese esantį Slovjanską – pas mamą Haliną Danilčenko.

Praėjusių metų vasario 24 d. prasidėjus Rusijos invazijai, milijonai ukrainiečių buvo priversti palikti savo gyvenamąją vietą.

„Sausio 29-ąją iš Bachmuto evakavome aštuntą mėnesį nėščią moterį. Ji gyveno smarkiai bombarduojamame rajone. Laimei, mums pavyko ją iš ten išgabenti, dabar ji ligoninėje. Paskui sužinojome, kad jos dukrelė, senelis ir dvi senelės vis dar yra Bachmute. Mama paprašė jai padėti ir evakuoti jos vaiką“, - sakė karys.

Prieš prasidedant karui, Bachmute gyveno apie 70 tūkst. žmonių, bet, anot pareigūnų, dabar jų beliko keletas tūkstančių. Policininkas nurodė, kad pareigūnai mieste likusias šeimas įkalbinėja evakuotis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai