Rinkimų JK rezultatai: daugumą užsitikrino Johnsono toriai (0)

9936
REUTERS
2019 m. gruodžio 13 d. 12:02
Per Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus, itin svarbius šalies užmojams išstoti iš Europos Sąjungos, premjero Boriso Johnsono Konservatorių partija užsitikrino absoliučią daugumą, rodo balsavusių rinkėjų apklausa. Susumavus rezultatus iš beveik 70 proc. rinkimų apygardų, konservatoriais tvirtai pirmauja.

Ankstų penktadienio rytą šalies torių (konservatorių) partija jau buvo užsitikrinusi taip reikiamą 329 iš 630 vietų daugumą parlamente. Tuo metu Jeremy Corbyno vadovaujami leiboristai atsiliko ženkliai ir su 198 vietomis niekaip nepaveja atitrūkusių Boriso Johnsono torių.

Toriai veikiausiai užsitikrino aiškią daugumą parlamento 650 vietų žemuosiuose rūmuose. Prognozuojama, kad konservatoriai Bendruomenių Rūmuose gaus 368 vietas, 50 mandatų daugiau negu turėjo.

Pagrindinė Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija sako, kad parlamento rinkimus triuškinamai pralaimėjo dėl visuomenės nepasitenkinimo užsitęsusiu „Brexit“ procesu.

Jeremy Corbynas penktadienį pareiškė, kad nebeves pagrindinės Jungtinės Karalystės opozicinės Leiboristų partijos į kitus visuotinius rinkimus

Šis rezultatas smarkiai padidintų tikimybę, kad Didžioji Britanija ateinančių metų sausio 31-ąją pasitrauks iš Europos Sąjungos.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį pareiškė, kad britų rinkėjai suteikė jo Konservatorių vyriausybei „galingą naują mandatą“ įgyvendinti „Brexit“ ir suvienyti šalį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pasveikino Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną su pergale rinkimuose ir pareiškė, kad jųdviejų šalys dabar galės pasirašyti „didžiulį“ prekybos susitarimą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai