Minimos rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Amerikos Valstijose metinės: kas įvyko prieš 18 metų (0)

4007
REUTERS
2019 m. rugsėjo 11 d. 14:57
Aukščiausi JAV pareigūnai apie rugsėjo 11-osios košmarą
Prieš 18 metų šį mėnesį Amerikos gyventojai labiau suko galvą, kur vykti atostogauti vasarą, o ne dėl teroro išpuolių.

Kol tauta nerūpestingai mėgavosi karštomis dienomis, teroristų grupė buvo beveik užbaigusi planuoti kelias atakas, kurios rugsėjo 11 d. nusinešė 3 000 žmonių gyvybes. Regis, daugelis federalinės valdžios pareigūnų taip pat buvo apimti vasariško snaudulio, nepastebėjo įspėjamųjų ženklų ir neužkirto kelio didžiausiam teroro išpuoliui Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje.

Nors žvalgybos agentūrų darbuotojai atkreipė dėmesį į galimą pavojų, Baltieji rūmai ignoravo perspėjimus apie artėjantį išpuolį, o Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) nesidalijo informacija su Federaliniu tyrimų biuru (FTB) apie teroristų kelionių maršrutus.

Iš pradžių oro linijų bendrovės „American Airlines“ 11-uoju maršrutu skridusio lėktuvo avarija, t. y. įsirėžimas į Pasaulio prekybos centro šiaurinį dangoraižį 8.46 val. vietos laiku buvo palaikytas keistu incidentu, tačiau vos po 17 minučių oro linijų bendrovei „United Airlines“ priklausęs lėktuvas, skridęs 175-uoju maršrutu, trenkėsi į pietinį dangoraižį, informuoja politico.com.

Pasauliui supratus, kad prieš JAV vykdomas išpuolis, viceprezidentas Dickas Cheney ir vyresnieji Baltųjų rūmų darbuotojai buvo skubiai nugabenti į bunkerį po Baltaisiais rūmais, vadinamą Prezidento operacijų centru nenumatytais atvejais.

9.59 val. vietos laiku tiek bunkeryje buvę žmonės, tiek milijonai prie televizorių ekranų visoje šalyje siaubo apimti žiūrėjo, kaip subyra Pasaulio prekybos centro pietinis dangoraižis.

Tūnodami po šiaurine Baltųjų rūmų pievele, valdžios pareigūnai bandė išsiaiškinti, kiek užgrobtų lėktuvų tebėra ore. Buvo žinoma, kad mažiausiai vienas – „United Airlines“ lėktuvas, skrendantis 93-iuoju maršrutu.

Paskutiniosiomis skrydžio minutėmis keleiviai ir įgulos nariai lėktuve esančiais telefonais skambino draugams, šeimos nariams ir oro linijų operatoriams, kad praneštų apie užgrobimą.

10.03 val. vietos laiku 93-iuoju maršrutu skridęs „United Airlines“ lėktuvas nukrito ant apleistos anglių kasyklos Somerseto apygardoje, Pensilvanijos valstijoje. Žuvo visi 40 keleivių ir įgulos nariai bei keturi užgrobikai.

Pasaulis po 2001 metų rugsėjo 11-osios pasikeitė neatpažįstamai, sužinojęs, kas yra toks teroristas NR.1 – Osama Bin Ladenas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai