Osama Bin Ladenas

12 straipsnių

Osama bin Muhamedas bin Avadas bin Ladenas (labiau žinomas kaip Osama bin Ladenas, arab. أسامة بن محمد بن عوض بن لادن; g. 1957 m. kovo 10 d. Rijadas, Saudo Arabija – 2011 m. gegužės 2 d. Abotabadas, Pakistanas) – teroristinės organizacijos „al-Qaeda“ įkūrėjas.

Liudas Dapkus

Tuo metu, kai Lietuvoje Konstitucinis Teismas tepė įstatymo pagaliuką vietinės reikšmės antisemitizmo šaukliui Remigijui Žemaitaičiui, anapus Atlanto jo proto broliai ir sesės vis garsiau traukė tas pačias dainuškas. Kai pagaliukas pagaliau buvo įstatytas, o susimovęs Seimo narys tėškė mandatą, Amer...

Tobin Harshaw

Amerikiečiai gali miegoti šiek tiek ramiau, žinodami, kad vyriausybėje netrūksta žmonių, kurie kiekvieną akimirką mąsto apie tai, kaip sustabdyti pasaulinį terorizmą. Vis dėlto miegotume kur kas ramiau, jei žinotume, kad apie terorizmą jie mąsto teisingai.

Kruviniausią per visą dešimtmetį džihadistų teroristinę ataką Europoje įkvėpė ir pakurstė Amerikos pilietis Anwaras al Awlaki, 2011 metais žuvęs Jemene per Jungtinių Valstijų Cantrinės žvalgybos valdybos ( CŽV) bepiločio orlaivio ataką.

Dario Voitukevez

Dokumentinių ir eksperimentinio pobūdžio filmų režisierius, scenaristas bei prodiuseris Morganas Spurlockas labiausiai žinomas kine už savo itin kruopštų tyrimą 2004 metais pasirodžiusiame jo debiutiniame filme „Super didelis aš“.

VU TSPMI studentas Andžej Rynkevič

JAV užsienio politika jau nuo XX amžiaus pradžios garsėja savo neapibrėžtumu ir nenuspėjamumu. Analizuojant JAV vykdomą politiką, jai galima priskirti tam tikrus požymius. Atsižvelgiant į tai, jog skirtingais laikotarpiais JAV užsienio politikoje vyravo vis kitokia tradicija, minėti požymiai taip pa...