Kraupus išpuolis Prancūzijoje: Nicoje peiliu nužudyti trys žmonės (1)

68779
REUTERS
2020 m. spalio 29 d. 13:15
Per išpuolį Nicoje peiliu nužudyti mažiausiai du žmonės. Vienam žmogui užpuolikas perrėžė gerklę, apie kitą daugiau detalių kol kas nepranešama.

Dar keli žmonės buvo sužeisti, sako pareigūnai. BFMTV rašo, kad mirusiųjų skaičius išaugo iki 3. „Reuters“ su nuoroda į šaltinį policijoje, pranešė, kad vienai moteriai nupjauta galva.

Nicos miesto meras Christianas Estrosi tviteryje skelbė, kad išpuolis įvykdytas Notre-Dame bazilikoje arba šalia jos, o užpuolikas sulaikytas. Meras žurnalistams sakė, kad užpuolikas, kurį netrukus po išpuolio sulaikė policija, vis kartojo žodžius „Allahu Akbar“.

Jis pridūrė, kad Prancūzijos prezidentas Emmanulis Macronas netrukus atvyks į Nicą.
Pareigūnai neatmeta, jog tai buvo teroro aktas.

Išpuolis surengtas 9 valandą vietos laiku (10 valandą Lietuvos laiku). Po 10 minučių užpuolikas buvo sulaikytas.

Jis sužeistas. Policijos atstovė spaudai Florence Gavello teigė, kad padėtis dabar jau kontroliuojama, tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministerija vis dėlto paragino žmones vengti šios incidento vietos Nicos centre.

Policijos šaltinis skelbia, kad moteriai buvo nupjauta galva. Tai jau ne pirma tokia tragedija Prancūzijoje pastaruoju metu. Prieš mažiau nei mėnesį Paryžiuje čečėnų kilmės jaunuolis nupjovė galvą vidurinės mokyklos mokytojui Samueliui Paty.

Užpuolikas aiškino, kad mokytoją taip norėjęs nubausti už tai, kad šis mokiniams per pilietinio ugdymo pamokas rodė pranašą Mahometą pašiepiančias karikatūras.

Prancūzijos pareigūnai, remiami paprastų žmonių, nusprendė ir toliau viešinti karikatūras ir taip išreikšti solidarumą su nužudytu pedagogu. Toks elgesys kaip reikiant papiktino musulmonų pasaulį, kai kurios šalys kaltina šalies prezidentą Emmanuelį Macroną vykdant prieš islamą nukreiptą kampaniją.

Nuo 2015 metų sausio kruvinos atakos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Prancūzijoje galioja aukšto laipsnio parengtis dėl galimų teroristinių išpuolių. Šiuo metu Paryžiuje vyksta 2015-ųjų atakos vykdytojo įtariamų bendrininkų teismas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai