Karibų Paryžius pagaliau turi ir savąjį Eiffelio bokštą (0)

73
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 12 d. 10:51
Kadaise Havana dėl savo įstabios architektūros, dinamiško meno pasaulio ir klestinčio naktinio gyvenimo buvo vadinama Karibų Paryžiumi.

Dabar Kubos sostinė netgi turi savo Eiffelio bokštą. Apšviesta 4 metrų aukščio originalo kopija – savamokslio kalvio iš Havanos Jorge Enrique Salgado darbas, apšviečiantis įprastai tamsiuoju paros metu tada baugų jo gyvenamąjį rajoną.

52 metų Havanos gyventojas – buhalteris, kalvystės išmokęs iš savo tėvo. Vyras teigia niekada gyvenime nesilankęs Paryžiuje, tačiau daug kartų matęs Eiffelio bokštą nuotraukose ir filmuose.

Kai sūnus jo paprašęs sumeistrauti anteną, padėsiančią pagauti netoliese esančiame parke veikiančio bevielio interneto signalą, savamoksliui kalviui į galvą šovė originali mintis.

Komunistinėje Kubos saloje internetas vis dar didžiulė prabanga, tačiau nuo 2015 metų parkuose ir aikštėse jau veikia bevielio interneto zonos. Galiausiai viskas susiklostė taip, jog tos antenos sūnui kalvis taip ir neįrengė, nes suprato – pastaroji gali sugadinti kelis mėnesius kurto Eiffelio modelio estetiką. O ir mobilusis internetas Kuboje per pastaruosius pusantrų metų pakankamai išvystytas.

J. E. Salgado teigimu, ant savo namų stogo pastatytam Eiffeliui jis naudojo pačias įvairiausias metalo liekanas, o apšvietimą įrengė pasitelkęs automobiliuose naudojamas halogenines lempas. Tiesiog neturėjo kitų variantų – Kuboje ir po šiai dienai visko stinga.

Rajono bendruomenės entuziazmas mažojo Eiffelio atžvilgiu paskatino kalvį mėgėją susimąstyti, jog galbūt vieną dieną jo aistra atneš ir pinigų – šiuo metu jis su sūnumi gamina dar mažesnį modelį, kurį tikisi parduoti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai