Kalifornijos policija ieško naujų skaidrumo sprendimų – naudos filmuojančius ginklus (2)

407
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 4 d. 09:42
Visose Jungtinėse Valstijoje augant policijos reformų poreikiui, Kalifornijos policijos departamentas ėmėsi įgyvendinti naują iniciatyvą, kuri, kaip viliamasi, padidins pareigūnų darbo skaidrumą ir atskaitomybę: bandomi filmavimo funkciją turintys šaunamieji ginklai.

Ši naujos kartos technologija veikia būtent taip, kaip ir vadinasi – policijos pareigūno rankose esantis šaunamasis ginklas aprūpintas kameromis, detaliai fiksuojančiomis visus pareigūno veiksmus.

Tai reiškia, kad filmuota medžiaga leidžia į kiekvieną atvejį pažvelgti pareigūno akimis ir įvertinti priimtų sprendimų tikslingumą. Skelbiama, kad filmuoti 1080p raiška kameros pradeda vos tik ginklas ištraukiamas iš dėklo.

Kalifornijos policijos departamentas tokiais filmuojančiais šaunamaisiais ginklas susidomėjo dar paeitais metais; 2019 metų gruodį buvo pasirašyta 12 tūkst.

500 dolerių sutartis dėl aštuoniolikos tokių „FACT Duty“ šaunamųjų ginklų įsigijimo iš bendrovės „Viridian Weapon Technologies“. Ginklai imti bandyti birželį. Kalifornijos departamentas džiaugiasi tapęs pirmuoju visoje valstijoje, ėmusiu juos taikyti praktikoje.

Remiantis Teisingumo statistikos biuro duomenimis, 2016 metais beveik pusė JAV teisėtvarkos institucijų įsigijo prie kūno tvirtinamų filmavimo kamerų. Filmavimo funkciją turinčių ginklų naudojimas kol kas retas dalykas, tikslios statistikos net nėra.

„Viridian Weapon Technologies“ bendrovės atstovai sako, kad šiuo metu filmuojančių šaunamųjų ginklų sistemas bando ar naudoja daugiau nei 500 institucijų 47-ose Amerikos valstijose. Kone visi departamentai, su kuriais bendradarbiauja bendrovė, tokiais ginklais aprūpina iki 50 pareigūnų.

„Viridian Weapon Technologies“ vadovas Brianas Hedeenas sako, kad šie ginklai sukurti dokumentuoti visus atvejus, kai pareigūnams tenka panaudoti tarnybinį ginklą.

„FACT Duty“ ginklas šiais metais pasitarnavo Teksase, kur buvo teisiamas asmuo, 2019 metų balandį įsivėlęs į susišaudymą su policijos pareigūnu. Prie kūno tvirtinamos kameros filmuota medžiaga rodo tik ginklą laikančias pareigūno rankas, tačiau ginklo kamera užfiksavo, koks buvo taikinys. B. Hedeenas teigia, kad teisme prisiekusiems, susipažinusiems su filmuota medžiaga, pakako dvidešimties minučių sprendimui priimti.

Amerikos pilietinių teisių sąjungos analitikas Jay Stanley sako, kad ir ši technologija turi savų silpnybių.

Kaip teigia Kalifornijos departamento atstovai, jo pareigūnai 2019 metais ginklą išsitraukė 15 kartų, o 2020 metais – devynis kartus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai