Ką Irano subombarduotoje bazėje išgyveno JAV kariai? (0)

7241
REUTERS
2020 m. sausio 15 d. 14:31
Irako oro bazėje, kuriai teko didžiausias pirmosios tiesioginės Irano raketų atakos prieš JAV pajėgas smūgis, buvę kariai pirmadienį, sausio 13-ąją, sakė patyrę sukrėtimą dėl smūgio smarkumo ir džiaugiasi išlikę gyvi bei sveiki.

Žalos mastas Ain al-Asado bazėje parodė Irano naikinimo pajėgumus, o Jungtinių Valstijų pareigūnai teigia vis dar nerimaujantys, kad regione veikiančios Irano remiamos ginkluotos grupės gali surengti išpuolį prieš JAV.

Sausio 8-osios išpuolis įvyko prabėgus kelioms valandoms po to, kai Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Markas Esperis pasakė, kad JAV turėtų tikėtis atsakomųjų priemonių po to, kai praėjusią savaitę per drono ataką Irake nukovė Irano karo vadą Qassemą Soleimani.

Šis nužudymas paskatino baimę, kad Artimuosiuose Rytuose gali kilti naujas karas, tačiau Jungtinės Valstijos, Irakas ir kitos šalys, kurių karių buvo bazėje, patvirtino, jog per išpuolį niekas nebuvo sužeistas.

Jungtinių Valstijų kariuomenės vadai sako, kad aukų išvengta ne geros Teherano valios, o vietoje buvusių vadų dėka. Vienoje vietoje įsirėžusi sparnuotoji raketa paliko didžiulį kraterį ir sudegino iš laivybos konteinerių pastatytas kareivines. Sprogimas sugriovė sunkias betonines apsaugines sienas, laivybos konteineriai ir įvairūs daiktai – dviračiai, kėdės ir kiti baldai – buvo sudaužyti ir sudeginti. Keli kariai pasakojo, kad vienas jų vos nežuvo besislėpdamas priedangoje už apsauginės sienos. Oro bazei, kurioje JAV pajėgos įgyvendino vadinamuosius „išsisklaidymo planus“ perkeldamos karius ir įrangą į įvairias įtvirtintas vietoves, išsidėsčiusias toliau viena nuo kitos, smogė keliolika raketų.

Jungtinės Valstijos bazėje nebuvo įrengusios oro erdvės gynybos sistemos „Patriot“, todėl vietos vadai buvo atsakingi už savo karių apsaugą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai