Izraelio šnipo našlė ją nuvylusio serialo kūrėjams atleistų tik dėl vienos priežasties (0)

1125
REUTERS
2019 m. spalio 8 d. 09:22
Netflix“ serialas apie Izraelio šnipą Eli Coheną, XX amžiaus 7-ąjį dešimtmetį infiltruotą į Sirijos valdžios aparatą ir vėliau nužudytą, jo našlės vertinamas gana prieštaringai.

84 metų Nadia Cohen sako, jog drama „Spy“ ją kaip reikiant įskaudino, nes joje daug netiesos. Nepaisant to, moteris viliasi, kad serialas gali padėti iš Sirijos atgauti jos sutuoktinio palaikus.

Seriale „Spy“ aktorius Sacha Baronas Cohenas vaidina Egipte gimusį Eli Coheną – ambicingą arabiškai kalbantį atvykėlį, kurį pasamdo Izraelio žvalgybos agentūra „Mossad“. Visas savo baimes ir kitas jo kelyje pasitaikiusias kliūtis įveikusiam E. Cohenui galiausiai pavyksta infiltruotis į Damasko gynybos ministeriją.

Jis apsimetė turtingu ir įtakingu Sirijos diasporos palikuonimi. 1965 metais E. Cohenas buvo demaskuotas ir nužudytas. Izraelis teigia, kad jo gauta informacija padėjo 1967 metų kare įveikti Siriją.

Nadia Cohen tvirtina, kad kai kurios serialo scenarijaus vietos – laisvos interpretacijos, privertusios kaip reikiant šoktelėti kraujospūdį. Moteris atkreipė dėmesį į vieną iš siužetinių serialo linijų, kur ji dirba vienai įtakingai Izraelio šeimai ir viena augina poro vaikus. Jai taip pat nepatiko ir faktas, jog seriale ją, kol šalia nėra priedangoje dirbančio vyro, mergina vienas „Mossad“ pareigūnas. Anot moters, abu šie faktai yra grynų gryniausias melas.

Nepaisant nuoskaudų, interviu metu ašarų nevaldžiusi garbaus amžiaus moteris teigia, kad serialas visgi atnaujino susidomėjimą daugiau nei prieš 50 metų nužudytu jos vyru, o tai geras dalykas.

Izraelis jau ilgą laiką siekia E. Coheno palaikus perlaidoti Izraelyje, tačiau Sirija, su kuria šalis oficialiai vis dar kariauja, nesutinka jų atiduoti. Balandį, įsikišus Rusijai, Sirija atidavė ten 1982 metais žuvusio kario palaikus. Praeitais metais „Mossad“ pranešė atgavęs E. Cohenui priklausiusį rankinį laikrodį.

Rekomenduojame

Naujausi