Dronas užfiksavo, kaip lavos upės ir išsilydžiusios uolienos pasiekia vandenyną (0)

1416
REUTERS
2021 m. lapkričio 12 d. 14:51
Įspūdingame drono užfiksuotame vaizdo įraše, kurį paskelbė Ispanijos ginkluotųjų pajėgų Karinių nenumatytų situacijų padalinys, matyti, kad Ispanijai priklausančioje La Palmos saloje į Atlanto vandenyną ir vėl veržiasi nauji raudonos kaitrios lavos kriokliai, o nuo jų kyla baltų dūmų kamuoliai ir prasitęsia vulkaninių uolienų platforma, kurią suformavo ankstesni lavos srautai.

Pasak Transporto ministerijos, išsilydžiusių uolienų srautas iš Cumbre Vieja ugnikalnio, kuris pradėjo veržtis rugsėjo viduryje, pasiekė vandenyną netoli banglentininkų mėgstamos vietos Los Guirres paplūdimyje trečiadienį apie antrą valandą nakties. Vaizdo įraše, kurį paskelbė Ispanijos geologijos ir kalnakasybos institutas, matyti išsilydžiusios uolienos upės, tekančios į vandenyną, o nuo skardžio žemyn ritasi dideli uolienų luitai, todėl iš vandens kyšo nuolaužų kūgiai.

Tarnybos teigia, kad šįkart, skirtingai negu vos kiek daugiau nei prieš mėnesį, kai lava pirmą kartą pasiekė vandenyną, gyventojai neprivalo likti namuose.

„Nauji apribojimai nėra būtini, nes gyventojai yra pakankamai toli nuo praėjusią naktį įvykusio sąlyčio su vandenynu vietos“, – aiškino pagalbos tarnybos atstovas spaudai.

Ugnikalnio išsiveržimo paveiktoje teritorijoje gyvena mažai žmonių, čia daugiausia driekiasi bananų plantacijos. Ugnikalnio veržimosi proceso pradžioje tarnybos baiminosi, kad reakcija, kilusi dėl įkaitusios lavos ir vandenyno vandens susidūrimo, gali sukelti galingų sprogimų ir nuodingų dujų debesų susiformavimą. Per pastarąjį didelį ugnikalnio išsiveržimą saloje, įvykusį prieš maždaug 50 metų, tokių dujų įkvėpęs žmogus mirė. La Palmos savivaldybės taryba praneša, kad seisminis aktyvumas aplink išsiveržimo vietą ir išsiskiriančio nuodingo sieros dioksido kiekiai mažėja, o oro kokybė didžiojoje salos dalyje išlieka gera.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai