Britų „Marks & Spencer“ parduotuvėje Paryžiuje šviežių makaronų lentynos buvo tuščios (1)

258
REUTERS
2021 m. sausio 5 d. 13:24
Britų mažmeninės prekybos tinklo „Marks & Spencer“ filialo Paryžiuje atstovai paaiškino, kodėl pirmadienį Prancūzijos sostinės Porte Maillot rajone veikiančioje parduotuvėje nebuvo galima įsigyti šviežių makaronų.

To priežastis, esą, prekių pristatymo Lamanšo sąsiauriu sutrikdymas, nulemtas po „Brexit“ įsigalėjusių prekybos taisyklių.

Kadangi pernai gruodžio 31 dieną Jungtinė Karalystė atsiskyrė nuo Europos Sąjungos laisvosios prekybos erdvės, nuo šių metų sausio 1 dienos prekių judėjimą tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos apsunkina su muitais ir įvairiomis biurokratinėmis nuostatomis susiję reikalavimai.

Štai kodėl pirmadienį vakare į viename iš Paryžiaus prekybos centrų veikiančią „Marks & Spencer“ parduotuvę užsukusiems žmonėms teko išvysti beveik ištuštėjusią šaldymo spintą, kurioje paprastai laikomi švieži pusgaminiai ir kitokie gatavi produktai. Dabar gi spintoje tebuvo vos kelios šaldytos picos, o ant durelių pakabintas užrašas informavo, kad dėl naujausių vyriausybės nurodymų, susijusių su prekių judėjimu tarp Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos, tą dieną prekių siunta į parduotuvę neatkeliavo. Štai tokį informacinį pranešimą užbaigė tradicinis atsiprašymas už sukeltus nepatogumus.

Iš pagrindinės „Marks & Spencer“ būstinės Londone jokių komentarų gauti nepavyko. Įmonė „SFH Invest“, kuriai pavaldi Paryžiaus Porte Maillot rajone esanti minėta parduotuvė, taip pat ne iš karto sureagavo į užklausą kaip nors paaiškinti susidariusią situaciją.

Be pirmiau minėtų šviežių makaronų, „Marks & Spencer“ parduotuvės šaldymo spintoje nebuvo vištienos ir grybų rizoto, grybų papardelių ir kitų gaminių.
Kitos parduotuvės lentynos iš pažiūros buvo užpildytos kaip įprastai.

Kaip informavo pareigūnai ir prekių gabenimo sunkvežimiais operatoriai, nei Didžiosios Britanijos Doverio, nei Prancūzijos Kalė uoste jokių grūsčių kol kas nesusidaro ir prekės keliauja be sutrikimų. Šie du uostai –neapeinami Lamanšo sąsiauriu einančio prekybos maršruto taškai. Vis dėlto buvo paminėta ir tai, kad eismo intensyvumas sumažėjo.

Gruodį Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos sudarytas prekybos susitarimas jokių tarifų nenumato, bet biurokratinių procedūrų turėtų padaugėti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai