Augalų medžiotojai Taivane skuba rinkti nykstančias rūšis (0)

100
REUTERS
2020 m. spalio 8 d. 14:44
Atokių Taivano salų miškuose grupė gamtos ekspertų tiesiogine to žodžio prasme lenktyniauja su laiku - renka retus augalus, kol jų dar galutinai neišnaikino klimato kaita ir žmonių veiksmai.

Vadinamieji augalų medžiotojai, prižiūrimi mokslų daktarės Cecilios Koo iš Augmenijos išsaugojimo centro, be poilsio šukuoja subtropinius Taivano miškus ir stengiasi surinkti kuo įmanoma daugiau retų augalų pavyzdžių.

Taivanas, kuris pasaulyje garsėja kaip stiprų gamybos sektorių vystanti šalis, gana tankiai apgyvendintas, aktuali taršos problema, tačiau net 70 proc. salos teritorijos padengta tankiais miškais, kur gyvena elniai, laukiniai šernai ir nykstanti lokių populiacija.

Nors Taivano valdžia aplinkos apsaugą ir laipsnišką perėjimą prie atsinaujinančių energijos šaltinių įvardija kaip svarbiausią prioritetą, kalbant apie kovą su klimato kaita, šaliai vis dar sekasi gana sunkiai.

Praeitais metas Kovos su klimato kaita veiksmingumo indekse Taivanas buvo trečias nuo galo – tai prasčiausias šalies kada nors šioje srityje gautas įvertinimas. Vadinamieji augalų medžiotojai savo darbe susiduria su nemenkais iššūkiais – pradedant stačiais skardžiais ir baigiant itin lietingu Taivano klimatu.

Centro samanų išsaugojimo skyriaus vadovas Cheng Ken Yu sako, kad vieną dieną žmonės iš jų surinktų ir išsaugotų augalų gali turėti realios naudos.

Pagrindinis šios mokslo įstaigos tikslas – užtikrinti Taivano bioįvairovės apsaugą ir išgelbėti nykstančias rūšis, kad vieną dieną jas būtų galima grąžinti į natūralią aplinką.

Kaip teigiama oficialioje centro svetainėje internete, šiuo metu jame saugomos 33 tūkst. 783 augalų rūšys, surinktos visame Taivane, tarp jų nemažai kone išnykusių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai