Balsai iš pogrindžio: menininkai kitapus geležinės uždangos (0)

23628
2022 m. lapkričio 24 d. 10:00
Atrodė, kad terminas „pogrindis“ jau pakeliui į meno istoriją, tačiau 2022 m. jis įgauna naują prasmę. Koncertai ir festivaliai Kijevo, Charkivo ir net Lvivo rūsiuose ir požeminėse metro stotyse taip pat paskatino atsigręžti kelis dešimtmečius atgal: ar pasibaigus Šaltajam karui praeities menininkai sulaukė deramo įvertinimo?

Ką jų palikimas šiandien reiškia mūsų kraštui? Diskusijos pranešėjai galbūt padės mums apsibrėžti daugelio būsimų diskusijų lauką – apie laisvę, pasipriešinimą ir ateities geležines uždangas.

Dr. Katherine Younger – Humanitarinių mokslų instituto (IWM, Viena) nuolatinė mokslinė bendradarbė, projektų „Ukraina Europos dialoge“ (Ukraine in European Dialogue) ir „Ukrainos dokumentavimas“ (Documenting Ukraine) vadovė. 2018 m. Jeilio universitete įgijo istorijos mokslų daktaro laipsnį.

Mokslinių tyrimų objektas – tarptautinės politikos praktika, imperinio valdymo formos, religijos ir galios sąveika. Neseniai redagavo Myroslavo Marynovychiaus knygą The Universe behind Barbed Wire: Memoirs of a Ukrainian Soviet Dissident (University of Rochester Press, 2021).

Prof. Habil. Dr. Gintautas Mažeikis – VDU Socialinės ir politinės kritikos centro vadovas, filosofas. Mokslinių interesų sritys – kritinė simbolinio mąstymo teorija, apimanti propagandos, okultizmo, kultūros industrijų ir socialinės politikos kritiką.

Diskusiją moderuoja Oksana Forostyna

Visos diskusijos vyks anglų kalba. Tiesiogiai transliuojamos „Kaunas 2022“ Facebook puslapyje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai