Sveikatos receptas. 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų galime išvengti — kaip užbėgti tragedijai už akių (0)

22376
2019 m. birželio 6 d. 10:10
Laidos „Sveikatos receptas“ tema — širdies ir kraujagyslių ligos.

Higienos instituto specialistai pateikė apibendrintus išankstinius duomenis apie 2018 metais mirusių Lietuvos gyventojų mirties priežastis. Ir jos, deja, nesikeičia – daugiau nei 55is procentus visų mirties priežasčių sudarė kraujotakos sistemos ligos.

Eurostato duomenimis, 2015 metais Lietuva – „lyderė“ Europos sąjungoje pagal mirštamumą nuo išeminės širdies ligos – jai tenka 750 atvejų/100 000 gyventojų.

Lietuvos ir pasaulio gydytojų patirtis rodo, kad širdies ligomis jau serga ne tik vidutinio amžiaus ir vyresni žmonės. Tai, kad 30-metį ištiko miokardo infarktas – net ir mūsų šalyje nebėra naujiena.

Laidoje - du pokalbiai su kardiologais. Kauno klinikų kardiologas prof. Raimondas Kubilius paaiškins apie kraujo spaudimą ir pulsą.

Apie širdies ligas, staigios mirties priežastis ir prevenciją kalbėsime su Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų kardiologe Jolita Badariene.

O nuolatinėje laidos rubrikoje „Mityba su prof. Rimantu Stuku“ profesorius paaiškins, kokios sąsajos tarp mitybos ir širdies bei kraujagyslių ligų.

Susitikime 14 val. DELFI TV. Laidos vedėja - Kristina Ciparytė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai