Diagnozę moteris išgirdo netikėtai: nesureikšminau raginimų išsitirti rimčiau, o vėžys jau buvo trečios stadijos (0)

30141
Kirilas Čachovskis; Titas Atraškevičius | www.DELFI.lt
2021 m. balandžio 15 d. 07:51
Jums vėžys – diagnozė, kurios tikrai nenori išgirsti nei vienas. Tokie daktaro žodžiai gali ne tik būti visiškai netikėti, bet ir ne juokais išgąsdinti. Taip nutiko vilnietei Vaivai Mickuvienei – ji šokiruojančią žinią, kad serga jau trečios stadijos krūties vėžiu sužinojo visiškai netikėtai.

Prieš trejus metus, per savo dukros gimtadienį V. Mickuvienė atliko profilaktinę apžiūrą. Kaip pasakoja pati Vaiva, iš pradžių ji net netikėjo gydytojų žodžiais ir nekreipė dėmesio į jų raginimus išsamiau išsitirti krūtyje susiformavusį guzelį.

„Man poliklinikoje gydytoja echoskopuotoja sako: va dėl šito darinuko aš pasitikrinčiau rimčiau. Taip gražiai užsiminė. Jau paskui aš supratau, kad ji aiškiai matė, kad yra piktybinis darinys, bet kadangi neturi tokios kompetencijos, sako – pasitikrinčiau rimčiau. Aš sakau – kada nors. Ji mato, kad aš nelabai suprantu ir reaguoju, sako – žinokit, šiandien jūsų šeimos gydytoja dirba, jūs nueikit, paprašykite siuntimo į onkologinį. Aš vėl sakau: ai aš neturiu dabar talono, kaip aš eisiu pas gydytoją be eilės. Sakau, kažkada po 2 savaičių esu užsiregistravus, nueisiu ir paprašysiu. Ji mato, kad aš vis tiek nieko nedarau, bet man pasakyti tiesiogiai negali, tai tikrai, sako, nueikite, nelaukite. Tada aš jau sunerimau – kažkas čia ne taip. Bet vis tiek tu dar netiki, kad čia gali būti tas blogiausias scenarijus“, – pasakoja bendruomenės „Vėžys ne sloga“ įkūrėja V. Mickuvienė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai