„Sprendžiant Hedą“ – Vilniaus mažojo teatro nuotolinė premjera. Žiūrėkite Delfi jau dabar (3)

Vilniaus mažasis teatras | www.DELFI.lt
2020 m. lapkričio 19 d. 15:26
Vilniaus mažojo teatro (VMT) ir jaunosios kartos režisierės Uršulės Bartoševičiūtės spektaklio „Sprendžiant Hedą“ nuotolinė premjera vyks iki 13 d. Įsigyti bilietus tik už 4 Eur ir žiūrėti galite jau dabar. Spektaklio premjera vyks tik nuotoliniu būdu Delfi portale. Visi įsigiję bilietus į spektaklį gaus ir „Delfi Plius“ mėnesio prenumeratą mėgautis įdomiu turiniu kasdien. O „Delfi Plius“ nariai spektaklį gali žiūrėti vos už 2 Eur.

Pagal šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Jono Kleino pjesę pastatytame spektaklyje pasirodys puikiai žinomi aktoriai, tarp kurių – Kamilė Petruškevičiūtė, Eglė Gabrėnaitė ar Vytautas Rumšas jaunesnysis.

J. Kleino pjesė yra garsiosios Henriko Ibseno dramos „Heda Gabler“ interpretacija. Heda klausia, ar įmanoma pasipriešinti jai skirtam likimui, peržengti kažkieno kito primestas socialinio statuso, lyties ir kitokias ribas. Kaip sako režisierė Uršulė Bartoševičiūtė, „Hedos pasipriešinimą Ibseno pjesei galime globalizuoti ir laikyti žmogaus valios pastanga priešintis galios sistemoms, darbo vietų hierarchijai, socialiniam statusui“.

Spektaklio „Sprendžiant Hedą“ centre – žmogus, žinantis savo „galiojimo laiką“, atsidūręs baugaus klausimo, „ką daryčiau, jeigu žinočiau, kada mirsiu“, akivaizdoje. Tai yra tragikomedija apie žmogų, bandantį pasipriešinti savo „autoriui“, aukštesnei jėgai, dievams, likimui, tačiau nenumaldomai ir kryptingai judantį susinaikinimo link.

Šiemet režisūros magistrantūros studijas baigusios U. Bartoševičiūtės kūryboje tai jau antrasis darbas, žaidžiantis su XIX amžiaus dramaturgais-klasikais. 2019 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji pristatė spektaklį „Sniegas. Moteris. Dvikova“, pagal Viliamo Klimačeko pjesę „Čechovas – boksininkas“. Režisierė su uždegančia scenine energija žaidžia kultūros archetipais ir įtaigiai įpina juos į šiuolaikinio pasaulio vaizdinius, išsakydama kritinį požiūrį į tikrovę – informacijos, tekstų, kontekstų ir citatų sąvartyną.

Perspėjimas: N-18. Spektaklio metu vartojama necenzūrinė leksika, keiksmažodžiai, yra smurto scenų, naudojami tabako gaminiai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai