Eugenija Grižibauskienė | D+

Didžiausias Klaipėdos regiono darbdavys Stončius – apie vilkiko vairuotojo patirtį, brolius versle ir norvegiškąjį detektyvą (39)

Buvo metas, kai pievoje su dalgiais išsirikiuodavo šešetas šeimos vyrų. Priekyje – gerokai per...

Giedrius Drukteinis | D+

Juo netikėjo nei treneriai, nei tėvas: kaip gležnas paauglys pasiekė sporto aukštumų ir sukūrė marškinėlius, kuriuos nori vilkėti kiekvienas

Lauko tenisą kaip sporto šaką, žinia, pirmieji sukūrė prancūzai, tie rafinuotų pramogų...

Ernestas Naprys | D+

10 eurų per mėnesį už kompiuterį, 3 eurai už stalą – kokių kompensacijų galima reikalauti iš darbdavio už darbą namuose (26)

Darbo metu alkūnėmis trinamas virtuvės stalas turi savo kainą – darbdaviai pagal Darbo kodeksą...

Audronė Girdzijauskaitė | D+

Kur buvo gera dirbti: verandoje koncentravosi visas gyvenimas

Kokias dvi tris valandas padirbėję, išalkdavom. Mūsų užkandos būdavo kuklios, improvizuotos iš...

Eglė Frank | D+

Karantinas baigėsi. Tegyvuoja karantinas

Nuotraukos socialiniuose tinkluose primena praėjusių metų kovą – su bičiuliais sėdėjome bare,...

Krescencija Šurkutė | D+

Lietuvos šalies žmonių padavimai: kovas priminė cirką

Tokio cirko dar nebuvo matęs net mano būrimo salonas Dura necéssitas ! „Vietoj šimtadienio...

Visos naujienos

Išskirtinis pokalbis su legendiniu COVID-19 Romos ligoninės slaugytoju: praėjus metams išmoko po darbo apie mirusius negalvoti

25-erių metų aukštas dailus medikas Edoardo Lucci iš pirmo žvilgsnio – eilinis Romos vaikinas. Tad kodėl jį vadinu legendiniu? Edoardo sutiko pasidalyti interviu Lietuvos pirmajam interneto portalui Delfi pernai, pačiame pandemijos įkarštyje, kai niekas Lietuvoje dar atvirai nekalbėjo, kas vyksta su COVID-19 virusu kovojančiose ligoninėse.

9min.

Kad ir kaip bankai stengiasi atsitiesti po pinigų plovimo skandalų, tenka pripažinti – šią kovą pralaimime

Atsakyti už tai, kad, kaip teigiama, nesistengė užkirsti kelio nešvarių pinigų srautams, ruošiasi dar vienas bankas. Ateinančiomis savaitėmis vieno didžiausių Jungtinės Karalystės bankų „NatWest“ atstovai turės pasirodyti Londono teisme dėl kaltinimų, kad tinkamai nepatikrino auksu prekiaujančio kliento, į banką įnešusio 365 mln. svarų – iš kurių 264 mln. svarų buvo įnešti grynaisiais.

12min.
Joana Balčiuvienė

Žmona vyrą „daužė“ emociškai: mane vadina ir pederastu, ir mažaūgiu (18)

„Tu gal pederastas? Gal tau ant moterų nestovi?“ – šis sutuoktinės klausimas Pauliui (vardas pakeistas. – Red.) įsiminė labiausiai.

9min.

Iššifruoti Rusiją. Rusiško kino smegenų plovykla: „Brat 2“ (4)

Šio filmo, sukurto 2000 metais, pavadinimas be vargo išverčiamas į lietuvių kalbą: „Brolis 2“, bet retai kas jį kitaip vadina, nei originalo kalba. Taip jau gavosi, kad filmą žiūri ir vertina tie, kam vertimo nereikia, o ir išverst mužikų vogravimai netenka 90 proc. žavesio.

8min.

Ekspertai įspėja dėl pavojaus iš Afrikos: sėdime ant uždelsto veikimo bombos (1)

Tuo metu, kai likęs pasaulis, sparčiai skiepydamasis, tikisi grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo per artimiausius kelis mėnesius, Andrea Mendelson iš bendruomenės sveikatos centro, esančio skurdžiame Keiptauno darbininkų kvartale, baiminasi balandžio ir gegužės mėnesio – laikotarpio, kai pietiniame pusrutulyje atvėsę orai sukels koronaviruso atvejų šuolį.

11min.

„Sveiki, Tamsta kapitone!“, arba Viena didžiausių Obamos klaidų: kaip kava pakišo koją (3)

Susitikus pažįstamą žmogų, kolegą ar bet kurį kitą, su kuriuo norime būti mandagūs, mes, priklausomai nuo aplinkybių ir statuso, spaudžiame ranką, tariame „labas“ ar oficialiai ištariame „labas vakaras“. Tiesa, vakare formalumų paprastai laikomasi mažiau – visi šoka į džinsus, atsipalaiduoja viršutines maškinių sagas ir kaklaraiščius. Civilioko kalbos, pagalvotų kariškis ir būtų visiškai teisus, juolab griežtos disciplinos, subordinacijos ir elgesio taisyklės būdingos visoms kariuomenėms, kaip ir kariškas „labas“, kuris dažniausiai įvardijamas saliutavimu ar pagarbos atidavimu. Iš kur tai kilo, kaip tai atrodo skirtingų šalių ginkluotose pajėgose ir kokių kuriozų nutinka sveikinantis?

7min.

Nyksta ribos tarp vyrų ir moterų mados: uniseksas – tendencija ar neišvengiama ateitis? (8)

Šiandieniame mados pasaulyje ribos tarp vyrų ir moterų garderobo tirpsta žaibišku greičiu. Drabužiai jau nebėra skirstomi į vyriškus ir moteriškus, o garsiausi pasaulio mados namai kaip niekada laužo stereotipus bandydami įtikti naujajai kartai. Pasaulis keičiasi ir kiekviena karta atsineša savitą požiūrį į aplinką, kuris vienaip ar kitaip paliečia bei formuoja kiekvieno mūsų mąstyseną. Sutinkame su tuo ar ne, mums lieka tik prisitaikyti.

6min.

Pasigrožėkite plika akimi: palydovai, kurie yra matomi iš Žemės

Aplink Žemę skrieja tūkstančiai dirbtinių palydovų. Kai kuriuos iš jų galima stebėti plika akimi. Jeigu turite geras stebėjimo sąlygas, per naktį savo matomame dangaus ruože jų galite pamatyti iki šimto. Norint identifikuoti palydovą reikia tiesiog žiūrėti į žvaigždes ir tarp jų surasti vieną šviečiantį taškelį, kuris tiesia kryptimi juda per naktinį dangų.

3min.
Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius

Kiek tankų turėjo Lietuva ir kokie buvo jų vardai (5)

Prieškario Lietuvos kariuomenė negalėjo pasigirti tokiais tankų daliniais, kaip Vokietija, Rusija ar Čekija, tačiau šarvų ir patrankų turėjome. Kadangi šarvuotų mašinų nebuvo daug, iš pradžių kiekviena turėjo vardą. Panašiai, kaip laivas.

2min.

Auginate introvertą? „Naudojimo“ instrukcija tėvams, kaip atskleisti geriausias vaiko savybes

Pavasaris. Parskrido gandrai. Kažkada jie atnešė vaiką. Po metų pasirodė, kad – introvertą. Perfrazuojant R. Kazlo spektaklį, vaiką „ne pagal šio pasaulio madą“. Mat dabartinis Vakarų pasaulis sutvarkytas pagal ekstravertus; tai visuomenė, kurioje reikia nebūtinai proto, o pasitikėjimo savimi, drąsos save kuo brangiau parduoti, kad ir kokia prekė būtum. Drąsusis čia visada sulauks daugiau dėmesio nei kuklesnis, todėl su introvertišku vaiku tėvai gali jaustis tarsi gavę ir diagnozę: koks bus tokio vaiko likimas, kas jį priims į darbą, nes juk CV privalomas punktas „komunikabilus ir sugebantis dirbti komandoje“. Tad būsimam ekstravertui darbdaviui introvertas atrodys pilkas tylenis, vadinasi, įtartinas, todėl iškart atmestinas.

11min.

Vakarų astrologija: kaip sudaromi mūsų horoskopai ir psichologinės charakteristikos?

Daugeliui kyla klausimas, kaipgi sudarinėjami horoskopai, nustatomos vieno ar kito ženklo atstovų psichologinės charakteristikos? Žvilgtelkime į tas taisykles, kurių laikosi Vakarų astrologai.

19min.

Ką valgyti? Su Vaida Kurpiene: ar tikrai miltiniai produktai yra dietos „baubas“? Dietistė paaiškina, ko tikrai reikėtų atsisakyti

Nusprendėte laikytis dietos, tad ką daryti su miltiniais produktais? Negi tai visai yra tabu? Būtent to ir klausia „Delfi Plius“ laidos „Ką valgyti“ žiūrovė Gitana: „metu svorį, ką daryti su miltiniais produktais? Ar galiu jų valgyti, jei taip, kaip dažnai?“. Laidos vedėja dietistė Vaida Kurpienė paaiškina, kaip kartais galime pasimėgauti miltiniais produktais ir sau nepakenkti.

Toma Miknevičienė

Gimdymas vyro akimis: buvo vienas momentas, kuris gal ne kiekvienam būtų patikęs (19)

Dalyvauti vyrui gimdyme ar ne? Kokios pasekmės gali užgriūti? Gal pamatęs, kaip jo moteris gimdo, ji vyrui jau niekada nebeatrodys gundanti? Gal atvirkščiai – tai sustiprins poros tarpusavio ryšį? Ar apskritai vyras pajėgus atlaikyti tokį emociškai stiprų krūvį ir kuo palatoje jis galėtų padėti moteriai – gal tik maišytų? Atrodo, tai viena iš tų diskusijų, kuri niekada neprieis kompromiso. O įdomiausia tai, kad šiuose ginčuose dalyvauja beveik vien tik pačios moterys. Todėl geriausia pasiklausyti, ką papasakotų tokią patirtį savo kailiu jau apturėjęs vyras.

8min.

Pragaras po vandeniu, kurio nesuvaldė Putinas: skrodimai parodė, kokios buvo paskutinės „Kursk“ jūreivių gyvenimo minutės (8)

2000 m. rugpjūčio 12 d. 11 val. 20 min. vietos laiku Barenco jūrą sudrebino du tokie galingi sprogimai, kad juos daugelyje Europos šalių užfiksavo seismografai. Liudininkai teigia, kad nuo pirmojo sprogimo sudrebėjo net 28 000 tonų sveriantis „Pyotr Velikiy“ kreiseris. Iš pradžių Rusijos karinio laivyno atstovai nesuprato, kokia nelaimė juos ištiko, o supratę, kurį laiką katastrofos viešai nepripažino. Į ledinės jūros dugną po dviejų sprogimų nugrimzdo povandeninis laivas „Kursk“, kuriame buvo 118 jūreivių. Sprogimus išgyvenę 23 vyrai užsibarikadavo apsemtame laivo gale ir laukė pagalbos, kuri taip ir nepasirodė.

12min.

Maksimas Gorkis ir jo garsios meilužės: knygose aprašytas pavyzdingas gyvenimas toli gražu nepriminė tikrovės (2)

Gyvenk taip, kad nebūtų kankinančiai gaila be tikslo pragyventų metų. Atsimenu šią Maksimo Gorkio frazę iš sovietinės mokyklos. Dar atsimenu Danko, paaukojusį savo širdį žmonėms. Tai dabar papasakosiu kaip kitaip, nei savo knygose, gyveno Maksimas Gorkis. Jei trumpai – dulkino savo sūnaus žmoną, vogė pinigus bolševikų partijai ir apsimetė aklu Belomorkanale. Rašytojai nėra tokie geri, kaip rašo savo kūriniuose! Nesupainiokite teksto ir teksto autoriaus. Praeitame amžiuje didieji rašytojai buvo svarbūs ir iškilūs visuomenės stulpai.

9min.

10 knygų, kurios šiemet kraustosi į kino ekranus: kai kurių populiarumas sukels masinę psichozę

Žmogaus rega yra pati įmantriausia sensorinė sistema, pasižyminti tokiomis ypatybėmis kaip gylio, formos, šviesos ir spalvos suvokimas. Galbūt todėl taip mėgstame filmus. Štai net labai geras romanas dažnai yra priverstas ekranizuotis, kad pasiektų platesnę auditoriją, giliau paliestų mūsų širdis. Kokie pripažinti romanai šiais metais taps filmais? Kokie aktoriai taps mūsų mėgstamas protagonistais ar antagonistais? Susipažinkite su dešimt kino juostų, kurios šiemet kraustosi į ekranus.

5min.
Remiantis skaitymo istorija
Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius | D+

Kiek tankų turėjo Lietuva ir kokie buvo jų vardai (5)

NEXT economy | D+

Leendert van Delft: e. prekyba COVID-19 laikais pranešimas anglų k.