Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Tikrasis „Amerikos snaiperis“, už kurio galvą siūlė 30 tūkst. JAV dolerių: vieno šūvio galėjo tykoti keturias paras

Karo lauke kiekvienas ginklas turi savo paskirtį, kovinio panaudojimo nišą, kurios nauda...

Arūnas Marcinkevičius | D+

Istorikas Markas Soloninas: jei ne Vakarų pagalba Sovietų Sąjungai, kokia būtų buvusi Antrojo pasaulinio karo baigtis? (32)

Žinomas Rusijos istorikas Markas Soloninas nepatingėjo ir suskaičiavo, kiek ir ko gavo Sovietų...

Arūnas Marcinkevičius | D+

Ministrų taryboje sovietmečiu dirbęs Petras Navikas: kasmet vargome su Lietuvos planais bei biudžetu (2)

Petras Navikas – buvęs VMI vadovas, sovietmečiu dirbęs Ministrų taryboje, turi, ką papasakoti...

PB | D+

Lietaus muzika. IX skyrius. 1 dalis

„Kiekvieną rytą gimstame iš naujo. Ką veiksime šiandien yra tai, kas svarbiausia“, – Jack...

Birutė Saulytė | D+

Ką skaityti, kai liūdna: knygos, kurios gali padėti

Jei žmogaus širdis visą gyvenimą be perstojo juoktųsi, sakytume, kad tai nenormalu. Todėl...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Įkyrus balsas lėktuve: sapnas ar tikrovė? (2)

Reisas „Londonas–Kingstonas“ buvo atidėtas dėl blogų oro sąlygų, todėl Kitas sėdėjo...

Visos naujienos

Vaidas Mikaitis

Lietuvių kelionė į nepripažintą ir sugriautą valstybę: norėdami čia išgyventi turite apsimesti rusais

Jau esu pasakojęs, kad planuojant keliones, mano dėmesį labiau patraukia visokie frykiški kraštai, į kuriuos normalūs žmonės nevyksta. Ne visada vykstu į tokius – jiems reikia kruopštesnio planavimo, o tą daryti dažnai tingisi. Tada nuvyksti kur paprasčiau, panuobodžiauji, pajunti adrenalino poreikį ir supranti, kad vėl atėjo metas pasidairyti kur nors egzotiškiau.

12min.
Julija Mackevičiūtė

Pavydėti gali ir patys Valdovų rūmai: mistinėje Siesikų pilyje randami kvapą gniaužiantys lobiai

1998-ieji, paskelbtas Siesikų dvaro sodybos nuomos konkursas. Jame dalyvaujanti UAB „Fondas statyboms vykdyti“ – vienintelė dalyvė. Ji laimi konkursą, 99-iems metams išsinuomoja dvaro sodybą su įsipareigojimu ją restauruoti. Tada ir prasideda buvusio bendrovės direktoriaus Audrio Matulaičio ir Siesikų pilies draugystė.

7min.
Remigijus Misiūnas

Lietuviški pėdsakai JAV–Ispanijos kare: mačiusiems Rusijos armiją tarnyba amerikietiškoje pasirodė dukart lengvesnė

1898 m. JAV–Ispanijos karas atvedė JAV tarp galingiausių pasaulio valstybių. Ir pirmasis karas, kur kraują liejo lietuviai išeiviai.

20min.
Gidas Vytis

Susipažinkite su kitokiu Vilniumi: virtuali kelionė po Jaunimo–Sereikiškių–Bernardinų sodą iki Nepriklausomybės Įspūdingi vaizdai

Tuomečio laikmečio amžininkus dažnai kaltina sentimentais sovietmečiui, lyg jie būtų pasiilgę propagandinių transparantų ant kiekvieno kampo, funkcionierių veidmainiškų kalbų apie „visus lygius“ (nors kai kurie buvo smarkiai „lygesni“), tarnybos rekrūtais sovietų kariuomenėje, paskutiniaisiais imperijos metais įsivyravusio kasdienių prekių stygiaus, žeminančio stovėjimo keletą valandų eilėse, kuklių buities sąlygų, įžūlių reikalavimų savoje tėvynėje kalbėti ne gimtąja kalba, išplitusių švogerizmo, „blato“, vagiliavimo ir kyšininkavimo.

1min.
Giedrė Renevė

Gardžios ir sveikesnės klasikinės obuolių skarelės? Pavyks, jei pakeisite vieną ingredientą

Nors kalendorius skelbia pavasarį, vis dar norisi palįsti po antklode? O gal verčiau ką nors skanaus išsikepti, pripildant namus nuostabiu cinamoninių pyragėlių aromatu? Sakot, nesveika? Siūlau pasigaminti nuostabiai skanius ir, šiek tiek sveikesnius nei įprasta, pyragėlius. Skonis pavergs tiek vaikus, tiek suaugusius. Visa paslaptis slypi ingredientų pasirinkime.

2min.

Čepas veža Juozą Statkevičių: apie olimpinės aprangos gėdą, Sabonio įtaką ir gimnasčių žavesį

Žymiausias Lietuvos drabužių dizaineris Juozas Statkevičius domisi toli gražu ne tik mada. Jis neabejingas ir sportui. Juozas mokydamasis mokykloje dešimtmetį lankė plaukimo treniruotes, laimėjo prizinių vietų jaunimo varžybose plaukdamas nugara. „Plaukimas labai padėjo ugdyti valią, ištvermę. Šios savybės vėliau itin pravertė siekti aukštumų dizainerio darbe“, – dėstė pašnekovas.

2min.
Vaidas Saldžiūnas

Branduolinis karas su Rusija: ko nesuprato Holivudas, bet užčiuopė Užkalnis (37)

Keistas pavadinimas, tiesa? Atrodo, kas galėtų visus juos sieti, neįmanoma. Bet įsitikinti sąsajomis gali kiekvienas: tereikia pažiūrėti vieną prieš du dešimtmečius sukurtą filmą pagal legendinio JAV rašytojo Tomo Clancy romaną, perskaityti bent vieną Andriaus Užkalnio tekstą iš serijos „Iššifruoti Rusiją“ ir pažvelgti, kur buvo ir kur šiandien yra tiek Holivudas, tiek Rusija. Ir viskas bus aiškiau.

16min.
Rusnė Valatkaitė

Sergantiems cukriniu diabetu – mitybos specialistės perspėjimas, kokių produktų vengti

Cukrinis diabetas (lot. diabetes mellitus) – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija) arba sumažėjimą (hipoglikemija). Pasaulyje cukriniu diabetu serga apie 100 mln. žmonių, skiriami trys šios ligos tipai. Šią ligą galima palengvinti pasirinkus tinkamą mitybą, tad dietistė Vaida Kurpienė pasidalijo patarimais, ką valgyti ir ko vengti sergantiems cukriniu diabetu.

4min.

Kasdienybės herojai. Ką išduoda Širinskienės, Zvonkuvienės ir Pikul veido bruožai – veidotyrininkės verdiktas ir žinomų moterų reakcija

Veidotyrininkė Eglė Pelienė-Venslovė tiesiai šviesiai – ką išduoda žinomų žmonių bruožai? Kodėl su Seimo nare Agne Širinskiene geriau nedalyvauti debatuose? Kas Katažinai Zvonkuvienei trukdo scenoje? Ir kokias Oksanos Pikul-Jasaitienės ydas išduoda jos veidas? Kaip į šiuos komentarus sureaguos žinomos moterys?

Palanga ruošiasi turistų antplūdžiui bet kokiu oru – naujienos nustebins net didžiausius kritikus

Pernai vasarą lietuvių antplūdžiu besidžiaugęs pajūris panašaus scenarijaus tikisi ir šiemet, todėl mėgindamas nustebinti atostogautojus ruošia gausybę naujovių. Šią vasarą galėsime matyti tikras kurortų lenktynes siekiant pritraukti kuo daugiau turistų, taigi straipsnių cikle „Kurortų naujienos“ apžvelgsime, kokiomis naujomis lankytinomis vietomis ir pramogomis „ginkluojasi“ Lietuvos kurortai. Šį kartą domėjomės, ką naujo pasiūlys Palanga.

10min.

Senieji Lietuvos pinigai: valstybės istoriją pasakoja ne blogiau, nei profesionalūs istorikai

Pinigai pasakoja valstybės istoriją nei blogiau, profesionalūs istorikai, teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) darbuotojai: Numizmatikos rinkinių skyriaus vedėja Dalia Grimalauskaitė ir numizmatas Eduardas Remecas.

13min.

Dažnai geriate kavą? Mokslų daktarė išaiškino, kaip kava veikia mūsų kūną ir ar gerdami ją greičiau pasensite (15)

Kava – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Tokia mėgstama ji yra dėl savo išskirtinio aromato ir skonio. Kofeino kiekis – taip pat svarbus veiksnys, dėl ko renkamasi gerti būtent šį gėrimą, todėl dažnas mūsų pradeda savo dieną kvapnios kavos puodeliu. O ar žinote, kokį poveikį kava turi mūsų odai? Apie tai papasakojo biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė.

6min.
Katrina Abolina

Tvarkos palaikymas šiltnamyje: sudie, ligos, sveika dezinfekcija!

Sutikite, kad gyventi švariai daug maloniau nei tarp purvinų drabužių, neplautų lėkščių ir kalno dulkių. Tas pats pasakytina ir apie patalpą, kurioje „gyvena“ daržovės – šiltnamį, už kurio tvarką ir švarą atsakingi esame būtent mes. Jeigu norite, kad jūsų pomidorai, agurkai, baklažanai ir kitos kultūros duotų derlių, svarbu užtikrinti atitinkamas augimui būtinas sąlygas.

13min.
Ernestas Naprys

Ne viskas tik brangsta: dešimtys produktų per 5 metus yra atpigę – palyginkite kainas (41)

Įpylus 30 procentų pabrangusio dyzelio, automobilį palikti stovėti mieste kainuoja 60 proc. brangiau. Kavinėje alus pabrangęs 40 proc., o štai mažas kebabas – 42 proc. Tiek pat brangiau atsieina tvarkyti dantų gedimą. Tačiau per penkerius metus brango ne viskas: pagrindiniai kebabo ingredientai – ir kopūstai, ir paukštiena – yra atpigę, o kainos smukimo rekordininkas – bananas. Ekonomistas Žygimantas Mauricas patikina, kad dažnai parduotuvėse išleidžiame daugiau ne vien dėl kainų.

9min.

Išsiskyrus gyvenimas pavirto viena didžiule orgija: vos pajuntu vyro negebėjimą mane patenkinti, grubiai išspiriu jį iš lovos (7)

Ilgalaikiai, bet jau mirę santykiai naikina ir vyrą, ir moterį, ir vienalytes poras. Išimčių nėra – kančia vienoda visiems. Bet skyrybos, jeigu tokios jau įvyko, ne vienai moteriai ar vyrui atveria horizontus – plyną seksą. Nebelieka socialinių grandžių stabdžiusių nuo šėlsmo laisvėje. Viena bičiulė (jai keturiasdešimt metų, turi du vaikus), man pasakojo, kad po skyrybų ją ištiko šokas. Ypač naktimis jausdavosi vieniša, kankinama klausimų: „kas aš esu, ką sugebu ir ar dar kažkam esu patraukli“. Nekokybiška santuoka jos seksualumą tiesiog nužudė.

13min.
Miglė Rakauskaitė

Romantiškoji tarpukario Lietuva su kriminaliniu prieskoniu: spirito upės, vietiniai plėšikai ir ministro globojamas kontrabandos versliukas (2)

Tarpukario Lietuvą dažnas mūsų įsivaizduoja kaip gana romantišką laikotarpį: Kauno gatvėmis važinėjančius senovinius automobilius, ponus su skrybėlėmis, papirosais ir laikrodžiais ant grandinėlės, ponias dailiai garbanotais plaukais ir pirštinėmis iki alkūnių, preferanso lošimą, siurbčiojant krupniką, klausant džiazo ar svingo.

15min.
Remiantis skaitymo istorija
Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius | D+

Prieš 150 metų ir dabar: kada hektaras žemės buvo vertingesnis ir kodėl?

NEXT economy | D+

Leendert van Delft: e. prekyba COVID-19 laikais pranešimas anglų k.