Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.

Mano investicija
pranešimų įrašai Delfi Plius

Delfi Plius

Specialistė įspėja: pavalgius galima gerti tik vieną gėrimą, ir tai – ne vanduo (5)

Skysčiai yra labai svarbūs mūsų organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti. Tačiau ar galima...

Delfi Plius

Nenugalėtas boksininkas iš Aušvico: nacių pramoga tapusiame bokso ringe jis kovėsi už gyvybę

Tai nebuvo įprastas bokso ringas, tai vieta, kuri dvelkė mirtimi. 1943-iaisiais jį sulaikė nacių...

Delfi Plius

Vyrų urologinė sveikata nuo kūdikystės iki brandos: šiuos esminius dalykus privalo žinoti kiekvienas

Vyrai taip pat turi silpnybių, jiems irgi reikia dėmesio, rūpesčio ir patarimų. Ypač kai kalbame...

Delfi Plius

Juzefos Čeičytės keliai: išsikovoti vietą prie „tikrųjų“ tapytojų darbų

Apsupta daugybės žmonių, Juta buvo vieniša. Tačiau dosnios sielos, mėgstanti dalintis, patarti....

Delfi Plius

10 įdomių taisyklių bei faktų apie „Euroviziją“: dėl jų įvyksta nesusipratimų bei diskvalifikavimų (2)

„Eurovizija“ – turbūt pats laukiamiausias muzikinis renginys Lietuvoje ir Europoje. Nuo 1956...

Delfi Plius

Pamirštos feministės metai: lietuvių rašytoja patyrė milijonams pasaulio moterų pažįstamą buitinę vergiją

Šių metų gegužės 15 dieną sukanka 150 metų, kai gimė viena iš seserų, žinomų garsiu...

Visos naujienos

Arūnas Spraunius

Kaip Maskva ir Pekinas „draugauja prieš Vakarus“: Kinija prieš Ameriką kovos, kol „baigsis“ rusai

Istoriko ir ekonomisto pokalbio fragmentas „Svoboda“ gegužės 13-ąją. Istorikas Michailas Sokolovas: „Išeitų, kad automobilių pramonė Rusijoje sankcijų faktiškai sunaikinta?“ Ekonomistas Sergejus Aleksašenka: „Taip, Vladimiro Putino nuopelnas.“ M. Sokolovas: „Girdžiu nuomonių, kad ateis kinai ir mus išgelbės.“ S. Aleksašenka: „Kinai ateis ir parduos mašinas, kurias rinks Kinijoje. Įsivaizduokite save jų vietoje. Tarkime, gavote „AvtoVAZ“ ir ką su juo daryti, kai sureguliuotas rinkti „Renault“ [Prancūzijos automobilių gamintojas iki sankcijų dirbo Rusijoje ir konkrečiai koncerne „AvtoVAZ“, A. S.]? Gamybos pertvarkymui reikia gausybės laiko ir pinigų, kai nelabai aišku, kuriam galui. Milijonus automobilių Rusijai galima rinkti Kinijoje. Dažnai manęs klausia, ar galima iš Kinijos pirkti technologijas? Atsakymas: Kinija niekada netieks Rusijai technologijų, nes jomis rusai gamins tą patį, ką Kinija, ir konkuruos su ja rinkose, kur Kinija parduoda savo prekę.“

19min.
Mindaugas Milinis

Ištrūkę iš rusų karių rankų, ukrainiečiai pasakoja šiurpias istorijas: verčia kalinius žudyti vieni kitus, prievartauja vyrus (5)

Tęsiantis karo veiksmams Ukrainoje skelbiama vis daugiau faktų apie Rusijos armijos įvykdytus karo nusikaltimus. Vakarų pasauliui šiurpstant nuo išgirstų istorijų ir pamatytų vaizdų patys rusai tuo nesistebi. Žinomas rusų žurnalistas Aleksandras Nevzorovas, kurį daugelis mūsų prisimena kaip filmuko apie sausio 13-ąją „Naši“ („Mūsiškiai“) autorių, sakė, kad taip rusai kariavo daugybę amžių. Kalbėdamas interviu Ukrainos žurnalistui Dmitrijui Gordonui A. Nevzorovas, šiuo metu taip pat esantis išvykęs iš Rusijos, priminė, kad po Antrojo pasaulinio karo tūkstančiams „didvyrių“ buvo atimti vardai, apdovanojimai, o jie patys – įkalinti.

16min.
Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Nedidelis Lietuvos miestelis siūlo unikalią pramogą: taip paruoštas ir patiektas silkes išvydę turistai negali patikėti savo akimis

Kelionių po Lietuvą mėgėjų akiratyje pasirodė legendomis bei padavimais išraizgyta Šunskų silkių kasykla, kuri netruko sulaukti didelio susidomėjimo. Sutikite, išgirdus žodžių junginį „silkių kasykla“, aplanko lengvas sumišimas. Kaip silkės gali būti kasamos?! Delfi nuvyko į Marijampolės rajone esantį miestelį ir išsiaiškino, kas tas silkes kasa, ir netruko įsitikinti jų gardumu.

3min.
Eglė Gatelytė

Vokiečių politikė apie keistą sprendimą dėl Ukrainos: matau dvi priežastis (4)

Mariupolis jau rusų rankose. Odesa nuolat apšaudoma raketomis. Mieste, kuriam gresia plataus masto okupantų puolimas, lankėsi buvusi Žaliųjų politikė, viena iš analitinio „Liberalios modernybės centro“ vadovių Marieluise Beck. Grįžusi ji pasakojo apie ukrainiečių apmaudą ir nusivylimą Vokietija, – pažadais tiekti ginklus jie nebepasitiki, tačiau laukia kitos svarbios pagalbos.

6min.
Regimantas Dima

Maršalo Pilsudskio gyvenimas – kaip ant delno: po mirties gavo aukščiausios klasės muziejų, kokio lietuviai nesusiprotėjo pasistatyti (1)

Pandemijai nuslopus pirmą atsargią kelionę sugalvojome į Varšuvą. O tiksliau, Varšuvos priemiestį Sulejuveką. Lenkai vis dar stato gerą kelią iki Varšuvos. Kai kurios autostrados atkarpos yra baigtos ir tomis atkarpomis leki 130 km/h greičiu be sąžinės graužimo. Tačiau artėjant prie tikslo – pigaus viešbučio Sulejuveke – kelio duobės vis baisėjo, ir žmona atsisakė važiuoti tokiu keliu, kurį mums siūlė kelionių programėlė. Negali būti, ji šaukė, turi būti geresnis kelias. Čia gi beveik Lenkijos sostinė. Deja, pasirodo, klaikūs keliai Sulejuveke turi gilią istorinę prasmę, bet apie tai vėliau. O visi lenkų pinigai nukeliavo tobulam muziejui, apie kurį ir noriu papasakoti.

8min.
Ankstyvojo ugdymo forumas

Skirtingi tėvystės stiliai ir komunikavimo būdai su vaikais. Kaip atrasti savąjį?

Kaip nepasimesti tėvystėje tarp įvairiausių teorijų ir praktikų? Kas svarbiausia ieškant savo tėvystės stiliaus? Kokia komunikacija su vaikais jie paremti? Ir kokiais būdai santykį bei komunikaciją su vaikais kurti čia ir dabar? Apie tai pasakoja Jovita Starkutė, edukologė, švietimo konsultantė, „Family Lab Academy“ įkūrėja, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?“ bendraautorė ir „Ankstyvojo ugdymo forumo 2022 pranešėja.

4min.
Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Aviacija kare: tikruoju Ukrainos herojumi tapo atakos lėktuvas II dalis

Aviacijos vaidmuo kare jau daugiau kaip 100 metų yra itin reikšmingas. Pastaruosius kelis dešimtmečius pilotą-asą prie vairalazdės kartais pakeičia nepilotuojami dronai – kitaip tariant, skraidančių akių ir ugnies galios iš dangaus vaidmuo nemažėja. Ukrainoje dangų raižo ganėtinai skirtingi kovos ir žvalgybos aparatai – nuo sovietinių, praktiškai beverčių reaktyvinių bepiločių iki šiuolaikine optika ir raketomis „blyksinčių“ technikos naujovių.

10min.
Viktorija Dačinskaitė

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius pasakė, kada pagaliau prasidės tikra vasara ir kokių orų laukti artimiausiu metu

Jau kurį laiką Lietuvą naktimis balinančios šalnos verčia dar labiau ilgėtis vasaros. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako, kad nors kalendorinė vasara prasidės birželio 1-ąją, tai yra vos už dviejų savaičių, gamta turi savo ritmą. Anot jo, norint sužinoti, kokių orų tikėtis artimiausiu metu ir kada pagaliau galėsime džiaugtis tikra vasariška šiluma, reikia įvertinti kelis ženklus.

4min.
Keilit Aedma, jana.delfi.ee

Ekspertai pasidalino, kaip parduotuvės mus vilioja pirkti ir ištuština pinigines: veikia ne tik akcijos

Mėnesio pabaiga. Sąskaita banke grasinasi pasipuošti minuso ženklu, tačiau tu vis perki ir perki – pavyzdžiui, brangius odinius batus, nes jie paskutinis mados klyksmas ir tiesiog tave šaukte šaukia iš vitrinos! Grįžusi namo savęs klausi: kodėl ir vėl taip atsitiko? Tad kodėl mes, net ir neturėdami atliekamų pinigų, vis tiek perkame daiktus, kurių mums visai net nereikia?

9min.
Richard Heinberg

Kas laukia pasaulio ekonomikos po invazijos į Ukrainą: veikiausiai esame netoli posūkio, apie kurį seniai kalba analitikai (2)

Rusijos karas prieš Ukrainą ir Vakarų atsakas į agresiją lems, kad pasauliui teks susidurti su visiškai nauja situacija energetikos, ekonomikos ir politikos atžvilgiu. Žvelgiant plačiau, bus mažiau remiamasi globaliu mastu integruotomis energetinių resursų rinkomis, plėsis mažiau saugus iškastinio kuro tiekimas. Kadangi energetika yra bet kokios ekonominės veiklos variklis, globali ekonomika praras prieškarinį saugumo lygį, o nacionaliniai aljansai turės persitvarkyti.

22min.
Ieva Jazavitienė

Vasaros atostogoms išleidžiame daugiau nei Kalėdoms: kaip susiplanuoti biudžetą jau dabar

Kada išleidžiame daugiau – vasarą ar prieš Kalėdas? Internete nuomonės išsiskiria – vieni šaltiniai teigia, kad vasara yra antras „brangiausias“ sezonas po Kalėdų laikotarpio, kiti tvirtina, kad būtent vasaros metu išleidžiama daugiausia. Kaip praleisti atostogas bei vasarą, kad pasibaigus šiam sezonui liktų ne tik smagūs įspūdžiai, bet ir pinigų sąskaitose?

6min.
Pranas Šarpnickis

Lietuvos miestas, kurį 9 dienoms buvo „okupavę“ latviai – supykę, kad žemaičiai neleidžia Kalėdų atšvęsti, grįžo namo (2)

Sovietmečiu kai kas Skuodą pašaipiai vadindavo lietuviškąja Kamčiatka. Bet ne todėl, kad ten būta ugnikalnių. Tiesiog autobusu nuvažiuoti iš Vilniaus į Skuodą prireikdavo 7–8 valandų. Kalbama, jog vienas žymus Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjas į pasaulį paleidęs frazę, jog Lietuva prasideda nuo Skuodo. Skuodiškiams tas, aišku, labai patiko. Tiesos čia yra, nes sovietmečiu kažkodėl Lietuvos žemės buvo skaičiuojamos nuo Skuodo rajono ir šis buvo gavęs pirmą numerį. Kadangi miestas pačiame paribyje, tai su juo ir nutikdavo visokiausių keistenybių.

17min.
Jurga Grigienė

Randai: kodėl niekas nesako, kad jiems užgijus negalima atsikvėpti – neprižiūrimi jie gali sukelti negrįžtamų padarinių

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris neturėtų nė vieno rando. Bet savotiškas paradoksas – ne ką lengviau aptiktume ir tokį, kuris tais randais rūpintųsi. Pasirodo, rando priežiūra nėra tik tepaliuko ar pleistro naudojimas. Kineziterapeutė Judita Šikarskaitė tikina, kad prižiūrimi ir neprižiūrimi randai labai įtakoja gyvenimo kokybę, o išmokti juos mobilizuoti, kad jie nekeltų nepatogumų, galima ir patiems.

7min.
Vytautė Merkytė

Per visą pasaulį nuskambėjusio „Žaviojo princo“ apgaulės auka – apie pragarą, kurį teko išgyventi: net policija ją laikė beprote išskirtinis Delfi Plius interviu (2)

Pernillos Sjoholm gyvenimas „ant popieriaus“ atrodo kone tobulas: jos darbas yra keliauti po pasaulį ir pasakoti savo istoriją. Švedės gyvenimą seka daugiau nei 300 tūkst. žmonių soc. tinkle „Instagram“. Apie ją ir jos geriausią draugę yra sukurtas ir dokumentinis filmas, kuris šiandien yra populiariausias „Netflix“ platformoje. Galima tik pasvajoti, kokio dydžio honorarą ji gavo. Tik žinantys istoriją puikiai suvokia – jokie pinigai nepanaikins traumos, kurią patyrė Pernilla, po to kai „Tinder“ programėlėje užkibo ant žavaus sukčiaus kabliuko. Moteris ieškojo savojo princo, o gavo – tikrą pragarą. Apie garsųjį sukčių Simono Levievą vėliau buvo sukurta „Tinder Swindler“ dokumentika, tačiau ir čia buvo parodyta ne viskas – liko nutylėtų faktų. „Delfi Plius“ turėjo išskirtinę galimybę susipažinti ir pabendrauti su Pernilla, kuri papasakojo apie tai, kas liko už kadro.

18min.
Rusnė Valatkaitė

Specialistė įspėja: pavalgius galima gerti tik vieną gėrimą, ir tai – ne vanduo (5)

Skysčiai yra labai svarbūs mūsų organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti. Tačiau ar galima gerti vandenį ir kitus gėrimus valgant? Geriau atsigerti prieš valgį ar po? Ir kiek turi praeiti laiko po pagrindinio valgymo, kad būtų galima atsigerti?

2min.
Jorge Valero, Alberto Nardelli, DELFI

ES rusų oligarchams ruošia dar vieną nemalonią staigmeną, Kremlius jau grasina atsaku

Europos Sąjunga (ES) ruošia rusų oligarchams nemalonų siurprizą.

3min.
Remiantis skaitymo istorija