Gauk 2 už 1 kainą
Sutaupykite, prenumeruodami „Delfi Plius” kartu su „M360 Premium”
Delfi Plius
Mėnesinė prenumerata
3.99€/mėn.
Įsigyti
400 naujų Delfi Plius straipsnių kas mėnesį.
M360 Premium
Mėnesinė prenumerata
5.99€/mėn.
Rinkodaros, vadybos ir komunikacijos naujienos vienoje vietoje.
Delfi Plius + M360 Premium
Mėnesinė prenumerata
5.99€/mėn.
400 naujų Delfi Plius straipsnių kas mėnesį.
Rinkodaros, vadybos ir komunikacijos naujienos vienoje vietoje.
Galėsite bet kada atšaukti automatinį pratęsimą.
Dėl pasiūlymų įmonėms, susisiekite premium@delfi.lt.
Klausk drąsiai!
Specialistai straipsnių ir video formatu atsakys į atrinktus prenumeratorių klausimus: apie santykius, seksą, sveikatą ir kt. Nesidrovėkite ir klauskite!

D+Mindaugas Milinis

Karo apžvalgininkas tikina, kad Rusija pralaimėjo karą dar jo nepradėjusi: vardija argumentus ir sveikina Putiną – šis pateko į pragarą (48)

Tvyrant įtampai Europoje dėl nenuspėjamų Rusijos veiksmų netoli sienos su Ukraina sutelkus kelių...

D+Arūnas Spraunius

Nebelabai atsargi Kinijos plėtra: regionus mėgina apimti „kinišku“ būdu ir pašalinti iš svarbiausiųjų žemėlapio Amerikos galią (2)

Gruodžio viduryje Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) nurodė galį pasitraukti iš sandorio su JAV dėl...

D+Morten Buttler, ELTA

Danija kardinaliai keičia COVID-19 viruso statusą (1)

Jau kitą savaitę Danija atsisakys visų su koronavirusu susijusių ribojimų ir skelbia, kad...

Visos naujienos

Edgaras Savickas

Pirmieji lietuviški NFT jau sulaukia dėmesio: patarimai sugalvojusiems investuoti (2)

Populiariausioje nekeičiamų žetonų platformoje „OpenSea“ galima rasti bent penkias lietuvių sukurtas kolekcijas. Tiesa, net daugiausiai dėmesio sulaukusiems darbams konkuruoti su populiariausiais užsienio žetonais sudėtinga. Tuo metu rinkos ekspertai įspėja, kad investavimas į NFT iš esmės yra pilnos darbo dienos užsiėmimas, todėl sugalvojusiems jų nusipirkti pataria pasidaryti namų darbus.

14min.

Nepatogūs klausimai. Svečiuose – Danielius Bunkus

Atsakymai į klausimus, kuriuos ne visi išdrįsta užduoti, skamba laidoje „Nepatogūs klausimai“ su Rolandu Mackevičiumi. Šįkart svečiuose vieši Danielius Bunkus. „Jeigu myliuosi su moterimi, reiškia, aš ją nuoširdžiai tuo metu myliu, ar tai būtų penkios minutės, ar penkeri metai“, – prisipažįsta verslininkas ir laidoje atsako į išties nepatogius, provokuojamus klausimus.

Algis Bumblauskas

Tikroji eilių sovietmečiu realybė: laikai, kai eilinė pardavėja buvo garbinama tarsi karalienė (7)

Dabar retai pamatysi žmones, stovinčius ilgoje eilėje. Vis dėlto būna tokių retų atvejų. Sakysime, kai kam tekdavo ilgokai palaukti skiepų arba testų, arba bilietų į „Žalgirio“ rungtynes. Tokie reti vaizdeliai man kartais primena sovietmečio laikus, kai ilgos eilės buvo mūsų kasdienybė. Tad ko mes kantriai laukdavome valandų valandas? Kodėl reikėdavo šitaip stovėti?.. Ir ką tos ilgos eilės liudija?..

18min.

Europos šalys, į kurias įleidžiami neskiepyti turistai: vienur pakaks testo, kitur nereikalaujama nieko (3)

Ar galiu keliauti, jei esu nesiskiepijęs arba pasiskiepijęs ne pagal visą vakcinacijos schemą? Atsakymas – taip. Tačiau viskas priklauso nuo to, kur ketinate keliauti.

6min.
Viktorija Dačinskaitė

Žvejų laukia svarbus draudimas: nežinantieji rizikuoja stipriai patuštinti kišenes (1)

Po Naujųjų pasibaigę žvejybos draudimai bei užšalę vandens telkiniai kvieste kviečia išbandyti poledinę žūklę. Tiesa, šios pramogos mėgėjai turėtų paskubėti ja pasidžiaugti. Artėja svarbus draudimas. Apie jį nežinantys rizikuoja susilaukti rimtos baudos.

3min.
Kornelija Jasiūnaitė, laida „Drąsiai!“

Nekaltai atrodantys valgymo įpročiai gali baigtis liūdnomis pasekmėmis: Gerda susimąstė tik sverdama 36 kg ir netekusi kūdikio

Šį penktadienį Delfi Plius laidoje „Drąsiai!“ neriame dar giliau, kalbėdami apie mūsų kūnus. Pirmą kartą prisiliečiame prie valgymo sutrikimų temos, kurioje telpa ir nervinė bulimija, ir anoreksija, ir persivalgymas, ir emocinis valgymas, ir dar daug kitų rimtų psichologinių ligų, kurias laiku atpažinti – be galo svarbu, kad tai nesibaigtų baisiomis pasekmėmis. Skaičiuojama, jog maždaug kas 62 minutes nuo to miršta bent vienas žmogus. Kartais atpažinti šią problemą tampa tikrai dideliu iššūkiu, todėl laidoje tai mums padaryti padeda projekto „Pasikalbėk“ sveikatos psichologė Ieva Sabalienė ir savo kailiu anoreksijos grimasas patyrusi dainininkė Gerda Zaptoriūtė, kuri pirmu asmeniu pasakoja, kaip viskas vyksta iš tikrųjų.

Lietuviški veidmainiai smurtu prieš moteris kaltina tik islamą: kaip mokama „meniškai“ mušti žmoną (1)

Kaip neliečiant veido ir kitų jautrių kūno vietų meniškai mušti žmoną. Perskaitėte teisingai, vietos nesusipratimui net ir norint nesurasi. Kitaip tariant, žmonos mušimas paverstas menu. Vienas musulmonų psichoterapeutas (na, ne tik vienas, dauguma musulmonų klerikų turi po ranka paruoštą visą špargalkę, skirtą žmonos mušimo pagrindimui) patarinėja vyro ir žmonos tarpusavio santykių temomis. Ir psichoterapeutas, ir klerikai sutaria, kad jeigu vyras, mušantis žmoną, pažeidžia šiuos žemiau pateiktus draudimus, jis nusikalsta Alachui. Štai keletas patarimų ir vietiniams, Lietuvos žmonų mušeikoms, manantiems, kad mušti, prievartauti, kontroliuoti ir auklėti savo žmoną yra įprasta ar laikoma normalia praktika. Tiesą sakant, keista, jie lyg ir ne musulmonai…

9min.

Oro linijų bendrovės dėl Rusijos grėsmės keičia tvarkaraščius

Oro linijų bendrovės pradėjo keisti skrydžių tvarkaraščius, kad jų lėktuvai kuo mažiau laiko praleistų Ukrainos oro erdvėje.

3min.
Pranas Šarpnickis

Vorai – intelektualesni, nei manėme: jie strateguoja, geba skaičiuoti ir net „mausto“ mokslininkus

Ne taip seniai užuomina, jog vorai gali būti protingi, būtų sukėlusi smagų juoką. Be abejo, vorai neplanuoja pusryčių ar neįsitraukia, kaip žmonės, į sudėtingas keliones laiku, mintyse kurdami savo ateitį. Nepaisant to, vorai kartais elgiasi taip, kad sunkoka nuneigti, jog geba planuoti ar net „mąstyti“. Kaip Rene Descartesas prieš kelis šimtmečius pasakė: „Mąstau, vadinasi, esu.“ Vorai sau nekelia tokio klausimo, nors kas žino... O žmogus sužino vis daugiau apie jį supantį keistą pasaulį.

5min.

Orlaivis, kurio niekas nemato: į neviltį varė sovietus, o pilotai buvo ruošiami it kosmonautai

Amžiuje, kuomet žvalgybiniai dronai bei kosminiai palydovai yra neatsiejama stipriausių pasaulio valstybių karinės struktūros dalis, JAV nesiruošia atsisakyti septintą dešimtmetį skaičiuojančių mechaninių „žvalgų“, valdomų žmogaus. Kaip gimė, buvo vystomas ir ką sugeba vienas paslaptingiausių pasaulio orlaivių?

9min.

Apie vieną svarbiausių Lietuvos turtų: sutartinių turinys yra „sukamas“ į ratą

Sutartinės yra ne tik seniausias žinomas, bet ir darybiniu požiūriu labiausiai koncentruotas lietuviškojo folkloro žanras.

18min.

Ką nepagarbus Kinijos elgesys su Lietuva pasako apie Europą? (4)

Kai prie Europos Sąjungos dar tik prisijungti svajojusios Rytų Europos valstybės 2003 metais palankiai kalbėjo apie Jungtinių Valstijų invaziją į Iraką, tuometinis Prancūzijos prezidentas Jacquesas Chiracas taikliai pastebėjo, kad jos paprasčiausiai „praleido labai gerą progą patylėti“. Tuometinė audringa reakcija į šį komentarą bylojo, kad ir jos apie Prancūzijos vadovą galvoja mažų mažiausiai tą patį.

6min.
Jogintė Užusienytė-Četkauskienė, Dainora Pankūnė

Įvertino Lukašenkos grasinimus Baltijos valstybėms: tai žinutė iš Rusijos, o Putinas yra įvarytas į kampą (25)

„Noriu žmogiškai pasakyti mūsų draugams lietuviams: neduok dieve, jeigu sukelsite karą kartu su kitomis Baltijos valstybėmis – tai reikš jūsų valstybingumo ir jūsų vystymosi galą“, – skelbdamas metinį pranešimą grasino Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka. Lietuvos politologai „Delfi“ teigė, kad tokie pareiškimai nėra naujiena, tačiau kaip juos reikėtų vertinti, ekspertų nuomonė labai skiriasi.

7min.

Kūdikis ir tėvų noras visur eiti: kur geriau nesivesti mažylio ir nuo kada galima jį pradėti pratinti prie žmonių?

Kaip elgtis, kad ir kūdikis jaustųsi saugus, ir mama laiminga? Kur kartu su savimi galima imti mažylį, o kokių savo norų dėl jo gerovės geriau atsisakyti?

10min.
Vilmantas Laurynaitis

Jūs esate pakankamai talentingi ir protingi sėkmei pasiekti: kaip nustoti abejoti savimi

Yra daug žmonių, kurie supranta, kad jų gyvenimas ir jo kokybė priklauso tik nuo jų. Tačiau jie nepasitiki savo jėgomis. Žmonės galvoja, kad yra kvailesni už kitus ir negalės pasiekti to, ko nori. Daugiausia tai priklauso nuo asmens pastangų. Tai yra įgimti dalykai, duomenys. Vieni labiau imlūs tam, o kiti visai neimlūs. Bet to jūs kontroliuoti negalite. Jūs tokie gimėte. Svarbu, ką toliau su tuo darote. Mokslininkai yra nustatę, kad žmogus išnaudoja tik mažą dalį savo smegenų potencialo. Vadinasi, kiti žmonės, išnaudodami didesnę dalį smegenų, gali ilgainiui pralenkti net tuos prigimtinai „protingesnius asmenis“.

7min.

Naujas tyrimas pranašauja pokyčius dėl pandemijos eigos

Stipri omikron atmainos sukelta koronaviruso infekcijų banga gali paspartinti pandeminių trikdžių pabaigą, nes aiškėja, kad ši atmaina sukelia lengvesnę ligos formą ir suteikia apsaugą nuo delta atmainos, teigia Pietų Afrikoje dirbantys mokslininkai.

2min.
Remiantis skaitymo istorija