Rolandas Kažimėkas | D+

Veganiška mityba nėra vienintelis kelias išsaugoti Žemę: į lėkštes dėsimės visai kitokią mėsą

Winstonas Churchillis yra pasakęs, kad absurdiška auginti visą viščiuką, jei tu valgai jo...

Bugeiša | D+

Verslo postūmis į priekį: ši technologija jau dabar padeda vartotojams sutaupyti laiko ir generuoja didesnes pajamas

Dar 2019 metais tik 2 procentai „Amazon Echo “ platformos naudotojų apsiperkant pasinaudojo...

Max Chafkin | D+

Garsus JAV verslininkas nesusilaikė: bitkoiną pavadino „Kinijos finansiniu ginklu“, ragina uždrausti „TikToką“

Peteris Thielis yra „pro kripto“ ir „pro bitkoino maksimalistas“, bet kartu jis mano, kad...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

„Sveiki, Tamsta kapitone!“, arba Viena didžiausių Obamos klaidų: kaip kava pakišo koją (4)

Susitikus pažįstamą žmogų, kolegą ar bet kurį kitą, su kuriuo norime būti mandagūs, mes,...

Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius | D+

Kiek tankų turėjo Lietuva ir kokie buvo jų vardai (5)

Prieškario Lietuvos kariuomenė negalėjo pasigirti tokiais tankų daliniais, kaip Vokietija, Rusija...

Vytautė Merkytė | D+

Pragaras po vandeniu, kurio nesuvaldė Putinas: skrodimai parodė, kokios buvo paskutinės „Kursk“ jūreivių gyvenimo minutės (9)

2000 m. rugpjūčio 12 d. 11 val. 20 min. vietos laiku Barenco jūrą sudrebino du tokie galingi...

Audronė Girdzijauskaitė | D+

Kur buvo gera dirbti: verandoje koncentravosi visas gyvenimas

Kokias dvi tris valandas padirbėję, išalkdavom. Mūsų užkandos būdavo kuklios, improvizuotos iš...

Eglė Frank | D+

Karantinas baigėsi. Tegyvuoja karantinas

Nuotraukos socialiniuose tinkluose primena praėjusių metų kovą – su bičiuliais sėdėjome bare,...

Krescencija Šurkutė | D+

Lietuvos šalies žmonių padavimai: kovas priminė cirką

Tokio cirko dar nebuvo matęs net mano būrimo salonas Dura necéssitas ! „Vietoj šimtadienio...

Visos naujienos

Algis Bumblauskas

Gero karo nebūna: kas iš tiesų vertė partizanus stoti į kovą ne tik su okupantais, bet ir jų talkininkais – vietos kolaborantais?

Vis labiau į praeitį tolsta baisusis pokaris, bet partizanų kovos aidai iki šiol netyla, vis dar aptarinėjama, kaip vyko ta nuožmi kova su Galijotu. Ypač daug ginčų kyla dėl neva, nekaltų žmonių šaudymo, tą temą uoliai eksploatuoja ir priešiška Rusijos propaganda. Tad kas vertė partizanus imtis ginklo, eiti į mišką ir stoti į kovą ne tik su okupacine kariuomene, bet ir su jų talkininkais – vietos kolaborantais?.. Ar tikrai reikėjo juos šaudyti?.. Už ką žmonės dovanoja ir už ką neatleidžia?.. Apie tai svarstoma ir šiame straipsnyje.

13min.
Vitoldas Jančis, specialiai DELFI iš JAV

Ištrūko iš Sibiro ir emigravo į JAV: amerikiečiai juos vadindavo lenkų mafija, nes beveik visada gyvendavo naujame name

Veiksmo vieta – Long Bičo miestas, priklausantis Los Andželo apygardai, jaukus namas vienoje ramioje gatvėje, miesto pakrašty. Šiluma, prie namo augančios palmės šnabžda kalifornietiškas melodijas, bet atrodo, kad aplink karaliauja šaltis. Istorija, kurią pasakoja Ričardas Vederinskis, arba, kaip jis mieliau save vadina amerikietiškai – Ričas, lenkų emigrantas, yra apie tai, ką teko patirti jo tėvams, kad įgyvendintų amerikietiškąją svajonę, ir ji primena įtempto siužeto filmą.

8min.
Viktorija Dačinskaitė

Lietuvos didmiestis virsta į sąvartyną: gyventojai su šiais automobiliais pradėjo beprecedentę kovą

Klaipėdos mieste galima pamatyti ne vieną seną automobilį, atliekantį reklaminio stendo funkciją. Lipdukai ant jų skelbia apie automobilių supirkimo, stiklų tamsinimo ir padangų keitimo paslaugas. Tačiau klaipėdiečiams kliūva ne reklama - jie sako, kad seni automobiliai teršia aplinką, gadina miesto vaizdą ir net sukelia avarines situacijas, o valdžiai tai – nė motais.

11min.

Rimas ir kunigas. Pokalbis su kunigu Markausku: matau tikslą suvienyti lietuvių ir lenkų tautas

„Labai anksti girdėjau apie Dievo gailestingumą, deja, tada nebuvo galimybės skaityti Faustinos dienoraščio. Kažkaip ir tas pirmas Faustinos dienoraščio skaitymas man buvo labai nesėkmingas. Aš taip supratau, kad Dievo gailestingumo žinia yra dovana ir jai reikia subręsti. Reikia tam tikro laiko, kad ją galėčiau priimti. Nes kada pirmą kartą skaičiau Faustinos dienoraštį, man tai atrodė kaip šizofrenikės dienoraštis. Aš jo tikrai viso neperskaičiau viso, likau tame įsitikinime. Bet tada atėjo momentas, kada aš vėl paėmiau į rankas Faustinos dienoraštį ir Šv. Dvasios vedamas aš ten pamačiau tai, kas iš esmės yra pasakyta Evangelijoje“, – prisipažįsta kunigas Elijas Markauskas.

Karo tarnybai netikęs vyras sukūrė inovacijų imperiją: nuo 140kg sveriančio kalkuliatoriaus iki itin patvarių laikrodžių, įkvėptų mergaitės su sviediniu

Šios palyginti nedidelės, bet labai svarbios Japonijos technologijų kompanijos įkūrėjas Tadao Kašijo (1917-1993) gimė Kureta-mura miestelyje (dabar Nankoku miestas), neturtingų ūkininkų šeimoje. Po 1923 metais įvykusio Didžiojo Kanto žemės drebėjimo, nusinešusio 100 tūkstančio žmonių gyvybes, tėvo brolio kvietimu, visa Kašijo šeima persikėlė į sostinę atstatinėti sugriauto miesto, o taip pat ir tikėdamasi didmiestyje suteikti visiems turimiems keturiems sūnums tinkamą išsilavinimą. Tačiau iš pradžių gyvenimas Tokijuje visgi nebuvo rožėmis klotas – tėvas dirbo statybininku (kiekvieną dieną kelionei pėsčiomis į darbovietę ir atgal sugaišdamas 5 valandas), ir jo atlyginimo vos užteko sudurti galą su galu.

10min.
Gabrielė Grinkaitė

Mitybos specialistas išvardijo geriausius būdus padėti kepenims: visa kita – tik apgavystė

Artėjant pavasariui internete vėl pasipila įvairiausi kepenų valymo ir organizmo detoksikacijos būdai. Liekninančios arbatos, žolelių papildai, žaliųjų kokteilių dietos... Ir pažadas, dažniausiai, visų toks pat – padės išvalyti kepenis bei numesti svorio.

6min.

Čepas veža Žalą – apie fizinį pasirengimą, baudas už viršytą greitį ir automobilius, kuriuos vairuoja

Nors kitas Dakaro ralis vyks dar labai negreitai, daugiau nei po pusmečio, daugkartinis šių prestižinių varžybų dalyvis Vaidotas Žala jau dabar ruošiasi naujam išbandymui.

2min.
Giedrė Renevė

Sveikai, skaniai ir greitai: 3 užtepėlių receptai, kurie tiks ir tradiciniam, ir egzotiškam skoniui

Užtepėlių gerbėjai, išaušo jūsų diena! Šiandien galite pasigami tris ypač gardžias, maistingas ir sveikas užtepėles. Jos puikiai tiks ne tik ant gardžios duonos riekės, bet ir į rytines košes ar makaronų patiekalus. Taip pat šias užtepėles galite išbandyti su daržovių lazdelėmis. Tai – sveikas būdas numalšinti netikėtai užklupusį alkį. Avinžirnių užtepėlė tiks mėgstantiems egzotiką, raudonųjų lęšių – dievinantiems saulėje džiovintus pomidorus, baklažanų – negalintiems įsivaizduoti savo valgiaraščio be daržovių.

3min.
Vaidas Mikaitis

Traukiniu Mianmare keliavusius lietuvius sutrikdė bendrakeleivis vienuolis – per jį naktį nesumerkėme akių

Po užsitęsusios postsovietinių kraštų temos, buvau nusprendęs pereiti prie egzotiškesnių vietovių, tačiau dėl įtemptos situacijos Ukrainos pasienyje, paskutinį savo straipsnį nelauktai teko paskirti Ukrainai. Dabar jau tikrai nenukrypsiu nuo anksčiau nusibrėžto kurso ir postsovietinę erdvę neilgam laikui paliksiu ramybėje. Juolab, kad dabar yra atsiradusi dar viena „deganti“ šalis pasaulyje, kurioje lankiausi ir kurią, tarsi koks karo korespondentas, jaučiu reikalą aprašyti.

12min.
Rusnė Valatkaitė

Negalite atsikratyti emocinio valgymo? Dietistė Vaida Kurpienė paaiškino, kaip su tuo kovoti

Daugelis mūsų žinome, kad maistas gali padėti nusiraminti, bent jau trumpam. Persivalgymą ir nepageidaujamą svorio augimą gali sukelti įvairios emocijos: pyktis, nerimas, nuobodulys, stresas, vienišumo jausmas. Tokiais atvejais dažniausiai norisi riebaus, saldaus, sūraus maisto.

3min.

Kasdienybės herojai. Eleonora apie skausmingą santykių pabaigą su Egidijumi Dragūnu, ir „Misis Lietuva 2019“ karjeros olimpas, į kurį įkopti nepadėjo nei vyras, nei tėvai (1)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu – karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir gyvenimo iššūkiai Londone. „Man yra labai liūdna dėl savo gyvenimo, kad aš nieko nepasiekiau. Kai išsiskyriau, man buvo dar blogiau“, – sako dainininkė.

Šių meistrų nerengia jokia mokykla: kauniečiai mokosi vieni iš kitų, o jų kūriniai gali kainuoti ir 7 tūkst. eurų

Tapti taksidermistu galima tiktai praktiškai – atėjus dirbti į Biologinių preparatų ruošimo skyrių Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Žinoma, jei ši specialybė jums patiks.

9min.
Vita Daukstė-Goba

Ekspertai viską aiškiai sudėliojo: kaip teisingai pasirinkti šiltnamio vietą ir dydį?

Prižiūrėtas šiltnamis gali tapti tikru sodininko pasididžiavimu arba centriniu elementu žemės sklype. Bet ar kiekvienam sodui reikalingas šiltnamis? Kaip rasti jam tinkamiausią vietą? Ar galime jį įrengti ten, kur tik širdis geidžia? Delfi.lv rubrikos „Tavo Daržas“ redaktorė Vita Daukstė-Goba išsiaiškino, kad viskas ne taip paprasta.

6min.

Pakalbino lietuvius apie vieno tipo moteris: įsitikinę, kad su tokia šeimos sukurti nepavyks (2)

Dalis moterų kartais norėtų būti fatališkomis ir gebėti kerėti vyrus vien savo buvimu. Juk fatališka reiškia lemtinga, galinti pakeisti likimą. Tai nebūtinai graži ar jauna moteris, tačiau turinti kažką ypatinga. Kurgi slypi tas „ypatingumas“? Ramybe spinduliuojantis veidas, ori laikysena, jokio dirbtinumo. Fatališkai moteriai vyrų draugija mielesnė nei moterų. Ji žino savo vertę ir moka sužavėti kiekvieną vyrą. Jos elgesys natūraliai patrauklus ir traukia tarsi magnetas. Bet ar laiminga pati „fatališkoji“ moteris? Ir ar laimingi šalia jos esantys žmonės?

7min.

Ilgas Brežnevo moterų sąrašas: už tai, kad teko atsisakyti meilužės, žmonai niekada neatleido (3)

1973 metai. Vašingtonas, Baltieji rūmai. JAV prezidentas Richardas Nixonas išėjo sutikti ypatingo svečio – SSSR generalinio sekretoriaus Leonido Brežnevo. Prie įėjimo sustojo automobilių kortežas. Vienas asmens sargybinių prišoko, atidarė dureles ir koją iškišo daili moteriška koja. Iš mašinos išlipo simpatiška, šviesiaplaukė, jauna moteris. Nuo jos stengėsi neatsilikti ir Sovietų Sąjungos gensekas. Nixsonas ištiesė jam ranką ir sustingo... Užuot laikęsis protokolo, Brežnevas stvėrė ir pakišo Nixonui savo meilužės, sekretorės Alos ranką. „Moterims pirmenybė“, – pasakė Sovietų Sąjungos vadovas plačiai šypsodamasis. Tai buvo negirdėtas atvejis pasaulio istorijoje. Nei vienas oficialus asmuo, valstybės vadovas negali sau to leisti. Niekas, išskyrus Leonidą Brežnevą.

26min.

Truputis sėkmės nepakenks: koks akmuo labiau tinka jūsų Zodiako ženklui?

Akmenys, brangakmeniai, mineralai. Vienus pasirenkame dėl jų grožio, kitus mums padovanoja. Tik galbūt ne visuomet susimąstome – tinka jie mums, ar ne. O ką gi apie vienų ar kitų akmenų tinkamumą mūsų Zodiako ženklui sako tų akmenų savybės?

10min.
Remiantis skaitymo istorija
Arūnas Milašius, „Istorijos skeveldros“ autorius | D+

Kiek tankų turėjo Lietuva ir kokie buvo jų vardai (5)

NEXT economy | D+

Leendert van Delft: e. prekyba COVID-19 laikais pranešimas anglų k.