Klausk drąsiai!
Specialistai straipsnių ir video formatu atsakys į atrinktus prenumeratorių klausimus: apie santykius, seksą, sveikatą ir kt. Nesidrovėkite ir klauskite!

Delfi Plius

Dėl ilgus metus trukusio užsiliūliavimo Vokietija pateko į bėdą: jų energetikos politika – iš fantazijos srities (7)

Ši pasaka sena ir turi daugybę versijų. Prieš du šimtmečius brolių Grimų užrašytoje...

Delfi Plius

Apsukrūs lietuviai užčiuopė perspektyvaus versliuko gyslelę: nerandantiems buto nuomai siūloma patraukli alternatyva (1)

Į Vilnių plūstantys užsieniečiai keičia tendencijas sostinės NT rinkoje. Dėl augančios...

Delfi Plius

Namų darbai, kuriuos privalote atlikti pirkdami senos statybos butą: šie „raudoni šauktukai“ reiškia, kad parduoti tokį turtą bus tikras vargas kaip šiandien derėtis dėl kainos (1)

Mąžtant naujos statybos butų pasirinkimo, vilniečiai ėmė dairytis būsto antrinėje rinkoje....

Delfi Plius

Per Chruščiovo laidotuves nepasirodė nė vienas aukšto rango pareigūnas: liaudis jį vadino „kukurūzniku“, o šeimą lydėjo tragedijos

Nikitos Chruščiovo šeimą nelaimės persekiojo visą gyvenimą. SSKP generalinis sekretorius...

Delfi Plius

Įkaitų gelbėjimo operacija, iki šiol laikoma kovos etalonu: šios už Lietuvą mažesnės šalies prisibijo milijonai priešų (4)

Izraelio ginkluotųjų pajėgų pasiekimai ir atskiros kovinės operacijos apipintos legendomis. Ko...

Delfi Plius

Momentas, kai Trockis nenorėjo perversmo: net daugelis bolševikų nesuprato, kodėl Leninas slapstosi (3)

Levas Trockis atvyksta į Petrogradą vienas paskutiniųjų – išsilaisvinęs iš Kanados...

Visos naujienos

Gabrielė Grinkaitė

Ar iš tiesų egzistuoja baigtinis lytinių santykių skaičius vyrams: urologo atsakymas nustebins

Egzistuoja populiarus teiginys, kad vyrai turi tam tikrą „baigimų“ skaičių, kurį išnaudojus daugiau lytinių santykių nebegali turėti. Sakoma, kad tai nuo 7 iki 12 tūkstančių kartų per gyvenimą. Kai resursas baigiasi – vyras tampa impotentu. Bet ar tikrai?

5min.
Kristina Pocytė

Emigranto nusikaltimas, pašiurpinęs Lietuvą bei Švediją: nužudęs paauglę prigalvojo neįtikėtinų įvykio versijų

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau taip ir negrįžo. Po savaitės jos išniekintas kūnas buvo rastas apleistoje pašiūrėje, o motoroleris, kuriuo ji turėjo parvažiuoti, taip ir liko stovėti prie darbo su spynelėje paliktais užvedimo rakteliais.

8min.
DELFI

Ekspertas apie Šoigu: niekur pasaulyje tokių dalykų nebėra (4)

Rusijos Federacija aktyviai ieško kaltųjų dėl nesėkmių kare Ukrainoje, nors tikrieji kaltininkai, o pirmiausia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, savo kaltės niekada nepripažins.

4min.
Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Vasarą pratęsti svetur norintiems lietuviams – nemaloni staigmena: kelionės taps prabanga?

Paskutines vasaros dienas skaičiuojantys lietuviai jau pradėjo žvalgytis, kur ją prasitęsti. Tačiau šiemet gali tekti nenoromis prisiminti kadaise vienos ponios ištartą sparnuotą frazę: „Vasara baigiasi tiems, kurie neturi pinigų.“ Kelionių kainos gerokai išaugo, o štai lietuvių pamėgtas Egiptas pabrango bene ketvirčiu, todėl jautriausias gyventojų segmentas gali neįstengti pasitęsti vasaros.

6min.

Mokslininkai ištyrė, kurių Zodiako ženklų atstovai gyvena trumpiausiai: štai, kokius rezultatus jie gavo (3)

JAV mokslininkai ištyrė, kaip žmonių gyvenimo trukmė susijusi su jų Zodiako ženklu. Tyrėjai išanalizavo daugiau nei 50 tūkst. žmonių gyvenimo trukmę, susiedami jų mirties datą su gimimo data.

2min.
Žurnalas „Jana“

3 priežastys, kodėl sovietiniuose butuose tualetas ir vonia buvo atskirti (3)

Sovietų Sąjungoje iki pat 7-ojo dešimtmečio masinės statybos namai buvo projektuojami ir statomi su jungtiniais sanitariniais mazgais – tualetas, vonia ir praustuvė būdavo už tų pačių durų, toje pačioje patalpoje. Tačiau nuo 7-ojo dešimtmečio vidurio gyventojams buvo pradėti statyti geresni ir komfortiškesni „brežneviniai“ namai, kuriuose tualetas bei vonia buvo įrengiami mažyčiuose, bet atskiruose kambarėliuose.

2min.
Milda Matulaitytė-Feldhausen

Vos 18 metų ukrainietė išėjo ginti savo šalies, o karo lauke įsimylėjo lietuvį: kur gimiau, ten ir atgulsiu (1)

Yra toks rusiškas žodis „суетиться“. Lietuviškai jis yra verčiamas kaip „bėginėti“ ir „mėtytis“, nieko nesakančiu „kukštuoti“, dar – „bruzdėti“. Tačiau geriausią jo vertimą radau nesename Oleksijaus Arestovičiaus komentare apie didžiulį Rusijos puolimą Severske ir Bachmute: rusai blaškosi ir malasi. Dar yra geras pasakymas „хлопотать без нужды“.

10min.
Leidykla „Liūtai ne avys“

Niekas nenori išgirsti vėžio, širdies ar kitų baisių ligų diagnozės: kaip maitintis, kad badautų liga (3)

Kiekvienas iš mūsų nenorėtų išgirsti vėžio, širdies ligų ar kitokių pražūtingų susirgimų diagnozės. Reguliarus fizinis aktyvumas, raudonos mėsos ir cukraus kiekio sumažinimas ir nerūkymas – visa tai rimti žingsniai norint išvengti ligų, tačiau jie – tik dalis sprendimo. Maitinantis taip, kad maistas padėtų ir sustiprintų jūsų kūno angiogenezės apsaugos sistemą, galima sumažinti riziką susirgti ne viena baimę keliančia liga.

32min.
Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Senovės egzekucijos, kurioms budeliai pasirinkdavo beribę fantaziją ir žiaurumą: aukos turėdavo lėtai stebėti savo pačių mirtį (8)

Karo belaisviai, politiniai oponentai, nepavykusių perversmų rengėjai ar įvykdytų aukos, išsišokėliai, grasinantys esantiems valdžioje, arba paprasčiausi nusikaltėliai. Visiems šiems žmonėms jų priešai dažnai parengdavo ne tiesiog nuteistojo vietą kalėjimo kameroje, o sugalvodavo kankinimus ir egzekucijos būdą, apie kurį vien girdint plaukai stojasi piestu. Ant galvos taip pat.

7min.
Ott Tammik

Dėl „beribės Kinijos draugystės“ su Putinu Baltijos šalims trūko kantrybė (7)

„Tai tikrai buvo veiksnys, į kurį atsižvelgėme priimdami sprendimą. Prieš tai pasikonsultavome su keletu sąjungininkų“, – sakė Estijos užsienio reikalų ministras. Pasak šaltinių, dar trys ar keturios formato šalys narės svarsto sekti Baltijos šalių pavyzdžiu.

3min.
Go Forward Academy

Apie pakuotes ir plastiką žinome ne viską: kaip rūšiuoti iš tiesų naudinga ir ko vertas perdirbtų atliekų drabužis (1)

Kiek savo kasdienybėje pagalvojate apie tvarumą? Pavyzdžiui, apsipirkdami maisto parduotuvėje? Ar žinote, kuris pieno pakelis tvaresnis? Ką reikia atsiminti įsigyjant juodos spalvos pakuotes? Arba kas yra wishcycling‘as? Į šiuos klausimus ir dar daugiau gebėsite atsakyti išklausę dviejų profesionalų pokalbio.

Leidykla „Kitos knygos“

Kas nutiktų, išsimaudžius branduolinio kuro baseine: išgyvenimo galimybės priklausytų nuo kelių faktorių

„Kas, jeigu išsimaudyčiau panaudoto branduolinio kuro baseine? Ar reikėtų panerti, kad būčiau mirtinai apšvitintas? Kiek laiko galėčiau plūduriuoti paviršiuje ir nenukentėti?“ Į tokį hipotetinį klausimą atsakoma Randallo Munroe'o knygoje „Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į nerimtus hipotetinius klausimus“.

4min.
Brigita Ragickaitė

Vieta, kurioje užaugo Basanavičius: mėgo neįprastus žaidimus ir smarkiai taupyti

Nors tautos šauklį Joną Basanavičių dažnai įsivaizduojame kaip milžiną, pakėlusį Lietuvą, įdomu pastebėti tai, kad Ožkabalių kaimo žemėje buvo įsmigusios jo mažos pėdutės. Šiais žodžiais žurnalistus pasitinka J. Basanavičiaus gimtinės muziejininkė Alma Brazytė ir kviečia pasižiūrėti, kaip atrodė šio nepamirštamo žmogaus vaikystė Vilkaviškio rajone, turtingų ūkininkų šeimoje.

7min.
The Economist

Kaip užkirsti kelią Kinijos ir Amerikos karui dėl Taivano: tai padaryti darosi vis sudėtingiau (1)

Pastaruoju metu Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Kinija sutaria dėl labai nedaugelio dalykų. Visgi kalbant apie Taivaną, bent jau vienu atžvilgiu jų požiūriai sutampa. Salos, kurią Kinija laiko savo teritorija ir kurios klestinčią demokratiją remia Amerika, status quo pokyčiai darosi pavojingi, sako abiejų šalių pareigūnai. Karas neatrodo neišvengiamas, bet nerami taika, trunkanti daugiau nei šešis dešimtmečius, yra trapi. Paklausus JAV ir Kinijos, kas dėl to kaltas, požiūrių harmonijos nebelieka.

6min.

Jis ir vėl jūsų norės! Ką daryti, jei skiriasi jūsų ir jūsų vyro libido?

Restorane jūsų skoniai dėl kinų ar prancūzų virtuvės sutampa. Meno galerijoje jus vienija meilė Kazimirui Malevičiui. Politikoje pritariate tų pačių švarkuotų asmenų mintims ir kalboms. Tačiau viskas keičiasi, kai atsigulate į lovą. Jūs – karšta kaip ugnikalnis, o jis – ledo berniukas. Jūs – tigrė, o jis – santūrus pedantas. Papasakosime, kaip išsaugoti santykius, jei skiriasi jūsų libido.

8min.
Remiantis skaitymo istorija