Ikaras Feliksas Vaitkus | D+

Baltosios naktys Baltarusijoje

Kadaise vaikystėje, gerokai ikiinternetiniais laikais, tiesiog junginėdamas televizorių,...

Virgilijus Čepaitis | D+

Laiškai sovietų valdžiai: kaip neišvaizdus namelis Tilto gatvėje tapo pasipriešinimo simboliu

Neseniai, rengdamasis rašyti straipsnį apie Sąjūdžio ištakas, pasklaidžiau kolektyvinius...

Gražvydas Morkus | D+

Omcast. Aktoriai Jurga ir Dainius: ko daugiau – gyvenime teatro, ar teatre gyvenimo?

Williamas Shakespeare'as sakė: „Gyvenimas – tai scena, o visi žmonės – aktoriai “. Ar gali...

Visos naujienos

Nieko asmeniško, tai tik verslas: kodėl apsimoka suprasti Rusiją ir kaip vakcinos „pagimdė“ naujų milijonierių

Dozėmis vis esame informuojami apie tai, kas svarbiausia. Žurnalas „Forbes“ balandžio pradžioje paskelbė tradicinį metinį turtingiausių žemiečių reitingą, kurį tada pradėjo „Amazon“ savininkas Jeffas Bezosassu su 177 milijardais dolerių, antras nurodytas „Tesla“ bei „SpaceX“ steigėjas bei savininkas Elonas Muskas su 151 milijardu, trejetuką baigė kompanijų grupės „Louis Vuiton Moet Hennessy“ (LVMH) vadovas Bernardas Arnault, disponavęs 150 milijardų dolerių vertės turtu.

19min.
Tomas Janonis

Savivaldybėje – tarsi privačioje įmonėje: valdininkas vadovauja net penkioms įmonėms, partnerio darbovietei – pastovūs pirkimai

Vilniaus rajono savivaldybės Architektūros ir Statybos skyriuose dirbantys architektai ir kiti tarnautojai, regis, vien tik darbu savivaldybėje neapsiriboja. Delfi išsiaiškino, kad nemaža jų dalis sukasi su projektavimu ir statybų sektoriumi susijusiame versle. Kai kurie spėja vadovauti net penkioms savo įsteigtoms įmonėms.

23min.

Sekso skandalai, kurie supurtė SSRS: valdžią naudojo savo asmeniniams iškrypimams tenkinti (1)

1935 metais SSRS sėkmingai įgyvendino plataus masto kampaniją, per kurią buvo siekiama panaikinti nomenklatūros, vadovaujančių darbuotojų ištvirkavimus ir jų palaidą gyvenimo būdą, tačiau 1955 metais moralės besilaikančią Sovietų Sąjungą supurtė precedento neturintis seksualinis skandalas: Maskvoje veikia pogrindinis viešnamis, skirtas partinei nomenklatūrai, kur studentės, balerinos, net moksleivės aptarnavo partinio ir ideologinio fronto darbuotojus.

21min.
Jogintė Užusienytė

Paaiškino, kodėl kartais sunku pamiršti pirmąją meilę: kitos moters grožis tokiu atveju nepadės

Dažniausiai girdime apie tokias meilės istorijas, kai vyresnis vyras įsimyli gerokai jaunesnę ir labai gražios išvaizdos moterį. Tokios, paprastai glamūriniuose žurnaluose aprašomos istorijos, mažai ką stebina. Vis dėlto pasitaiko ir tokių atvejų, kurie visuomenei gali sukelti tam tikrų klausimų. Kodėl kartais tenka pralaimėti konkurencinėje kovoje kažkada mylėtoms, bet labai kažkuo nepasižyminčioms, vyresnio amžiaus moterims?

5min.

Bet kokia kaina užkirsti priešams kelią: Lietuvos žvalgybos veikla prieš šimtmetį

Slaptųjų agentų darbas visuomet yra rizikingas ir kupinas pavojų. Daugelis žavisi kvapą gniaužiančiomis šnipų istorijomis, o Vakaruose, ko gero, dažniausiai linksniuojami būtų FTB, CŽV ar MI6 pavadinimai. Tačiau Lietuva taip pat turi savo žvalgybos istoriją. Pradžia buvo sunki. Trūko pinigų, patirties, žmogiškųjų išteklių ir viso kito, tačiau mūsų žvalgai drąsiai ir ryžtingai ėmėsi pirmųjų operacijų.

12min.

Energijos protrūkis gali perspėti apie rimtą psichikos ligą: žmonės net neįtaria, kas su jais iš tiesų vyksta (2)

Jau rašiau apie Mantą, kuriam nustatytas bipolinis sutrikimas. Dažnai žmonės neįvertina šios ligos rimtumo, netgi mano, kad tai tiesiog būsena, kuri praeis. Tačiau negydomas, nekontroliuojamas bipolinis sutrikimas gali kaip reikiant apsunkinti žmogaus gyvenimą ir pridaryti bėdų.

10min.

Čepas veža Algirdą Toliatą – apie aistrą motociklams, sporto svarbą ir moterų „muštynes“

Vienas populiariausių kunigų Lietuvoje Algirdas Toliatas neabejingas sportui ir sveikai gyvensenai. Anksčiau jis mokydamasis užsienyje žaisdavo lauko tenisą, o Kunigų seminarijoje Vilniuje – stalo tenisą. Dabar Algirdas fizinę formą palaiko kasdien vaikščiodamas gamtoje. Kiekvieną dieną dvasininkas gamtoje įveikia po keletą kilometrų.

1min.

Gerai gyventi neuždrausi: praktiniai patarimai, kaip iš mažo balkono išspausti maksimumą

Man, kaip tikriausiai ir jums, šiltuoju sezonu norisi kuo daugiau būti gryname ore, gamtoje, ką ne taip lengva padaryti gyvenant daugiabutyje sostinėje. Išeitis – terasa arba balkonas, deja, manasis, nors ir naujesnės statybos name, bet mažas ir pailgas. Kaip ir nemenkos dalies senos statybos daugiabučių (nėr ką slėpti, praeidama pro svetimus namus apžiūriu balkonų sprendimus). Tad dalijuosi patarimais, kaip net ir mažame balkone išsipatoginti ir įsirengti gražų bei komfortišką vasaros kambarį. Nes gerai gyventi neuždrausi.

7min.

Surūdijusi Rusijos galia ir „kepurėm užmėtyta“ Lietuva: kodėl nuvertinti priešą yra labai pavojinga II dalis (14)

Pirmąją dalį pradėjau kalbėdamas apie krepšinį – leisiu sau analogiją pratęsti. Taigi, aprašyta dalies tautiečių nuomonė apie latvius, estus, lenkus bei baltarusius lygintina su „lengvuoju krašto puolėju“, o jeigu kalbėsime apie Rusiją – ji lietuviško gynybos eksperto sąmonėje yra sunkusis centras, kurio pagrindiniai veiksmai – efektingas dėjimas iš po krepšio.

5min.
Rusnė Valatkaitė

Šiuos ledus daugelis renkasi kaip sveikesnę alternatyvą, tačiau Vaida Kurpienė įspėja: jie yra blogiausi iš visų

Vasarą norisi vis gaivesnių desertų, todėl ledai atrodo puikus pasirinkimas atsigaivinti. Juk tai yra pats populiariausias desertas, kuriam neatsispiria nei vaikai, nei suaugusieji. Vis dėlto, ne visi ledai teigiamai veikia mūsų sveikatą, tad dietistė Vaida Kurpienė išaiškino, kaip išsirinkti kokybiškus ledus ir kokių rūšių ledų reikėtų vengti.

7min.

Kasdienybės herojai. „Motyvuotas atletas“ Artur Swan – atvirai apie skaudžias skyrybas ir Virgio Stakėno žmona – apie 40 metų trunkančios santuokos sėkmę

Motyvuotas atletas Artur Swan pirmą kartą apie skaudžias skyrybas. Ar neužgautas jo ego, kai žmona susikrovė daiktus ir išėjo? „O kodėl žmona susikrauna, vyras sukrovė jai daiktus“, – sako Artur. Kaip jis reaguoja į kalbas, kad žmona įsimylėjo kitą?

Įtakingiausias ir nekenčiamiausias verslininkas, kurį vaikystėje sunerimę tėvai vedė pas specialistus: kaip Billas Gatesas užkariavo pasaulį

„Už atkaklumą ir gėrio kūrimą, už kitokį žvilgsnį į politiką ir teisingumo atkūrimą, už mielaširdystės bei vilties skleidimą ir kvietimą sekti savo pavyzdžiu“, – taip „Micrososft“ kompanijos įkūrėją Billą Gatesą ir jo žmoną Melindą apibūdino tarptautinis žurnalas „Time“, suteikdamas jiems 2005 metų „Metų žmonių“ titulą. Jų įkurtas „Bill & Melinda Gates“ fondas yra viena didžiausių pasaulyje labdaros organizacijų, aktyviausias kovotojas su maliarija ir vaikų mirtingumu. Pats Billas Gatesas yra laikomas vienu dosniausių filantropų ir mecenatu žmonijos istorijoje, kaip ir vienu įtakingiausių pasaulio žmonių, tiesa, su žmona šiuo metu skiriasi.

33min.
Šarūnas Meškys

Mokslininkė perspėjo apie Lietuvoje besiveisiančius 37 rūšių uodus ir kokiomis ligomis gresia užsikrėsti: po oda atsiranda mažyčių kirmėlių (1)

Įsibėgėjusi vasara vilioja žmones į gamtą – prie upių, ežerų, į miškus ar prie jūros. Tačiau daugeliui malonias akimirkas sugadina įvairius patogenus platinantys kraujasiurbiai uodai. Gamtos tyrimų centro Entomologijos laboratorijos vedėja dr. Rasa Bernotienė paaiškino, kokias ligas Lietuvoje perneša uodai, kodėl vienus žmones jie puola dažniau, o kitus – rečiau ir ar gali šie kraujasiurbiai užkrėsti COVID-19?

14min.
Giedrė Renevė

Gardūs desertai be cukraus: pretenduoja tapti sveikais vasaros užkandžiais

Ar esate iš tų, kurie mėgsta prie kavos suvalgyti kokį pyragėlį ar sausainuką, tačiau vis graužia sąžinė, nes pažadėjote sau sumažinti suvartojamo cukraus kiekį? Nebėda! Siūlau du be galo gardžius desertų receptus be pridėtinio cukraus ir kvietinių miltų. Maža to, jie ypač maistingi ir drąsiai galėtų tapti sveiku užkandžiu vasaros išvykoje.

2min.
Ernestas Naprys

Mačiulis ir Karalevičius: kas su bitkoinu nori nukeliauti į mėnulį, lieka prie suskilusios geldos (3)

Požiūriai dėl kriptovaliutų ateities skiriasi kardinaliai, tačiau šiandien tiek jų kritikai, tiek ir jų šalininkai, sutaria, kad spekuliacijos dėl greitų uždarbių – nėra kriptovaliutų paskirtis. Atvirkščiai – tokie lūkesčiai dažniausiai palieka pirkėjus prie skilusios geldos. Tai kam gi ateityje bus reikalingas bitkoinas ar kitos kriptovaliutos?

12min.

Kai seksas tampa našta, kalendoriuje pažymiu dienas, kai turėsiu atlikti pareigą (1)

Visų pirma, gera naujiena visiems: kol abiem seksas nesukelia jokių nemalonių pasekmių – pirmyn. Visi juk žinome, kad seksas yra būtinas geriems santykiams palaikyti; be to – tai vitaminai kūnui ir sielai. Problema tik, kai nuo sekso darosi bloga, o dar liūdniau, kai turi prisiversti mylėtis su antrąja puse tuo gyvenimo periodu, kai seksas jau seniai tapo atgrasus. Ir net koktu klausytis iš visų pusių šaukte šaukiant, girdi, „Seksas, seksas valdo mus!“. Blemba, nesikeikiant, vien nuo minties, kad tuoj reikės praskėsti kojas arba (tai liečia ir vyrus) – atlikti savo „pareigą“, norisi bėgti laukais, kur tik akys mato. Bet sukandi dantis ir...pirmyn.

12min.
Remiantis skaitymo istorija