Mano investicija
pranešimų įrašai Delfi Plius
Ukrainos pajėgos kovoms su Rusijos užpuolikais vis dar naudoja tokio tipo kulkosvaidžius, kurie...
Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijai į Ukrainą stringant, kitos buvusios sovietinės...
Sergejus Rylovas išgirdo trenksmą, kai buvo numušta rusų raketa, skriejusi link...
Ar kaupimas gali būti malonumas? Finansų ekspertai nuolat akcentuoja kaupimo reikalingumą ir...
Balandžio pradžioje ekspertai stebėjosi preliminariais įrodymais, esą, Rusijos ekonomika...
Koks biudžeto planavimo būdas geriausiai tinka jūsų finansams – „šešių stiklainių“...
Jeigu patiems skaityti dar neteko, tai turbūt bent jau girdėjote tokį autorių George'ą Orwellą...
Dabar dažname miške grybaudami ar uogaudami randame daugybę įgriuvų. Matyt, tai buvusios...
Išgyvenęs 1918-ųjų gruodžio pabaigoje kivirčą su vokiečiais, I pulkas po kelių dienų, jau...
Skysčiai yra labai svarbūs mūsų organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti. Tačiau ar galima...
Tai nebuvo įprastas bokso ringas, tai vieta, kuri dvelkė mirtimi. 1943-iaisiais jį sulaikė nacių...
Vyrai taip pat turi silpnybių, jiems irgi reikia dėmesio, rūpesčio ir patarimų. Ypač kai kalbame...
Apsupta daugybės žmonių, Juta buvo vieniša. Tačiau dosnios sielos, mėgstanti dalintis, patarti....
„Eurovizija“ – turbūt pats laukiamiausias muzikinis renginys Lietuvoje ir Europoje. Nuo 1956...
Šių metų gegužės 15 dieną sukanka 150 metų, kai gimė viena iš seserų, žinomų garsiu...
Istoriko ir ekonomisto pokalbio fragmentas „Svoboda“ gegužės 13-ąją. Istorikas Michailas Sokolovas: „Išeitų, kad automobilių pramonė Rusijoje sankcijų faktiškai sunaikinta?“ Ekonomistas Sergejus Aleksašenka: „Taip, Vladimiro Putino nuopelnas.“ M. Sokolovas: „Girdžiu nuomonių, kad ateis kinai ir mus išgelbės.“ S. Aleksašenka: „Kinai ateis ir parduos mašinas, kurias rinks Kinijoje. Įsivaizduokite save jų vietoje. Tarkime, gavote „AvtoVAZ“ ir ką su juo daryti, kai sureguliuotas rinkti „Renault“ [Prancūzijos automobilių gamintojas iki sankcijų dirbo Rusijoje ir konkrečiai koncerne „AvtoVAZ“, A. S.]? Gamybos pertvarkymui reikia gausybės laiko ir pinigų, kai nelabai aišku, kuriam galui. Milijonus automobilių Rusijai galima rinkti Kinijoje. Dažnai manęs klausia, ar galima iš Kinijos pirkti technologijas? Atsakymas: Kinija niekada netieks Rusijai technologijų, nes jomis rusai gamins tą patį, ką Kinija, ir konkuruos su ja rinkose, kur Kinija parduoda savo prekę.“
Tęsiantis karo veiksmams Ukrainoje skelbiama vis daugiau faktų apie Rusijos armijos įvykdytus karo nusikaltimus. Vakarų pasauliui šiurpstant nuo išgirstų istorijų ir pamatytų vaizdų patys rusai tuo nesistebi. Žinomas rusų žurnalistas Aleksandras Nevzorovas, kurį daugelis mūsų prisimena kaip filmuko apie sausio 13-ąją „Naši“ („Mūsiškiai“) autorių, sakė, kad taip rusai kariavo daugybę amžių. Kalbėdamas interviu Ukrainos žurnalistui Dmitrijui Gordonui A. Nevzorovas, šiuo metu taip pat esantis išvykęs iš Rusijos, priminė, kad po Antrojo pasaulinio karo tūkstančiams „didvyrių“ buvo atimti vardai, apdovanojimai, o jie patys – įkalinti.
Kelionių po Lietuvą mėgėjų akiratyje pasirodė legendomis bei padavimais išraizgyta Šunskų silkių kasykla, kuri netruko sulaukti didelio susidomėjimo. Sutikite, išgirdus žodžių junginį „silkių kasykla“, aplanko lengvas sumišimas. Kaip silkės gali būti kasamos?! Delfi nuvyko į Marijampolės rajone esantį miestelį ir išsiaiškino, kas tas silkes kasa, ir netruko įsitikinti jų gardumu.
Mariupolis jau rusų rankose. Odesa nuolat apšaudoma raketomis. Mieste, kuriam gresia plataus masto okupantų puolimas, lankėsi buvusi Žaliųjų politikė, viena iš analitinio „Liberalios modernybės centro“ vadovių Marieluise Beck. Grįžusi ji pasakojo apie ukrainiečių apmaudą ir nusivylimą Vokietija, – pažadais tiekti ginklus jie nebepasitiki, tačiau laukia kitos svarbios pagalbos.
Pandemijai nuslopus pirmą atsargią kelionę sugalvojome į Varšuvą. O tiksliau, Varšuvos priemiestį Sulejuveką. Lenkai vis dar stato gerą kelią iki Varšuvos. Kai kurios autostrados atkarpos yra baigtos ir tomis atkarpomis leki 130 km/h greičiu be sąžinės graužimo. Tačiau artėjant prie tikslo – pigaus viešbučio Sulejuveke – kelio duobės vis baisėjo, ir žmona atsisakė važiuoti tokiu keliu, kurį mums siūlė kelionių programėlė. Negali būti, ji šaukė, turi būti geresnis kelias. Čia gi beveik Lenkijos sostinė. Deja, pasirodo, klaikūs keliai Sulejuveke turi gilią istorinę prasmę, bet apie tai vėliau. O visi lenkų pinigai nukeliavo tobulam muziejui, apie kurį ir noriu papasakoti.
Kaip nepasimesti tėvystėje tarp įvairiausių teorijų ir praktikų? Kas svarbiausia ieškant savo tėvystės stiliaus? Kokia komunikacija su vaikais jie paremti? Ir kokiais būdai santykį bei komunikaciją su vaikais kurti čia ir dabar? Apie tai pasakoja Jovita Starkutė, edukologė, švietimo konsultantė, „Family Lab Academy“ įkūrėja, knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?“ bendraautorė ir „Ankstyvojo ugdymo forumo 2022 pranešėja.
Aviacijos vaidmuo kare jau daugiau kaip 100 metų yra itin reikšmingas. Pastaruosius kelis dešimtmečius pilotą-asą prie vairalazdės kartais pakeičia nepilotuojami dronai – kitaip tariant, skraidančių akių ir ugnies galios iš dangaus vaidmuo nemažėja. Ukrainoje dangų raižo ganėtinai skirtingi kovos ir žvalgybos aparatai – nuo sovietinių, praktiškai beverčių reaktyvinių bepiločių iki šiuolaikine optika ir raketomis „blyksinčių“ technikos naujovių.
Jau kurį laiką Lietuvą naktimis balinančios šalnos verčia dar labiau ilgėtis vasaros. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako, kad nors kalendorinė vasara prasidės birželio 1-ąją, tai yra vos už dviejų savaičių, gamta turi savo ritmą. Anot jo, norint sužinoti, kokių orų tikėtis artimiausiu metu ir kada pagaliau galėsime džiaugtis tikra vasariška šiluma, reikia įvertinti kelis ženklus.
Mėnesio pabaiga. Sąskaita banke grasinasi pasipuošti minuso ženklu, tačiau tu vis perki ir perki – pavyzdžiui, brangius odinius batus, nes jie paskutinis mados klyksmas ir tiesiog tave šaukte šaukia iš vitrinos! Grįžusi namo savęs klausi: kodėl ir vėl taip atsitiko? Tad kodėl mes, net ir neturėdami atliekamų pinigų, vis tiek perkame daiktus, kurių mums visai net nereikia?
Rusijos karas prieš Ukrainą ir Vakarų atsakas į agresiją lems, kad pasauliui teks susidurti su visiškai nauja situacija energetikos, ekonomikos ir politikos atžvilgiu. Žvelgiant plačiau, bus mažiau remiamasi globaliu mastu integruotomis energetinių resursų rinkomis, plėsis mažiau saugus iškastinio kuro tiekimas. Kadangi energetika yra bet kokios ekonominės veiklos variklis, globali ekonomika praras prieškarinį saugumo lygį, o nacionaliniai aljansai turės persitvarkyti.
Kada išleidžiame daugiau – vasarą ar prieš Kalėdas? Internete nuomonės išsiskiria – vieni šaltiniai teigia, kad vasara yra antras „brangiausias“ sezonas po Kalėdų laikotarpio, kiti tvirtina, kad būtent vasaros metu išleidžiama daugiausia. Kaip praleisti atostogas bei vasarą, kad pasibaigus šiam sezonui liktų ne tik smagūs įspūdžiai, bet ir pinigų sąskaitose?
Sovietmečiu kai kas Skuodą pašaipiai vadindavo lietuviškąja Kamčiatka. Bet ne todėl, kad ten būta ugnikalnių. Tiesiog autobusu nuvažiuoti iš Vilniaus į Skuodą prireikdavo 7–8 valandų. Kalbama, jog vienas žymus Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjas į pasaulį paleidęs frazę, jog Lietuva prasideda nuo Skuodo. Skuodiškiams tas, aišku, labai patiko. Tiesos čia yra, nes sovietmečiu kažkodėl Lietuvos žemės buvo skaičiuojamos nuo Skuodo rajono ir šis buvo gavęs pirmą numerį. Kadangi miestas pačiame paribyje, tai su juo ir nutikdavo visokiausių keistenybių.
Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris neturėtų nė vieno rando. Bet savotiškas paradoksas – ne ką lengviau aptiktume ir tokį, kuris tais randais rūpintųsi. Pasirodo, rando priežiūra nėra tik tepaliuko ar pleistro naudojimas. Kineziterapeutė Judita Šikarskaitė tikina, kad prižiūrimi ir neprižiūrimi randai labai įtakoja gyvenimo kokybę, o išmokti juos mobilizuoti, kad jie nekeltų nepatogumų, galima ir patiems.
Pernillos Sjoholm gyvenimas „ant popieriaus“ atrodo kone tobulas: jos darbas yra keliauti po pasaulį ir pasakoti savo istoriją. Švedės gyvenimą seka daugiau nei 300 tūkst. žmonių soc. tinkle „Instagram“. Apie ją ir jos geriausią draugę yra sukurtas ir dokumentinis filmas, kuris šiandien yra populiariausias „Netflix“ platformoje. Galima tik pasvajoti, kokio dydžio honorarą ji gavo. Tik žinantys istoriją puikiai suvokia – jokie pinigai nepanaikins traumos, kurią patyrė Pernilla, po to kai „Tinder“ programėlėje užkibo ant žavaus sukčiaus kabliuko. Moteris ieškojo savojo princo, o gavo – tikrą pragarą. Apie garsųjį sukčių Simono Levievą vėliau buvo sukurta „Tinder Swindler“ dokumentika, tačiau ir čia buvo parodyta ne viskas – liko nutylėtų faktų. „Delfi Plius“ turėjo išskirtinę galimybę susipažinti ir pabendrauti su Pernilla, kuri papasakojo apie tai, kas liko už kadro.
Skysčiai yra labai svarbūs mūsų organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti. Tačiau ar galima gerti vandenį ir kitus gėrimus valgant? Geriau atsigerti prieš valgį ar po? Ir kiek turi praeiti laiko po pagrindinio valgymo, kad būtų galima atsigerti?
Europos Sąjunga (ES) ruošia rusų oligarchams nemalonų siurprizą.