Klausk drąsiai!
Specialistai straipsnių ir video formatu atsakys į atrinktus prenumeratorių klausimus: apie santykius, seksą, sveikatą ir kt. Nesidrovėkite ir klauskite!

D+Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Tragiška „generalinė repeticija“: kaip viena įstabiausių II-ojo pasaulinio karo operacijų pareikalavo gyvybių

Kartais teigiama, kad mūšius ir karus laimi ne ginklai ir karių skaičius, o gera logistika. Tankų...

D+Regimantas Dima

Žiogelis, kuris išleido knygą apie Afriką: kaip lietuviškasis baronas Miunhauzenas buvo demaskuotas pavydaus lenko (1)

Kai kurie žmonės rašo knygas. Daug jų vadinami rašytojais, kiti kažkodėl sukčiais ir...

Ginklus ruošti reikia jau dabar: panašu, kad COVID-19 gali apsikrėsti daugybė gyvūnų rūšių, tarp jų ir šunys bei katės (1)

Epidemiologijos sferoje „pasklidusiu“ virusu vadinamas tas virusas , kuris nuo rūšies...

D+Viktorija Dačinskaitė

Prieš medžioklę piestu stojantys gamtos mylėtojai turi vieną šansą: šis draudimas numatytas įstatyme (4)

Medžioklę gyvūnų žudymu be užuolankų vadinantys gamtos mylėtojai norėtų, kad šis...

D+Linas Jocius

Kličko Panevėžyje: kas vyko iš tikrųjų ir kodėl kriminalinis pasaulis apeidavo legendinį trenerį (3)

Apie brolius Vitalijų ir Vladimirą Kličko bei jų etapą Lietuvoje yra ne viena legenda, kuriose...

D+Kornelija Jasiūnaitė

Brandintos mėsos kultūrą į Lietuvą atvežęs armėnas – apie tai, kodėl lietuviai primena jo tautiečius, ir kaip jis pats gamina jautieną

Šią savaitę Delfi Plius drąsiausių laidos „Garsiai!“ pokalbių cikle – Lietuvą...

Visos naujienos

Vieno iš ieškomiausių Lietuvos bėglių istorijoje – naujos detalės: kamuolinių gaujos nario prašymu, Stiklioraitis ėmėsi juodąją komediją primenančių veiksmų

Nors Kauno Šančių gyventojas, su Kamuoliniais glaudžiai siejamas Arūnas Stiklioraitis yra vienas iš dešimties ieškomiausių Lietuvos bėglių ir jau kitąmet bus ketveri metai, kai jis slapstosi nuo teisėsaugos persekiojimo, į viešumą lenda vis nauji faktai, kodėl kriminalistai jam turi nemažai klausimų dėl dalyvavimo garsiosios kauniečių gangsterių bylos nusikaltimuose. Aiškėja, kad A. Stiklioraitis yra vienas asmenų, kuris dalyvavo prieš keletą metų padegant keliolika poilsiaviečių stovėjusių išskirtinai vaizdingoje vietoje – Vencavo ežero Zarasų rajone, netoli Degučių kaimo.

20min.

Aprangos ekspertė išaiškino, kaip išsirinkti kelnes pagal ūgį ir figūros tipą: vadovaukitės šiais principais ir niekada nesuklysite (1)

Stovėdami priešais parduotuvių lentynas ar naršydami internetinių parduotuvių puslapiuose dažnai susiduriame su problema – kokias kelnes nusipirkti, kurios mums atrodytų geriausiai ir kaip neprašauti renkantis. Taip, tai tiesa, kas tinka vienam žmogui, kitam gali visiškai netikti. Agnė Gilytė, prekinio ženklo „Capsule by Agnė Gilytė“ kūrėja, išaiškino, kaip išsirinkti kelnes pagal ūgį ir figūros tipą.

7min.
Pranas Šarpnickis

Garsus tarpukario plėšikas Jockus: tyčiojosi iš policijos, mintinai teisme vardijo savo nusikaltimus, bet vis tiek sugebėjo sužavėti spaudą ir advokatą

Yra toks Laukinių Vakarų anekdotas apie nesugaunamąjį Džo. Kodėl jis buvo nesugaunamasis? Jo tiesiog niekas negaudė. Garsų tarpukario plėšiką Petrą Jockų gaudė, bet patys įvykiai labai jau priminė Amerikos Laukinius Vakarus, tik čia nebuvo prerijų, indėnų ir dvikovų miestelio centrinėse gatvėse, tačiau skraidė kulkos, dunksėjo žirgų kanopos, o kai kada istorija priminė Bondą ir Klaidą, važinėjančius „Ford T“ automobiliu ir plėšiančius bankus. Tik Jockus plėšė ne tarpukario bankus, o Žemaitijos ūkininkus.

14min.

Dujų prekybininkai nerimauja dėl nenuspėjamos žiemos ir kainų: blogiausia dar toli gražu nesibaigė

Šie metai gamtinėms dujoms buvo tikri amerikietiški kalneliai, o didžiąją laiko dalį jos kopė į vis naujas aukštumas.

6min.

Jų šeima tikėjo pasaulio pabaiga, todėl iš brolių nieko nesitikėjo: kaip Kelloggai sukūrė sausus pusryčius visam pasauliui

2012 metais amerikiečių „Kellogg“ kompanija, įsigijusi „Pringles“ traškučių gamybą iš JAV chemijos pramonės giganto „Procter & Gamble“, tapo antra pagal dydį pasaulyje užkandžių kompanija po „PepsiCo“. Šiandien „Kellogg Company“ dirba virš 30 tūkstančių žmonių visame pasaulyje, gaminančių dribsnius, sausainius, užkandžius, vaflius ir vegetariško maisto produktus.

11min.
Tomas Ramanskas

Kaip laisvės ištroškę ispanai „sulaužė“ galimybių paso sistemą ir laimės kūdikis Šaro komandoje

Koronaviruso pandemijos valdymas galvos skausmu tapo visoms pasaulio valstybėms. Išimtimi netapo ir Ispanija, kur bandymas įvesti galimybių pasą virto netikėtu fiasko – norinčiųjų tiesiog buvo per daug. Kiek kitokioje „Šaro Barsoje“ šį kartą – apie permainų sukeltas nuotaikas Barselonoje, šaltakraujo snaiperio gyvenimo stebuklą ir praėjusio sezono Eurolygos finalo pakartojimą.

1min.

Pandemija sugrąžino vyrus į namus – gal pradės geriau suprasti moteris? (1)

„Galima ir taip pasakyti – pandemija vyrus sugrąžino į namus ir parodė, kaip nelengva juose būti“, – „Delfi Plius“ tinkalaidėje „Tikras. Vyras“ teigė psichologas, Depresijos įveikimo centro įkūrėjas Antanas Mockus.

9min.

Raštas, įprastas drabužiams, bet ne interjerui: tinkamai parinkus – kaipmat pagyvins namus

Šaltasis sezonas atneša universalią namų dekoro tendenciją, kuri prigyja tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus interjere. Nuo minimalistinių, beveik vienspalvių iki eklektiškų, mirgančių kontrastingais spalvų deriniais – langelių raštai šį sezoną nugula ant grindų, įsitaiso namų tekstilės klostėse ir priglunda prie sienų.

5min.
Vaidas Mikaitis

Šalis, kurios taksistai išves iš kantrybės net ramiausią žmogų: tokio įžūlumo ir reketo dar neteko regėti

Netikėtai ir nelauktai į mūsų Lietuvėlę atėjo žiema. Nežinau kaip jums, bet man tai nesukėlė didelio džiaugsmo, nes niekada per daug nemėgau žiemos. Sutinku, kad gražu kai Kalėdos būna baltos, tačiau neprieštaraučiau, kad sulig jomis žiema ir baigtųsi. Žinau, kad taip nebus, todėl nori nenori, esi žmogus priverstas galvoti kaip čia tą žiemą susitrumpinti.

12min.
Viktorija Dačinskaitė

Prieš medžioklę piestu stojantys gamtos mylėtojai turi vieną šansą: šis draudimas numatytas įstatyme (4)

Medžioklę gyvūnų žudymu be užuolankų vadinantys gamtos mylėtojai norėtų, kad šis užsiėmimas būtų uždraustas visiems laikams. Tačiau tikrai ne visi jų žino, kad egzistuoja legali galimybė tą padaryti savo žemės sklype. Pasidomėjome, kokias sąlygas reikia atitikti norint tokį draudimą įteisinti, kokių privilegijų netenkama tą padarius ir ar medžioklė apskritai yra reikalinga.

6min.
Linas Jocius

Kličko Panevėžyje: kas vyko iš tikrųjų ir kodėl kriminalinis pasaulis apeidavo legendinį trenerį (3)

Apie brolius Vitalijų ir Vladimirą Kličko bei jų etapą Lietuvoje yra ne viena legenda, kuriose asmeniškai turėjau ne vieną klaustuką. Į visus klausimus geriausiai atsakymus žino vienas garsiausių šalies bokso trenerių, panevėžietis Julius Kibas.

14min.

Kasdienybės herojai. Kodėl su Montvydu sunku gyventi, ir po pasaulį keliaujantys režisieriai

Donatas Montvydas atvirai – apie šeimą ir šlovės kainą. „Aš neieškojau trumpalaikių santykių, aš norėjau šeimos“, – sako dainininkas ir patikina – gyventi su juo toli gražu nėra paprasta.

Kornelija Jasiūnaitė

Brandintos mėsos kultūrą į Lietuvą atvežęs armėnas – apie tai, kodėl lietuviai primena jo tautiečius, ir kaip jis pats gamina jautieną

Šią savaitę Delfi Plius drąsiausių laidos „Garsiai!“ pokalbių cikle – Lietuvą praturtinusių imigrantų ir teisingos jautienos valgymo kultūros temos. Jos tiksliausiai apibūdina ilgametį virtuvės šefą, verslininką, kuris gimė Armėnijoje, tačiau jau daugelį metų gyvena Lietuvoje ir jį net galima pavadinti meilės emigrantu. Jūsų dėmesiui – tikrai neeilinė Mhero Gevorkjano istorija.

11min.
„Nepatogūs klausimai“

Nepatogūs klausimai. Svečiuose – Dalia Belickaitė

Atsakymai į klausimus, kuriuos ne visi išdrįsta užduoti, skamba laidoje „Nepatogūs klausimai“ su Rolandu Mackevičiumi. Šįkart laidoje svečiuojasi buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė.

Eugenija Grižibauskienė

Dzūkijos įmonės istoriją pasakojanti Kuzminienė – apie duobėtą kelią į sėkmę: kaip Pelenė virto karaliene (2)

Klausau Jolantos Kuzminienės pasakojamos istorijos apie įmonės traukimą iš gilios duobės, apie pačiai netikėtą patekimą į europines „Lidl“ lentynas, apie kasdienes keliones iš Vilniaus į Varėną ir negaliu atsistebėti moters energija. O ir „Varėnos pienelio“ vadovės kalba tokia spalvinga ir atvira, kad net nepajutau, kaip prabėgo kone trys valandos. Visas šis pasakojimas kiek primena Pelenės virsmą į Karalienę istoriją, bet čia ne pasaka, o daugybę metų trukusio kryptingo ir sunkaus darbo rezultatas.

33min.
Rusnė Valatkaitė

Dietistė Vaida Kurpienė įvardijo, kokie požymiai išduoda, kad reikėtų vengti pieno produktų patarė, kuo juos pakeisti

Laktozės netoleravimas – problema, aktuali kas trečiam lietuviui. Ar žinote, kuo laktozės netoleravimas skiriasi nuo alergijos pieno produktams? Kokių produktų reikėtų atsisakyti netoleruojantiems laktozės? Ir ko neverta išbraukti iš savo mitybos raciono? Apie tai papasakojo dietistė Vaida Kurpienė.

3min.
Remiantis skaitymo istorija
D+Aurimas Kuckailis, tinklalaidė „Tikras. Vyras“

Pandemija sugrąžino vyrus į namus – gal pradės geriau suprasti moteris? (1)