Gydytojas atsakė, ar galima sumažinti cholesterolio kiekį be vaistų (0)

9306
2021 m. gruodžio 5 d. 19:38
Skiepai nuo koronaviruso vis dar kelia daugybę aistrų ir klausimų, kam galima, o kam negalima skiepytis. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas atsakė į skaitytojų užduotus klausimus.

Brigita. Šiuo metu gydausi nuo giliųjų venų trombozės, taigi, ar galiu skiepytis nuo COVID-19? Taip, Brigita. Tos vakcinos, kurios skirtos jaunoms moterims nesukelia visiškai jokios trombozės. Kalbu apie mRNR vakcinas, tai yra „Moderna“ arba „Pfizer“ gaminys. Jei nusprendėte, kad skiepysitės vektorinėmis vakcinomis, tai yra „AstraZeneca“ arba „Janssen“, kurios turi labai labai mažą šansą sukelti trombozę – kur kas mažesnį nei rūkymas, nutukimas ar transatlantinis skrydis, jau gaunate profilaktinę dozę nuo to, ko bijote. Drąsiai skiepykitės ir jokių problemų nebus.

Lina. Kaip dar galima sumažinti cholesterolio kiekį be statinų vartojimo? Ar vienos dienos badavimas savaitėje tinka? Viskas priklauso nuo to, ką jūs veikiate likusias 6 dienas. Jei valgote bet ką, daug, riebiai, sočiai, nebūnate lauke, neužsiimate fiziniu aktyvumu, geriate daug kavos, rūkote ir patiriate daug streso, tai viena badavimo diena neišspręs visiškai nieko. O jei likusias 6 dienas stengiatės išlaikyti formą, valgote skanų maistą ir saikingai, daug laiko praleidžiate lauke, gaunate saulės spindulių, stengiatės kuo daugiau pajudėti ir pasimylėti su vyru, ta viena diena gali būti reikšmingas postūmis jūsų sveikatai. Bet kuriuo atveju, statinai yra skiriami tik didelės arba vidutinės rizikos asmenims. Tai yra tie, kurie turi aukštą kraujospūdį, persirgę insultu, infarktu ar turi diabetą, arba kurių cholesterolio lygis tikrai labai labai aukštas. Dažniausiai kalbame apie šeimynines dislipidemijas. Jauniems žmonėms, kuriems cholesterolis padidėjęs vidutiniškai, statinai nėra pirmo pasirinkimo vaistas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai