20:30 2015 gruodžio mėn. 26 d.

Naujajame Testamente minimo stebuklo vietoje – naujas radinys (4)

59457
REUTERS
2015 gruodžio mėn. 26 d. 20:30
Izraelio archeologai rado marmurinę lentelę su raidėmis hebrajų kalba. Specialistų teigimu, šis radinys patvirtina, kad šioje teritorijoje buvo žydų bendruomenė. Pagal krikščionių tradiciją teigiama, kad būtent šioje vietovėje Jėzus padarė vieną žinomiausių savo stebuklų.

Kasinėjimo darbams vadovavęs mokslininkas Haimas Cohenas iš Haifos universiteto naujienų agentūrai „Reuters“ papasakojo, kad 1500-1600 senumo lentelė rasta Kursi paplūdimyje, šalia Galilėjos jūra vadinamo ežero. Ši vieta minima Naujajame Testamente dėl čia Jėzaus parodyto stebuklo, kai demonus jis pavertė kiaulėmis. H. Cohenas savo samprotavimus grindžia dėl toje pačioje vietoje kaip ir senovinė lentelė esančio senovinio uosto.

Biblijoje rašoma, kad Jėzus sutiko vieną ar du velnio apsėstus vyrus, išgydė juos, o iš jų išvarytus demonus pavertė kiaulėmis, kurios įpuolė į Galilėjos jūrą ir nuskendo. H. Coheno teigimu, ant 150 cm ilgio 70 cm pločio lentelės yra septynios eilutės teksto hebrajų ir aramėjų rašmenimis. Šis lentelė galimai skirta įtakingam žmogui atminti. Dar ant atrastos lentelės matyti žodžiai „Amen“ ir „Marmaria“. Likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų H. Cohenas šį radinį vadina šventine dovana.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai