Australijoje gelbėtojai skubėjo gelbėti krante įstrigusius banginius (0)

5147
REUTERS
2018 m. kovo 23 d. 15:50
Australų gelbėtojai penktadienį lenktyniavo su laiku, kad išgelbėtų 15 trumpapelekių grindų, kai Australijos vakarinėje pakrantėje į paplūdimį išplaukė daugiau kaip 150 šių migruojančių žinduolių.

Didžioji dauguma banginių nugaišo, nes visą naktį prabuvo ant sausos žemės, sakė šio incidento kontrolierius Jeremy Chickas iš Vakarų Australijos gamtos apsaugos departamento.

Banginiai į krantą išplaukė Hamleno įlankoje, už 315 km į pietus nuo valstijos sostinės Perto. Pareigūnai ir apmokyti savanoriai sekliuose vandenyse mėgino išgelbėti 15 gyvūnų.

Šis incidentas įvyko po devynerių metų, kai toje pačioje vietoje taip pat buvo įstrigę maždaug 100 banginių, teigė Australijos žiniasklaida.

Banginiai, migruojantys tarp Antarktidos pietuose ir šiltesnių vandenų šiaurėje, kur augina jauniklius, nuolat įstringa Australijos paplūdimiuose, tačiau šį kartą toks didelis įstrigusių banginių skaičius yra neįprastas. Vietos gyventojai ir turistai buvo įspėti nelįsti į vandenį, nes jame gali būti padaugėję ryklių, kuriuos vilioja nugaišę banginiai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai