Piniginiai reikalai. Kaip pasikeitė lietuvių finansinė padėtis ir ar pradėsime taupyti? (2)

4907
2020 m. birželio 22 d. 11:54
Karantinas neabejotinai paveikė gyventojų finansines galimybes ir įpročius. Daugybės finansų bendrovių apklausos rodo, kad maždaug pusės šalies gyventojų finansinė padėtis pablogėjo ir tai paskatino nemažą dalį jų susirūpinti santaupomis ateičiai.

„Intrum“ apklausos duomenimis, tik 18 proc. Lietuvos gyventojų tikisi, kad per artimiausius šešis mėnesius jų finansinė situacija pagerės.

Visgi „Eurostat“ skelbiama statistika rodo, kad gegužę Lietuvos vartotojų pasitikėjimo rodiklis atsitiesė ir buvo vienas geriausių Bendrijoje. Optimistiškiausiai ateitį vertino danai, po jų – švedai, suomiai, čekai ir estai, o tada – ir lietuviai. Tad kaip karantinas iš tiesų paveikė gyventojų įpročius – ar noras taupyti bus tik trumpalaikis?

Laidoje kalba „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, „Intrum“ Operacijų direktorė Baltijos šalims Lina Šiumetė.

Antroje laidos dalyje – reportažas apie pasaulinės aviacijos tendencijas. Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) generalinis direktorius teigia, oro linijos dėl pandemijos praras 419 milijardų dolerių pajamų, o tai sudaro 50 procentų mūsų pajamų ir maždaug 84 milijardus dolerių pramonės nuostolių. 2021 metais padėtis turėtų pagerėti.

„Dabar, jei sulauksime antrosios bangos, tikėsimės, kad vyriausybės imsis kitokių priemonių, nes jau turės metodiką, įrangą, pasirengimą, planus. Jei mums pavyks išvengti visiško karantino, tai išeitų į gera visiems, visai ekonomikai ir oro transporto pramonei“, - reportaže pasakos Alexandre'as de Juniacas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai