Delfi rytas. Pandemijos matematika: kaip greitai gyjame ir kokių pokyčių tikėtis per artimiausias savaites? (20)

94516
2021 m. vasario 15 d. 08:38
Didžioji dalis smulkiojo verslo jau šiandien gali atverti dalis ir aptarnauti ribotus klientų srautus. Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas koronavirusine infekcija 100-ui tūkstančių gyventojų sumažėjo iki 273ijų ir šešių dešimtųjų. Tad apie pandeminę situaciją šįryt pasikalbėsime su duomenų mokslininku, premjerės Ingridos Šimonytės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nariu Vaidotu Zemliu Balevičiumi.

Kita tema – melagienos.Pasirodo, kad vadinamosios „fake news“ ne tik šių laikų problema, melagienos egzistavo dar Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikais. Kokios jus buvo, pasikalbėsime su Vilniaus universiteto istorijos fakulteto profesore Jurgita Verbickiene. Sveiki. Taip pat su mumis yra ir kūrėjas Žygimantas Kudirka, kuris prisidėjo kuriant filmuką apie melagienas.

Rytoj – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kodėl prieš daugiau nei šimtmetį pasirašytas valstybės atkūrimo aktas toks svarbus ir ką ši data reiškia šiuolaikiniam žmogui, kalbėsime su istorike ir visuomenininke Luka Sinevičiene.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai