Delfi rytas. Lietuvoje rastas koronaviruso iš JK atmaina: ar tai užkirs kelią karantino švelninimui? (1)

77470
2021 m. vasario 2 d. 08:45
Kol džiaugiamės mažėjančių susirgimų skaičiumi, kita statistika tikrai nedžiugina. Ekspertai teigia, kad antrasis karantinas dar labiau paskatino smurtą ir konfliktus šeimose, o šios problemos kamuoja ne tik socialinės rizikos šeimas. Su kokiais sunkumais susiduria emociškai toksiškoje aplinkoje augantys vaikai ir kaip tai spręsti papasakos labdaros ir paramos fondo SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos atstovė Rasa Zaidovaitė.

Vilniaus universitetas drauge su bendraautoriais parengė 65 animacinius filmukus su nuotaikingomis istorijomis iš miesto gyvenimo LDK laikotarpiu. Animaciniuose pasakojimuose galime susipažinti su pagrindiniais miestą kūrusiais herojais, ryškiausiomis asmenybėmis, meilės istorijomis, pergalėmis ir inovacijomis. Būtent apie inovacijas LDK laikais mums papasakos Vilniaus universiteto istorikas Martynas Jakulis ir scenarijaus autorius Darius Krasauskas.

Vakar Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog Lietuvoje patvirtintas koronaviruso atmainos iš Jungtinės Karalystės atvejis. Kaip ši atmaina gali paveikti mūsų šalies epidemiologinę situaciją ir kiek iš tikrųjų tokių atvejų mes galime turėti? Apie tai kalbėsime su Kembridžo universiteto virusologijos ir bioinformatikos doktorante Ingrida Olendraite.

Antroje laidos pusėje apžvelgsime audras keliantį teismo sprendimą grąžinti gyvūnus daugintojams. Tokį sprendimą prieglaudos vadina absurdu ir žada, kad tai ne pabaiga. Ką galima padaryti, kad gyvūnai į pragarą negrįžtų kalbėsimės su VšĮ „DogSpotas“ vadove Indre Pileckiene.

Taip pat kalbėsimės apie naują populiarėjančią tendenciją – žingsnių iššūkius emocinei ir fizinei sveikatai. Programėlės „#walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaitė šiandien mums papasakos, kas tie privatūs žingsnių iššūkiai ir kam jie skirti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai