Biomedicinos mokslų daktaras: nori gyventi 150 metų? Yra 3 taisyklės (15)

53515
2019 m. lapkričio 15 d. 12:18
Visi norime gyventi ilgai, sveikai ir laimingai. Šimtą metų? O ne, tai praeitis. Naujausi mokslo tyrimai pateikia įkvepiančius (šokiruojančius?) rezultatus: žmogus gali gyventi 150 metų, o gal ir ilgėliau. Šeštadienį ALFAS LIVE laidoje svečiuosis biomedicinos mokslų daktaras, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas, lektorius Artūras Sujeta, kurio tokios mokslo prognozės nestebina, atvirkščiai, šis žmogus, regis, netgi turi receptą, kaip pasiekti panašių rezultatų.

Taigi, kaip? Pirma, sukaupti valią ir judėti, nes judėjimas ne tik augina raumenį, degina riebalą, suaktyvina visas organizmo sistemas, bet ir yra natūralus vaistas nuo galvos smegenų ligų. „Depresija žmonės suserga, nes per mažai juda. Esant normaliam fiziniam krūviui, smegenyse gaminasi laimės hormonas“, – „Alfo didysis kulinarinis šou“ vedėjo Alfo Ivanausko laidoje paaiškins mokslų daktaras, bet iškart tiesiai šviesiai rėš, kad bėgimo maratonų vajus nebūtinai yra sveikas, atvirkščiai, kartais tai yra kvailas pasirinkimas. Antra, žinoma, rūpintis mityba. Ir tai nereiškia, kad būtinai turite valgyti arba būtinai, pavyzdžiui, pusryčių ar kažko kito nevalgyti.

Pasak mokslų daktaro, sveikiausia gyventi dinamiškai, t. y. vieną kartą valgyti pusryčius, kitą – nevalgyti. Kaip ir kodėl tai veikia, daktaras paaiškins laidoje. Taip pat sužinosite, kodėl ne visiems tinka ilgi badavimai ir kokios dvi mitybos strategijos yra sveikiausios. Nustebsite, kad vienai jų priklauso ir taurė vyno kasdien. „Bet tik viena!“ – pabrėš specialistas. Trečia, svarbu, turėti draugų ir bendrauti. Nustebote? Taip, tyrimai rodo, kad moteriai, jeigu nori gyvent ilgai, sveikai ir laimingai, svarbu turėti bent tris drauges ir su jomis aktyviai bendrauti.
Kiek draugų reikia vyrui? Kada ilgas badavimas, greitas svorio kritimas ir madingoji keto dieta gali išgelbėti žmogų, o kada – pražudyti? Kodėl monotonija yra ilgaamžiškumo priešė, o tikslo turėjimas sveikatai svarbus ne mažiau nei sveikas maistas? Įdomu?

Prisijunkite prie šeštadieninio motyvacijos didinimo seanso šeštadienį 10.00 val. per DELFI TV!

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 300 kulinarinių knygų kolekciją.
Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji. 2014 m.

VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.
2014 m. išleistas Alfo Ivanausko iniciatyva pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“ ir padovanotas visoms šalies mokykloms.
Nuo 2013 metų Alfas Ivanauskas su projektu „VMG Mokykla“ Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai