Alfo receptas. Gardusis baklažanų apkepas su pomidorais (0)

15232
2022 lapkričio mėn. 15 d. 10:30
Universalus apkepas, kurį galite ruošti ne tik kasdieniams šeimos pietums, tačiau jis puikiai tiks ir šventinei vakarienei su artimaisiais.

3–4 asm.
Gaminimo laikas: 45 min.

2 baklažanų
2–3 šaukštų saulėje džiovintų pomidorų skonio rapsų aliejaus
2 saujų vyšninių pomidorų
1 saujos česnako skiltelių
1 indelio padažo makaronams „Bolonijos“
2 saujų tarkuoto kietojo sūrio
2–3 šaukštų raudonojo vyno acto
Žiupsnelio prieskonių mišinio „Toskana“
Žiupsnelio raudonėlio
3 riekelių viso grūdo duonos skrudinimui
2 buratos sūrių
Žiupsnelio tarkuotos citrinos žievelės
1 saujelės bazilikų lapelių
Žiupsnelio druskos
Žiupsnelio juodųjų pipirų

1. Baklažanus supjaustykite 1 cm storio griežinėliais, apibarstykite druska ir palikite keletui minučių. Popieriniu rankšluosčiu nusausinkite išsiskyrusį vandenį.
2. Keptuvėje įkaitinkite saulėje džiovintų pomidorų skonio rapsų aliejų ir jame kepkite baklažanus iš abiejų pusių po 2–3 min., kol apskrus. Toje pačioje keptuvėje apkepkite vyšninius pomidorus kartu su česnako skiltelėmis apie 5 min.
3. Kepimo skardoje sluoksniuokite ⅓ apkeptų baklažanų, ½ indelio padažo makaronams „Bolonijos“, apibarstykite ½ kiekio tarkuoto kietojo sūrio. Ant viršaus dėkite ⅓ baklažanų ir likusį makaronų padažą.
4. Apšlakstykite raudonojo vyno actu ir apibarstykite prieskoniais.
5. Sudėkite likusius baklažanus, vyšninius pomidorus ir česnako skilteles. Kepkite orkaitėje įkaitintoje iki 180 °C temp. apie 20 min.
6. Keptuvę, kurioje kepėte baklažanus, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir į ją smulkiai suplėšykite viso grūdo duoną skrudinimui. Vis pamaišydami kepkite apie 4–5 min.
7. Iškepus baklažanų apkepui ant jo dėkite plėšytą buratos sūrį, viską apibarstykite duonos trupiniais, citrinos žievele ir papuoškite bazilikų lapeliais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai