Alfas live. Chemijos mokslų daktaras atsakys, ar kramtomoji guma iš tiesų yra tokia pavojinga (9)

16320
2020 m. liepos 31 d. 12:39
Kramtoma guma yra tas dalykas, kurį mėgstate ir dažnai naudojate? O gal atvirkščiai – vengiate? Apie kramtomąją gumą sklando begalės mitų ir legendų, tad ši ALFAS LIVE laida skirta būtent jai. Šeštadienį Alfas Ivanauskas savo rytinėje laidoje kalbina Vilniaus universiteto docentą, chemijos mokslų daktarą Rimantą Vaitkų.

„Aš ir pats jos retkarčiais pakramtau. Įdomus dalykas yra tas, kad istoriniai kasinėjimai rodo, jog kažko panašaus į kramtomąją gumą būta jau prieš 6000 metų – įvairios dervos, sakai, netgi bičių vaškas tam buvo naudojamas“, – pasakoja R. Vaitkus.

Kokia yra kramtomosios gumos funkcija? Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis kramtomąją gumą? Nuo kada vaikai jau gali kramtyti gumą? Kiek laiko galima kramtyti gumą? Ar kramtomoji guma gali sukelti žarnyno problemų?

Taip pat jūsų laukia sultingojo mėsainio receptas, obuolių pyragas vos iš keturių ingredientų, o taip pat – klausimas „InMedica“ klinikos gydytojai: ar tiesa, kad su maistu neįmanoma „suvalgyti“ cholesterolio? Apie viską – jau šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms.

2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.

2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2019 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.

2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.

Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.
Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai