Švedijoje pavogtos karališkosios regalijos surastos šiukšliadėžėje (2)

3703
REUTERS
2019 m. vasario 7 d. 17:09
Iš vienos Švedijos katedros pernai pavogtos kultūrine ir istorine prasme neįkainojamos karališkosios brangenybės – karaliaus Karlo IX ir karalienės Kristinos karūnos ir rutulys – buvo surastos šiukšliadėžėje, paskelbė policija.

1611 metų regalijas, skirtas karališkųjų asmenų laidotuvėms, iš Strengneso katedros liepos 31 dieną pavogė du asmenys. Vagys pabėgo motorine valtimi per didžiulį ežeryną, esantį į vakarus nuo Stokholmo.
Žiniasklaidos turimais duomenimis, brangenybių vertė siekia 65 mln. kronų (6,3 mln. eurų).

Laidotuvių regalijos, kurios buvo surastos netoli sostinės, „išvežtos į kitą miestą techninei analizei“, naujienų agentūrą AFP informavo policijos atstovas. Vienas 22 metų įtariamasis buvo suimtas 2018 metų rugsėjį, o praėjusio mėnesio pabaigoje prasidėjo jo teismas.

Brangenybės buvo surastos paskutinę jo teismo dieną, taigi, bylos svarstymas atidėtas iki vasario 15-osios. Antras įtariamasis yra sulaikytas, bet jam dar nepateikti jokie kaltinimai. Pavogtos brangenybės, kurios dedamos į karstą ar ant jo, simbolizuoja mirusio karališkojo asmens tapatybę ir socialinį rangą.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi