Separatistų spąstuose atsidūrę Debalcevės gyventojai kovoja už būvį (94)

45673
REUTERS
2015 m. vasario 24 d. 13:02
Praėjus keletui dienų po to, kai prorusiški separatistai apsupo svarbų Rytų Ukrainos miestų – Debalcevę ir išstūmė iš šio miesto Ukrainos karines pajėgas, vietos gyventojams tenka kovoti už būvį. Didžioji dalis 26 tūkst. Debalcevės gyventojų per vykusias kovas iš miesto išvyko.

Vis dėlto, remiantis Raudonojo kryžiaus pateikiamais duomenimis, apie 5 tūkst. gyventojų vis dar yra likę mieste, daugelis jų – tai garbaus amžiaus žmonės, todėl jiems būtų sudėtinga išvykti.

Kol kas nepateikta jokių skaičių, rodančių, kiek taikių gyventojų gyvybių pareikalavo kovos Debalcevėje. Čia gyvenanti 63-ejų Nina Aleksejevna – viena iš mieste likusių gyventojų.

„Visi ukrainiečiai lygūs, tiesa? Staiga kitame regione gyvenantys mūsų broliai atvyko ir pradėjo mus bombarduoti. Nesuprantame, kodėl jie tai daro. Jei jie nebenori būti mūsų bendruomenės dalimi, tai gali būti išspręsta diplomatinėmis priemonėmis, o ne kariniais veiksmais. Kai žmonės siunčiami žudyti kitus žmonės, vyksta tikra kova. Sunku pasakyti, kaip visa tai baigsis. Žmonės paprasčiausiai prarado žmogiškumą. Su žmonėmis negali būti taip elgiamasi, negalima tiesiog atvykti ir viską sunaikinti, viską subombarduoti“, - sakė garbaus amžiaus moteris.

Parduotuvės buvo uždarytos prasidėjus susirėmimams dar sausio mėn.
Viename iš pastatų dalinami Raudonojo kryžiaus daviniai. Kitoje vietoje galima gauti košės.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

37