Po pergalės „Eurovizijoje“ Jamala Ukrainoje buvo sutikta kaip didvyrė (57)

37448
REUTERS
2016 m. gegužės 16 d. 12:22
Ukrainiečiai Boryspilio oro uoste netoli šalies sostinės Kijevo sekmadienį, gegužės 15 dieną, pasitiko dainininkę Jamalą, grįžusią į tėvynę po netikėtos pergalės „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Krymo totorių kilmės dainininkė įveikė lažybininkų favorites Rusiją ir Australiją, ir nugalėjo su daina „1944“, kurioje kalbama apie sovietų diktatoriaus Stalino vykdytą etninių totorių deportavimą iš Ukrainos Krymo pusiasalio.

Nugalėtojos sugrįžimas sutapo su ta diena, kai Ukraina kasmet mini politinių represijų, įskaitant sovietų vykdytų Krymo totorių ir kitų Ukrainos etninių grupių valymų, aukų atminimą.

„Man tai reiškia, kad mano istorija buvo išgirsta, kad taipogi buvo išgirsta Krymo totorių istorija, kad buvo išgirsta Ukrainos ir jos skausmo istorija. Visi žmonės, kurie sakė, mes Europai nerūpim, šiandien jie mato, kad tai netiesa, kad Europa balsavo už Ukrainą“, - kalbėjo Ukrainos dainininkė ir „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja Jamala.

Ukrainos pergalė „Eurovizijos“ dainų konkurse po dvylikos metų pertraukos pakėlė nuo nesibaigiančios politinės krizės ir kasdienės kovos su korupcija ir skurdu pavargusių ukrainiečių nuotaiką.

Daugiau

Naujausi