Po „Brexit“ nesėkmių – ES perspėjimas: liko paskutinis šansas (1)

35719
REUTERS
2019 m. balandžio 2 d. 11:29
Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį renkasi į posėdį, siekdama surasti išeitį, kad po 10 dienų šaliai netektų palikti Europos Sąjungos neturint jokio susitarimo, po to, kai išvakarėse parlamentarai atmetė visas siūlytas „Brexit“ alternatyvas.

Premjerė Theresa May sušaukė posėdį aptarti tolesniems žingsniams po pirmadienio vakarą Bendruomenių Rūmuose įvykusio balsavimo, per kurį nė viena alternatyva jos Briuselyje suderintam „Brexit“ susitarimui nesulaukė pakankamo parlamentarų palaikymo.

Šįkart „indikacinis“ balsavimas vyko kiek kitaip negu įprasta: užuot susirinkę atskirose salėse ir taip pademonstravę savo pritarimą arba nepritarimą kuriam nors konkrečiam klausimui, įstatymų leidėjai gavo popierinius balsalapius su išvardytais visais keturiais pasirinkimais.

Briuselis nustatė JK terminą iki balandžio 12 dienos ratifikuoti tą susitarimą arba pasiūlyti kitą „Brexit“ kelią, antraip valstybė tiesiog „iškris“ iš Bendrijos. Pirmadienį Bendruomenių Rūmuose balsuota dėl keturių alternatyvų, tačiau ir vėl dauguma parlamentarų pasisakė prieš jas visas, o vyriausybės nariai susilaikė.

Vis dėlto vienas iš pasiūlymų, scenarijus, kad JK po „Brexit“ liktų muitų sąjungoje su ES, buvo atmestas menka trijų balsų persvara. Tuo metu „Brexit“ sekretorius Stephenas Barclay užsiminė, kad vyriausybė gali nuspręsti surengti ketvirtą balsavimą parlamente dėl „Brexit“ sutarties.

Pasak Europos Parlamento „Brexit“ reikalų komiteto pirmininko Guy Verhofstadto, po pirmadienio balsavimo JK parlamente beveik neišvengiamas tapo scenarijus, kad šaliai teks trauktis iš ES be jokio susitarimo.

ES paskelbė, kad balandžio 10-ąją vyks neeilinis ES viršūnių susitikimas, ir perspėjo, kad jei tądien Londonas nepateiks jokio plano, JK gali tekti po dviejų dienų nutraukti ryšius su savo didžiausia prekybos partnere ir taip sukelti ekonomikos chaosą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai