Orai savaitgalį: ciklonas atneš darganą ir kels gūsingus vėjus (1)

19749
Laimonas Jankauskas
2021 m. spalio 15 d. 11:48
Penktadienį pirmoje dienos pusėje nedidelį lietų į daugelį vietovių atneš šiltasis atmosferos frontas, o antroje dienos pusėje vakarinius rajonus jau pasieks ir šaltasis atmosferos frontas su gausesniu lietumi.

Smarkokas vėjas daugiausia pūs iš pietų, pietvakarių, vakariniame šalies pakraštyje po pietų – iš vakarų, vietomis, daugiausia Vakarų Lietuvoje, jo gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra šiandien rytiniuose ir šiauriniuose rajonuose pakils iki 9–11 laipsnių šilumos, pajūryje ir pietvakarių Lietuvoje bus apie 12–14 laipsnių.

Šeštadienio naktį minėtas šaltasis atmosferos frontas slinks per mūsų kraštą, į daugelį vietovių atnešdamas sodrų lietų. Pūs gana stiprus ir gūsingas pietvakarių, vakarų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15–17 m/s.

Temperatūra naktį pasiskirstys nevienodai: debesuotuose rytiniuose rajonuose bus šilčiau, 4–6, kai kur 7 laipsniai šilumos, tuo tarpu vakarinėje šalies pusėje, kur lis trumpiau ir antroje nakties pusėje pragiedrės, šilumos ore beliks vos 1–3 laipsniai, dirvos paviršiuje vietomis tikėtinos šalnos iki 0–2 laipsnių šalčio. Siauroje pajūrio juostoje dėl vėjo nuo jūros bus apie 8–10 laipsnių šilumos.

Šeštadienio dieną jau visame krašte danguje atsiras properšų, bus šviesiau, tačiau nedidelio trumpo lietaus dar sulauks daugelis šalies vietovių. Laikysis stiprokas, kai kur gūsingas pietvakarių, vakarų vėjas. Aukščiausia temperatūra dieną sieks 10–14 laipsnių šilumos, šilčiausia ir vėl bus šalies pietvakariuose. Ciklono veikimo zonoje Lietuva išliks ir sekmadienį. Vakaris vėjas tebebus smarkokas, naktį ir rytą pajūryje jo gūsiai dar sieks 15–17 m/s. Naktį palis tik vakariniuose rajonuose, o dieną nedidelis, vietomis vidutinio intensyvumo lietus vėl numatomas daugelyje šalies vietų, nes per mūsų kraštą slinks dar vienas atmosferos frontas. Temperatūra naktį pažemės iki 2–7, pajūryje iki 8–10 laipsnių šilumos. Šį kartą vėsiausia bus rytiniame šalies pakraštyje. Ten galimos ir pavienės silpnos šalnos. Dieną šalyje vyraus 9–11 laipsnių šiluma, kiek šilčiau bus tik arčiau jūros.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai