Ispanijos policijos paviešinti vaizdai: prabangus sulaikyto grupuotės lyderio lietuvio gyvenimas (7)

54149
REUTERS
2019 m. gegužės 23 d. 15:24
Gausios Lietuvos policijos pajėgos, kartu su užsienio policijos pareigūnais, išaiškino tarptautinį ginkluotą nusikalstamą susivienijimą.

Visą Europą šiurpinusi grupuotė buvo sulaikyta gegužės 15 – 16 dienomis, didžiąją dalį sulaikytųjų sudarė Lietuvos Respublikos piliečiai. Policijos duomenimis, šiam susivienijimui vadovavo taip pat lietuvis. Lietuvos policijos surengtoje spaudos konferencijoje pareigūnai nedaugžodžiavo apie grupuotės vadeivą, pareigūnai atskleidė tik tai, kad 48 metų lietuvis buvo sulaikytas Ispanijoje.

Visgi, Ispanijos policija pasidalino vaizdo medžiaga, kurioje matomas ne tik grupuotės lyderio sulaikymas, bet ir namas, kuriame jis gyveno.

Pasirodo, lietuvis išties prabangiai gyveno, Ispanijos pareigūnai konfiskavo nemažą kiekį pinigų ir kitų daiktų, padėsiančių ikiteisminiame tyrime.

Slaptos operacijos metu iš viso buvo sulaikyti net 22 (didžioji dalis Lietuvos piliečių) įtariamieji.

Grupuotės nariai įtariami įvykdę nužudymą bei ginklų, narkotikų disponavimą dideliais kiekiais, be viso to jie, įtariama, plovė ir pinigus. Be to, minėtos grupuotės nariai įtariami tarptautiniu mastu organizavę ir sistemingai vykdę pinigų „plovimą“ labai didelėmis sumomis, t. y. nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą.

Tarptautinio tyrimo surinktais duomenimis organizuotas susivienijimas vien per paskutinį laikotarpį galėjo „išplauti“ apie 680 mln. eurų, gautų iš nusikalstamų veikų.

Pagrindinė gaujos veikla - cigarečių ir kokaino iš Kolumbijos bei hašišo iš Maroko kontrabanda. Kaip rašoma Europolo pranešime, grupuotė gabeno narkotikus ir cigaretes į Jungtinę Karalystę, o gautus pinigus plovė Lenkijoje ir investavo juos į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje bei kitose šalyse.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai